Filmy artysta, muzyka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje artysta, muzyka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Austin to towarzyski muzyk i showman, a Ally to bystra, ale raczej nieśmiała autorka tekstów, która woli pozostać za kulisami. Wspólnie z dwójką swoich najlepszych przyjaciół, Trish i Dezem, korzystają ze swych talentów, by stworzyć niepokonaną drużynę i przebojem wkroczyć do muzycznego świata. Razem mogą tego dokonać!
Po dziesięciu latach spotykają się dwaj dawni koledzy – muzycy. Jeden się ożenił, osiadł w małym miasteczku, prowadzi naukę muzyki w szkole i wraz z teściem grywa na pogrzebach – smutny duet na trąbkach. Drugi zrobił karierę, jest solistą w orkiestrze, „robi” muzykę i dlatego jej tak bardzo nie lubi. Kiedyś mieli jednakowe szanse i wybrali różne drogi, nie wiedząc, dokąd ich doprowadzą. Teraz zadają sobie pytanie: co ma rzeczywistą wartość w życiu?
Koncerty Abby w Australii. Perypetie pechowego i upartego dziennikarza, który otrzymał zadanie przeprowadzenia wywiadu ze szwedzką grupą Abba podczas jej tournee po Australii, są - jak nietrudno się domyślić - pretekstem do pełnej prezentacji kwartetu i jego muzyki.


Ten film dokumentalny ukazuje kulisy współpracy reżysera Roberta Wilsona i artystki Mariny Abramović nad wstrząsającym spektaklem muzycznym inspirowanym jej twórczością.
Dziennikarka muzyczna Edith Bowman. jako DJ, zawsze była zafascynowana związkiem między seksem a muzyką. W tym filmie dokumentalnym rozmawia z ekspertami, artystami, producentami, samymi piosenkarzami, ale także z ich znajomymi i rodziną, w celu określenia wpływu muzyki na zmysłowe reakcje u ludzi.
Gratka dla miłośników jazzu. W filmie przedstawiono unikalne nagrania polskich zespołów i muzyków jazzowych: Warszawscy Stompersi, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Trzaskowski, Krzysztof Komeda, Tomasz Stańko, Krzysztof Sadowski. Jazz był wówczas symbolem nowoczesności, gdyż w okresie stalinowskim był zakazany.
Justyna Bargielska opisuje konkretny moment w życiu Clary Schumann (w tej roli Aleksandra Justa), żony słynnego kompozytora, matki siódemki ich dzieci, która próbuje dociec, dlaczego przez ponad dwa lata nie pozwolono jej odwiedzić męża w sanatorium dla umysłowo chorych. Utwór przedstawia rozterki kobiety i porusza takie kwestie jak: szczęście, miłość, wrażliwość, sztuka. Ważnym elementem spektaklu jest udział w nim wybitnego pianisty Marka Brachy, wykonującego wybrane utwory Roberta i Clary Schumannów.
Opowieść o życiu Jonasza Kofty w PRL-u. O tym, jak w tym systemie znajdował sobie enklawy wolności i jaką cenę za to płacił. O jego wiecznej wędrówce, o sukcesach i dramatach, o chwilach buntu wobec zniewolenia i momentach godzenia się z losem, o chorobie, którą przewalczył i o śmierci, która przyszła niespodziewanie i za wcześnie. Ale i o radości życia, dowcipie i pogodzie ducha. Film nie jest wyliczanką piosenek autorstwa bohatera. Niektóre utwory Jonasza Kofty stały się wręcz komentarzem do kolejnych epizodów z życia poety. Film wzbogacają materiały archiwalne, które odtworzą atmosferę PRL-u w latach 60. , '70. i 80. Kontrapunkt stanowi piosenka Kofty „Radość o poranku”. Z tego okresu pojawi się pięć obszarów działalności Jonasza: Kabaret pod Egidą, Klub Studencki Hybrydy, Polskie Radio, knajpa Estrada. Jonasza Koftę wspominają jego najbliżsi: żona Jaga i syn Piotr oraz aktorzy, kompozytorzy, wykonawcy jego tekstów, koledzy po piórze, m.in.: Jan Pietrzak, Stefan Friedmann, Wojciech Młynarski, Andrzej Dudziński, Ewa Dałkowska, Irena Karel, Hanna Banaszak, Allan Starski, Feliks Falk, Janusz Kapusta, Józef Soszyński, Jerzy Stuhr, Juliusz Loranc, Krzysztof Baumiller, a także inni koledzy, towarzysze biesiad i wędrówek Jonasza po mieście. Współcześnie realizowane sceny (wspomnienia) zostały zilustrowane licznymi materiałami archiwalnymi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…