Filmy oparty na faktach

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje oparty na faktach. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jedno życie

0,0
7,3
Nicholas "Nicky" Winston (Anthony Hopkins) odwiedza Pragę w grudniu 1938 roku, odnajdując rodziny, które uciekły przed nazistami w Niemczech i Austrii, żyjące w rozpaczliwych warunkach, bez schronienia i jedzenia. Natychmiast zdał sobie sprawę, że to wyścig z czasem. Ile dzieci on i jego zespół zdołają uratować przed zamknięciem granic? Film na podstawie prawdziwej historii.
To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.
Ta historia jest inspirowana niesamowitą, prawdziwą historią jednej rodziny żydowskiej rozdzielonej na początku II wojny światowej, zdeterminowanej, by przetrwać i ponownie się zjednoczyć. We Were the Lucky Ones pokazuje, jak w obliczu najciemniejszego momentu XX wieku ludzki duch może przetrwać, a nawet prosperować. Serial jest hołdem złożonym triumfowi nadziei i miłości wbrew wszelkim przeciwnościom.


Biograficzne spojrzenie na życie Boba Marleya, począwszy od jego najmłodszych lat na Jamajce, aż do momentu, gdy stał się najsłynniejszym piosenkarzem reggae na świecie. Film przedstawia wzloty i upadki artysty, a także momenty z jego życia prywatnego oraz publiczne wystąpienia przed tłumami na ogromnych stadionach.
Gdy w latach 20. XX wieku w Oklahomie zostają odkryte złoża ropy na terenie zamieszkałym przez Osedżiów, ktoś zaczyna mordować członków plemienia, aż do akcji wkracza FBI, by rozwiązać zagadkę.

Oppenheimer

7,3
8,3
Historia amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego wkładu w stworzeniu bomby atomowej.

Napoleon

6,1
6,1
Pełna widowiskowych akcji epopeja, która szczegółowo opisuje wzlot i upadek kultowego francuskiego cesarza Napoleona Bonaparte (Joaquin Phoenix) oraz ukazuje jego wizjonerską taktykę wojskową i polityczną. Jest to także opowieść o nieustępliwej podróży do władzy przez pryzmat uzależniającego i niestabilnego związku z jego jedyną prawdziwą miłością, Józefiną (Vanessa Kirby).
To budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Wstrząsnęła ona nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych Edem i Lorraine Warrenami. Ten jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w ich karierze zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu czegoś, z czym jeszcze nie miało do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.

Monster

7,3
Oparta na autentycznych wydarzeniach historia życia seryjnej morderczyni - Eileen Wournos (Charlize Theron). Dziewczyna, która dorastała w patologicznym środowisku, w wieku 13 lat została prostytutką i zaszła w ciążę. Później zarabiała na życie stojąc przy autostradach i obsługując klientów ciężarówek. Film opowiada o 9 miesiącach jej życia na przełomie 1989/90 roku i skupia się na jej lesbijskim związku z młodą dziewczyną - Selby (Christina Ricci). Właśnie w tym czasie Eileen zaczęła mordować tych spośród swoich klientów, którzy próbowali ją zgwałcić. W czasie procesu udowodniono jej 6 zabójstw, za co została w 2002 roku skazana na śmierć.
Inwestorzy amatorzy to najlepsza opowieść z gatunku tych, w których Dawid ściera się z Goliatem, nawiązująca do szalonej, prawdziwej historii zwykłych ludzi, którzy odwrócili sytuację na Wall Street na swoją korzyść, wzbogacili się i przekształcili GameStop (sklep z grami wideo w centrum handlowym) w najbardziej rozchwytywaną firmę na świecie. Głównym bohaterem jest zwykły facet Keith Gill (Paul Dano), który zaczyna karierę od zainwestowania oszczędności swojego życia w akcje i opublikowania postów na ten temat. Kiedy jego posty w mediach społecznościowych wzbudzają zaciekawienie, jego życie i życie tych, którzy go obserwują, zaczyna nabierać rumieńców.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…