Filmy walka o niepodległość

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje walka o niepodległość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Piłsudski 7.0

Piłsudski rozpoczyna się w 1901 roku, w szpitalu psychiatrycznym w rosyjskim zaborze. Jednym z pacjentów jest więzień polityczny – Józef Piłsudski (Borys Szyc). Polskie podziemie niepodległościowe przygotowuje ucieczkę słynnego już działacza. Piłsudski zostaje uwolniony, nie dane mu będzie jednak rodzinne szczęście u boku żony (Magdalena Boczarska). Kolejne burzliwe lata naznaczone będą rewolucyjnymi wydarzeniami, przemocą i zdradą. Piłsudski musi manewrować na grząskim gruncie – między zachowawczą biernością Polskiej Partii Socjalistycznej a agresją wobec zaborców, skutkującą odwetem. Zbliża się rok 1914, a wraz z nim szansa na niepodległą Polskę.

W imię ojca 7.8

W imię ojca to opowieść o Gerrym Conlonie - drobnym złodziejaszku w targanym zamachami bombowymi Belfaście, którego bardziej interesują puby i dobra zabawa, niż walka o niepodległość. Mimo że jest niewinny, zostaje skazany na dożywocie, a wraz z nim jego ojciec.

Były sobie Ameryki 7.0

Francuski serial animowany poświęcony kontynentom amerykańskim, ich historii, plemionom je zamieszkującym i zmianom zachodzącym wraz z upływem czasu. Przemiany są szczególnie widoczne i szybkie po przybyciu do Nowego Świata białego człowieka.


Queimada 7.0

Wysłannik Sir William Walker namawia niewolników do buntu na karaibskiej wyspie Queimadi. Rewolta ta pomoże poprawić handel brytyjski. Wiele lat później powraca tam ponownie, aby pertraktować z tymi samymi rebeliantami, ponieważ ich siły tak się wzmocniły, że obecnie Brytyjczycy obawiają się o swoje interesy....

Róża 8.5

Historia działań grupki przyjaciół walczących z działaniami caratu, jego polityką wobec robotników, a także myślących o walce o niepodległość. Główną postacią opowieści jest Jan Czarowic. Zostaje on ranny podczas wiecu, musi uciekać; mimo to dalej wraz z przyjaciółmi – Danem, Marią, Osetem i Anzelmem – prowadzi działalność rewolucyjną. Anzelm zostaje schwytany i szantażowany poprzez groźby wobec jego dzieci. Skutecznie. Reszta jego towarzyszy szybko trafia do więzienia, gdzie są torturowani. Niespodziewanie z pomocą przychodzi Krystyna, jak się wydawało Janowi, lekkomyślna dziewczyna, do której mimo to żywił gorące uczucie.

The High Bright Sun

Na tle burzliwych walk o niepodległość Cypru, którego mieszkańcy pragną wyzwolić się spod brytyjskich rządów, oficer wywiadu musi dokonać wyboru pomiędzy poczuciem obowiązku a kobietą, którą darzy uczuciem...

Ek Krantiveer: Vasudev Balwant Phadke

Czasy panowania brytyjskiego w Indiach. Młody Vasudev dorasta w społeczności rolniczej w Shirdhon. Po skończeniu edukacji rozpoczyna pracę w Ministerstwie Finansów. Kiedy nie otrzymuje pozwolenia na odwiedzenie swej chorej matki, swoją wściekłość obraca przeciwko Brytyjczykom. Postanawia poświęcić swe życie ojczyźnie i rozpoczyna niebezpieczną walkę o jej niepodległość...

Słowa kluczowe