Filmy imigrant

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje imigrant. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Simpsonowie 8.1

Simpsonowie to najbardziej zwariowana rodzina w całym Springfield. Serial przedstawia historię niezbyt inteligentnego i niezdarnego Homera, jego żony Marge i ich dzieciaków: nieznośnego dziesięcioletatka Barta, jego inteligentnej ośmioletniej siostry Lisy i Maggie, najnormalniejszej z całej rodziny. Napotykają oni na swojej ścieżce masę szalonych przygód.

Kalifat

Planowany atak ISIS na Szwecję łączy losy grupy kobiet, w tym matki na zakręcie, natchnionej studentki i ambitnej policjantki.

Na noże 7.6

Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley (Christopher Plummer) zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig). Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Okazji podczas urodzin seniora rodu również nie brakowało nikomu, ale sprawca może być tylko jeden. Zamknięci w luksusowej posiadłości, poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca, „bliscy” Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką.


Gangi Nowego Jorku 6.9

Nowy Jork, rok 1863. Dzielnica Five Points – ciemny zakątek miasta, od dawna uważany przez Nowojorczyków za centrum występku i chaosu. Na tle tej brutalnej i bezpardonowej walki o dominację i prawo do życia, rozgrywa się historia młodego chłopaka, Amerykanina irlandzkiego pochodzenia. Amsterdam Vallon jako mały chłopiec jest obserwatorem bitwy gangów, w której ginie jego ojciec, człowiek bez reszty oddany sprawom swojej społeczności.

W dolinie Elah 7.1

Emerytowany podoficer postanawia wyjaśnić okoliczności zaginięcia swego syna. Nie przypuszcza jak będzie to trudne i bolesne.

Nigdy nie dorośniemy 6.7

Irlandzki stolarz i przedsiębiorca pogrzebowy Patrick Tate (Emile Hirsch) mieszka ze swoją rodziną na obrzeżach małego miasteczka przy drodze do Kalifornii, podczas gorączki złota w 1849 roku. Życie tutaj jest trudne, ale spokojne, aż do przybycia Dutcha Alberta (John Cusack) i jego bandy, którzy zmuszą go do ochrony swojej rodziny ...

Nieznośna lekkość bytu 6.9

Tomasz (Daniel Day-Lewis) jest czeskim lekarzem i znanym podrywaczem stroniącym od polityki. Jednak obie te cechy zostają poddane próbie. Oto bohater zakochuje się w Teresie (Juliette Binoche), jednak nie potrafi być jej wierny. Staje się uczestnikiem wydarzeń "praskiej wiosny" 1968 roku i mimowolnym "wrogiem ludu"...

Lingua Franca

Alex (Eamon Farren) po odsiadce w więzieniu za drobne przestępstwa wraca do Nowego Jorku. Rodzina przygarnia go pod swój dach, załatwia pracę w rzeźni, ale dawne nawyki dają o sobie znać – niełatwo jest wyjść na prostą. Po godzinach chłopak ma dotrzymywać towarzystwa babuszce, którą zajmuje się profesjonalna opiekunka z Filipin. Olivia (w tej roli autorka filmu Isabel Sandoval) zna się na rzeczy i ma ze staruszką dobry kontakt. Ale przebywa w Stanach nielegalnie. Żyje w stanie ciągłego strachu przed deportacją. W radiu o imigrantach pokrzykuje prezydent Trump, a na ulicach agenci ścigają ludzi bez prawa do pobytu. Rozwiązaniem mogłoby być małżeństwo, ale i to nie jest takie proste… Alex i Olivia – oboje w dość nieciekawej sytuacji – zaprzyjaźniają się, a następnie wdają w romans. Jednak tożsamość dziewczyny, nie tylko prawna, ale i seksualna, jest skomplikowana. Czy prosty chłopak z problemami będzie potrafił to zrozumieć i zaakceptować?

Ludzkie dzieci 7.1

Jest rok 2027. Kiedy umiera ostatnie narodzone 19 lat temu dziecko, ludzie tracą wiarę, że ludzki gatunek przetrwa. Adaptacja powieści Phyllis Dorothy James.

Maczeta 6.2

Machete, bardzo dobrze wyszkolony agent federalny, zostaje wynajęty jako płatny zabójca, by zlikwidował pewnego senatora. W momencie kiedy ma oddać strzał, spostrzega, że został wystawiony i sam jest na celowniku. Ledwo przeżywa snajperski pocisk a w odwecie planuje krwawą zemstę na organizacji, która go zdradziła. W zemście pomaga mu jego dawny znajomy, który obecnie jest księdzem.

Słowa kluczowe