Filmy różnica wieku

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje różnica wieku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Czternastoletnia Annie (Liana Liberato) poznaje przez internet Charliego, który przedstawia się jako jej rówieśnik z innego miasta. Po kilku miesiącach rozmów na czacie postanawiają w końcu się zobaczyć, lecz Charlie okazuje się nie tym, za kogo się podawał. Przed nastolatką staje ponad dwa razy starszy mężczyzna, a skutek ich spotkania wpłynie nie tylko na samą Annie, ale na całą jej rodzinę i otoczenie...
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
„Za wszelką cenę” to współczesna historia 30-letniej kobiety Maggie Fitzgerald (Hilary Swank), która próbuje osiągnąć sukces w kobiecym boksie zawodowym. Film rozpoczyna się, gdy stara się ona dostać się pod opiekę uznanego trenera (Clint Eastwood), ten jednak jest bardzo niechętny pomysłowi i stanowczo odmawia. Zdeterminowana Maggie nie poddaje się i bez zgody trenera przychodzi na treningi. Nieoficjalnie stara jej się pomóc klubowy sprzątacz (Morgan Freeman), przyjaciel trenera. Na skutek nacisków przyjaciela i widząc zaangażowanie i poświęcenie Maggie, trener decyduje się jej pomóc. Podczas treningów pomiędzy Maggie i trenerem zawiązuje się przyjaźń i relacja „ojciec-córka”. Wkrótce przyjdzie im stawić czoła walce, w której trzeba będzie czegoś więcej niż serce i odwaga.


Przedstawienie relacji miłości oraz nienawiści pomiędzy królową Elżbietą I a Robertem Devereux, hrabią Essex.
Czternastoletnia Mattie Ross (Hailee Steinfeld) nie może pogodzić się ze śmiercią ojca i zrobi wszystko, żeby dopaść jego mordercę, którym jest tchórzliwy Tom Chaney (Josh Brolin). Dziewczyna zatrudnia do pomocy najtwardszego szeryfa w Stanach Zjednoczonych, "Roostera" Cogburna (Jeff Bridges). Mattie wyrusza z nim na poszukiwanie zbrodniarza. Przyłącza się do nich teksański ranger LaBoeuf (Matt Damon). Trop wiedzie ich na terytorium Indian, gdzie będą musieli się zmierzyć z nie lada wyzwaniami. Popisowe dzieło nagrodzonych czterema Oscarami braci Coenów (Fargo, To nie jest kraj dla starych ludzi), którego akcja osadzona jest na Dzikim Zachodzie. Perfekcyjnie zrealizowany obraz jest remakiem klasycznego filmu z 1969 roku, opartego na tak samo zatytułowanej powieści Charlesa Portisa. Produkcja ma w sobie dużo świeżości i jest połączeniem czarnej komedii z westernem. W swoich rolach bezbłędnie odnajdują się Jeff Bridges (Big Lebowski, Szalone serce) i młodziutka Hailee Steinfeld (Pitch Perfect 2, Gorzka siedemnastka). Oboje za stworzone przez siebie kreacje byli nominowani do Nagród Akademii. W obsadzie znaleźli się ponadto: laureat Oscara Matt Damon (Buntownik z wyboru), mistrz drugiego planu Josh Brolin (Obywatel Milk) oraz Barry Pepper (Szeregowiec Ryan). Obraz zdobył w sumie 10 nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film, reżyserię, scenariusz adaptowany i zdjęcia.

Piętno

6,6
Historia szanowanego profesora Colemana Silka, wplątanego w skandalizujący romans i postawionego przed koniecznością wyboru pomiędzy namiętnością i pożądaniem a ujawnieniem skrywanego od lat sekretu...
Pun od kilku lat jest ogromnym fanem młodego aktora, Ashiego, którego przypadkiem spotkał w szkole średniej. Kiedy udaje mu się dostać na praktyki na planie filmowym, gdzie Ashi kręci kolejny serial, Pun stara się zbliżyć do swojego idola, z każdym dniem zakochując się w nim coraz bardziej. Wkrótce Ashi ulega jego urokowi, jednak związek z jedną z największych tajskich gwiazd okazuje się być ciężkim wyzwaniem.

Lolita

6,9
Południe Francji, rok 1924. 13-letni Francuz Humbert Humbert (Ben Silverstone) kocha do szaleństwa swoją rówieśniczkę, Annabel Leigh (Emma Griffiths Malin). Wspólnie z nią przechodzi inicjację seksualną.Wkrótce po tym wydarzeniu Annabel umiera. Ten epizod z dzieciństwa pozostawia w psychice Humberta Humberta trwały ślad w postaci ciągot erotycznych do dziewcząt dopiero co dojrzewających płciowo. W 23 lata później dorosły Humbert (Jeremy Irons) wciąż poszukuje nowego wcielenia Annabel. Odnajdzie je w Lolicie (Dominique Swain) - 12-letniej córce Charlotty Haze (Melanie Griffith), u której - przebywając w USA jako wykładowca - wynajmuje pokój...
Kuea kończy studia. Czekający na to od dłuższego czasu Lian z zapałem zabiera się za przygotowania do ślubu. Wkrótce jednak Kuea zmuszony jest podjąć najtrudniejszą decyzję w jego życiu: wyjść za mężczyznę, na którego czekał całe życie czy ruszyć za marzeniami i stać się Kirinem dla całego świata... Tymczasem Diao i Yi uczą się otwierać się przed sobą i rozpoznawać swoje uczucia, a Syn i Nuer muszą zastanowić się nad zdefiniowaniem relacji, która ich łączy.
Bai Zong Yi jest zdolnym uczniem, który pragnie w przyszłości zostać lekarzem. Pewnego dnia przypadkiem wpada na Fan Ze Ruia - młodego gangstera, który został ranny w trakcie jednej z kolejnych potyczek. Mężczyzna nie przyznaje się kim jest naprawdę, nie chcąc przestraszyć niewinnego młodzieńca, starającego się mu pomóc. Wkrótce Zong Yi zakochuje się w gangsterze z wzajemnością, jednak kryminalna przeszłość Ze Rui boleśnie daje o sobie znać.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…