Filmy na podstawie opowiadania

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie opowiadania. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiedźmin

7,0
Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.
Przybysze z obcej planety, wcielając się w postaci szanowanych biznesmenów, okupują miasto. Za pomocą ukrytych sygnałów chcą przekształcić ludzi w bezwolnych konsumentów. Jedynie przez specjalne okulary Nada (Roddy Piper) można zobaczyć kim są naprawdę "zacni" mieszkańcy. Nada podejmuje walkę z przybyszami z innego świata.

Wiedźmin

3,5
Ekranizacja opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, których bohaterem jest Geralt z Rivii, polujący na potwory wojownik znany jako wiedźmin.


Film opowiada o losach czwórki przyjaciół pochodzących z prowincjonalnego, amerykańskiego miasteczka Castle Rock. Jeden z chłopców przypadkowo podsłuchuje rozmowę starszego brata. Dowiaduje się tym samym, gdzie znajdują się zwłoki poszukiwanego rówieśnika. Informacją dzieli się z kumplami, którzy postanawiają odnaleźć to ciało. Chcą w ten sposób wykreować się na bohaterów. Wyruszają na dwudniową wyprawę, w trakcie której będą mogli się jeszcze lepiej poznać. Stand by me jest to oparta na noweli Stephena Kinga opowieść o przyjaźni i dojrzewaniu.

Tatarak

6,1
Marta, kulturalna kobieta w średnim wieku, która jest żoną doktora z małego miasteczka, nie zdaje sobie sprawy ze swojej śmiertelnej choroby. Pewnego dnia poznaje znacznie młodszego mężczyznę, Bogusia, który oczarowuje ją swoją młodością i prostotą. Ich niewinne spotkania na brzegu rzeki są naznaczone wzajemną fascynacją, lecz kres kładzie im nagły i okrutny kaprys losu.
Trzymająca w niezwykłym napięciu historia zdesperowanego małżeństwa, Normy i Arthura Lewisów, które staje przed upiornym dylematem w chwili, gdy tajemnicze szklane pudełko trafia na próg ich drzwi. Jeśli nacisną guzik, znajdujący się wewnątrz, otrzymają dość pieniędzy, by rozwiązać wszystkie swoje problemy. Ale w zamian za to, gdzieś na świecie umrze ktoś inny. Kiedy pokusa, staje się nie do odparcia, Norma naciska guzik. Wkrótce w pobliżu padają strzały. Świadoma swojej winy Norma wie, że musi zrobić wszystko, co w jej mocy, by rozwikłać sprawę morderstwa, które umyślnie sprowokowała…
Maggie jest kobietą upartą, ma dużo samozaparcia i odwagi. Wie, że czas ucieka, a ona całe życie spędziła obsługując klientów. Wie jednak czego chce i uparcie realizuje swoje marzenie. Postanawia zdobyć tytuł mistrzowski w boksie, ale w tym sporcie jest wszystko na odwrót. Uparcie dąży do celu, ale pewnego dnia...

Mgła

6,1
Po przejściu gwałtownej nawałnicy artysta, David Drayton i społeczność niewielkiego miasteczka stają się ofiarami morderczego ataku istot grasujących w gęstej i nienaturalnej mgle. Krążą wieści o eksperymencie zwanym "Projekt Grot Strzały", przeprowadzonym w położonej nieopodal tajnej bazie wojskowej, ale pytanie o pochodzenie śmiertelnych wyziewów jest drugorzędne dla grupy, jeśli chodzi o jej szanse na przetrwanie. Wycofując się do miejscowego supermarketu, Drayton i inni, którym udało się ocaleć, muszą najpierw stoczyć walkę pomiędzy sobą, zanim zjednoczą siły przeciw wspólnemu wrogowi, którego nie mogą nawet zobaczyć!
Nubsib i Gene spotykają się już od dwóch lat. Pomimo iż na stopie zawodowej rozwijają się bardzo dobrze, to prywatnie ich związek stanął w miejscu, a czas na wspólne chwile znacznie się skurczył z powodu zobowiązań wobec fanów. Nubsib postanawia więc przygotować romantyczną niespodziankę dla ukochanego. Niestety, Gene źle rozumie całą sytuację, odsuwając się jeszcze bardziej od swojego chłopaka. Czy związek, o który musieli walczyć, zostanie od tak zniszczony?
Młody pisarz, Gene, pewnego dnia otrzymuje od wydawnictwa zlecenie na nowelę „Boys Love”. Książka okazuje się sukcesem, w związku z czym ma zostać zekranizowana. Będąc głównym scenarzystą, Gene zmuszony jest uczestniczyć we wszystkich etapach związanych z przygotowaniami i kręceniem serii. Wybierając dominującego bohatera, pisarz poznaje Nubsiba, chłopaka niezwykle zachwyconego jego twórczością oraz samym autorem. Pod pretekstem przygotowań do nagrywania i lepszego zrozumienia postaci, Nubsib wprowadza się do Gene, a jego zachowania sprawiają, że początkowo stawiający opór pisarz z czasem otwiera się na nowe, nieznane mu dotąd uczucie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…