Filmy na podstawie opowiadania

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje na podstawie opowiadania. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiedźmin

6,9
5,8
Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.
Jest rok 1799. Początkujący detektyw, Ichabod Crane, przybywa do małej holenderskiej osady Sleepy Hallow, aby przeprowadzić śledztwo w sprawie zagadkowych morderstw. Na razie ślad jest tylko jeden – wszystkie ofiary mają obcięte głowy. Okoliczni mieszkańcy twierdzą, że sprawcą zbrodni jest jeździec bez głowy.


Norma i Arthur Lewis to średniozamożna para z małym dzieckiem. Pewnego dnia otrzymują w prezencie drewniane pudełko. Nieznajomy, który im je wręczył, powiedział, że ów pudełko spełnia życzenia. Jednak każde wypowiedziane życzenie powoduje śmierć kogoś na świcie. Norma i Arthur stają przed wielkim moralnym dylematem i muszą zmierzyć się z własnymi, ludzkimi słabościami.

Tatarak

6,0
Marta, kulturalna kobieta w średnim wieku, która jest żoną doktora z małego miasteczka, nie zdaje sobie sprawy ze swojej śmiertelnej choroby. Pewnego dnia poznaje znacznie młodszego mężczyznę, Bogusia, który oczarowuje ją swoją młodością i prostotą. Ich niewinne spotkania na brzegu rzeki są naznaczone wzajemną fascynacją, lecz kres kładzie im nagły i okrutny kaprys losu.
Toh jest skrycie zakochany w jednym ze swoich seniorów. Fotografowanie go z ukrycia i obsesyjne zbieranie rzeczy, których dotknął Nuea to tylko wierzchołek góry lodowej. Kiedy ukochany senior zaczyna zwracać uwagę na Toha, młody stalker nie jest już w stanie ukrywać swoich dziwacznych zachowań. Na szczęście chłopaka wspiera jego grupa przyjaciół: Khaojao, Som i Daisy, którzy starają się za wszelką cenę znormalizować jego działania.
Młody pisarz, Gene, pewnego dnia otrzymuje od wydawnictwa zlecenie na nowelę o tematyce BL. Książka okazuje się sukcesem, w związku z czym ma zostać zekranizowana. Będąc głównym scenarzystą, Gene zmuszony jest uczestniczyć we wszystkich etapach związanych z przygotowaniami i kręceniem serii. Wybierając dominującego bohatera, pisarz poznaje Nubsiba, chłopaka niezwykle zachwyconego jego twórczością oraz samym autorem. Pod pretekstem przygotowań do nagrywania i lepszego zrozumienia postaci, Nubsib wprowadza się do Gene, a jego zachowania sprawiają, że początkowo stawiający opór pisarz z czasem otwiera się na nowe, nieznane mu dotąd uczucie.
Po skrytykowaniu przez centralę interwencji kryzysowej programu zapobiegania samobójstwom, He Dun odchodzi z pracy i postanawia założyć własny gabinet terapeutyczny. Próbując zapomnieć o stresującej sytuacji, kobieta spotyka się z przyjaciółką w restauracji, gdzie przypadkiem wpada na Qian Kai Yi – radiowca, który obecnie poszukuje psychologa-współgospodarza do prowadzenia audycji dotyczącej problemów emocjonalnych. Mimo początkowego oporu, He Dun zgadza się, a program z dnia na dzień staje się krajowym hitem. Próbując jednocześnie poradzić sobie z bolesnymi wspomnieniami, młoda psycholog przyjmuje w swoim gabinecie klientów, którzy będą mieć wpływ na jej postrzeganie tragicznych wydarzeń z przeszłości.
Zmuszony wyjechać do Niemiec, Daonuea postanawia wyznać swoje uczucia jednemu z najpopularniejszych chłopaków w szkole, Khabkluenowi. Przyjmując z bólem serca odrzucenie, opuszcza kraj. Kilka lat później chłopak wraca do Tajlandii, by rozpocząć studia na jednym z uniwersytetów. Okazuje się, że Khabkluen również tu studiuje, a co gorsza jest jednym z jego współlokatorów. Mimo usilnego pragnienia zapomnienia Daonuea zdaje sobie sprawę, że jego uczucia budzą się na nowo.
Nubsib i Gene spotykają się już od dwóch lat. Pomimo iż na stopie zawodowej rozwijają się bardzo dobrze, to prywatnie ich związek stanął w miejscu, a czas na wspólne chwile znacznie się skurczył z powodu zobowiązań wobec fanów. Nubsib postanawia więc przygotować romantyczną niespodziankę dla ukochanego. Niestety, Gene źle rozumie całą sytuację, odsuwając się jeszcze bardziej od swojego chłopaka. Czy związek, o który musieli walczyć, zostanie od tak zniszczony?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…