Filmy eksplozja, partyzant

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje eksplozja, partyzant. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

John Rambo prowadzi teraz spokojne życie w północnej Tajlandii, zajmując się głównie rybołówstwem i łapaniem jadowitych węży. Pewnego dnia przewozi na drugą stronę rzeki grupę chrześcijańskich misjonarzy, podróżujących z dostawą lekarstw i żywności do ogarniętej wojną domową Birmy. Dwa tygodnie później okazuje się, że wkrótce po dotarciu na miejsce misjonarze wpadają w ręce zbuntowanych żołnierzy pod wodzą sadystycznego majora Pa Tee Tint. Miejscowy pastor organizuje grupę najemników, którzy mają odbić uwięzionych. Po raz kolejny niezbędna jest pomoc Johna Rambo, który nie zawaha się zaryzykować własnego życia w jednej z najniebezpieczniejszych misji, w jakiej zdarzyło mu się brać udział. Rozpoczyna się przeprawa przez piekło na ziemi.
V jak Vendetta, wyreżyserowana przez twórców trylogii „Matrix”, to futurystyczna i bezkompromisowa wizja przyszłości oparta na kanwie bestsellerowego komiksu. Natalie Portman wcieliła się w rolę Evey, przedstawicielki klasy robotniczej, która z wielką determinacją staje do walki o upragnioną wolność. Hugo Weaving zagrał V – nieustraszonego, charyzmatycznego bohatera, który postanowił wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Stephen Rea wcielił się w rolę detektywa, który desperacko próbuje schwytać V, zanim ten rozpęta rewolucję. Stawka jest wysoka.
Serial telewizyjny bijący wszelkie rekordy popularności wśród kilku pokoleń widzów. Przedstawia wojenne losy dzielnej załogi czołgu Rudy i psa Szarika. Sformowana daleko od okupowanej Polski załoga czterech pancernych przemierza szlak bojowy prowadzący aż do Berlina. Bohaterowie wiodą codzienne życie żołnierzy, pełne niebezpieczeństw, czasem humorystycznych sytuacji, co cementuje ich przyjaźń. Jako zwycięzcy wracają do Polski uroczyście witani w stolicy Śląska – Katowicach. Wkrótce świętują zaręczyny trzech par. Wojenna historia czterech przyjaciół, harmonijnie godząc odwieczny kontrast między romantyzmem a codziennością, nadaje zwyczajności żołnierskiego trudu walor niezwykłości – dlatego stała się bestsellerem pięćdziesięciolecia.


Po uwieńczone pełnym sukcesem misji wysadzenia dział Navarony, Mallory (Robert Shaw)i Miller (Edward Fox) zostają wysłani do Jugosławii z kolejnym, prawie niemożliwym do wykonania zadaniem. Po drodze przyłączają się do specjalnej jednostki komandosów amerykańskich pod dowództwem podpułkownika Barnsby'ego (Harrison Ford). W Jugosławi zostają schwytani przez Niemców. Niepowodzenie misji zdaje się być pewne. Jednak po spektakularnej ucieczce komandosom udaje się wysadzić niezwykle ważny strategicznie most ratując tym samym otoczone przez wroga partyzanckie oddziały Tito.
Grody Brewer umawia się, ze swoją rodziną na spotkanie w restauracji obok kolumbijskiej ambasady. Spóźnia się jednak na to spotkanie i to ratuje mu życie, gdyż za nim zdążył wejść do restauracji, wybucha w niej bomba. Chwilę przed zamachem widzi jednak przypadkowo twarz terrorysty. Władze obiecują mu pojmanie sprawcy, jednak kilka tygodni później cała sprawa zostaje zamknięta, a zamachowcowi udaje się uciec do Kolumbii. Nie mając już po co żyć, pozostaje tylko zemsta.
Wrogie niebo to historia zwykłych ludzi, w niezwykłej sytuacji, którzy dzięki wytrwałości, zaangażowaniu oraz odwadze stają się bohaterami. W następstwie zmasowanego ataku Obcych świat pogrąża się w totalnym chaosie. Sześć miesięcy po inwazji, garstka ocalałych ludzi zbiera się na ruinach dawnego świata, by walczyć o przetrwanie ludzkości. Chronieni przez żołnierzy, starają się przeżyć kolejny dzień i zorganizować powstanie przeciwko obcej władzy. Natura okupantów i ich zamierzenia pozostają niewyjaśnione.
Oparty na bestsellerowej powieści Johna Marsdena film opowiada historię ośmiu australijskich nastolatków z małego miasteczka, którzy wybrali się na kilkudniowy kemping, aby spędzić trochę czasu na łonie natury. Podczas wyprawy zauważają przelatujący tuż nad ich głowami samolot wojskowy, a po powrocie do miasteczka dowiadują się, że ich kraj został najechany przez inne państwo... Trwa wojna, młodzi ludzie nie są przygotowani na takie okoliczności postanawiają jednak stawić czoła wrogowi i walczyć o swoje życie.
Bohaterem filmu jest Gabriele Amortha, legendarny włoski ksiądz, który przeprowadził ponad 100 000 egzorcyzmów dla Watykanu. Produkcja ukazuje historię egzorcysty skupiając się na jednej ze spraw uznanych za najbardziej niebezpieczną. Amorth będzie egzorcyzmował chłopca, którego opętało starożytne zło mające dawne powiązania z kościołem. Badając to przerażające nawiedzenie Amorth odkryje wielowiekowy spisek, który Watykan desperacko próbuje utrzymać w tajemnicy.
Akcja obejmuje okres od zimy 1957 do końca 1960, cofając się w retrospekcji do wypadków 1954 roku. Dały one początek narodowowyzwoleńczej walce ludu algierskiego. Opis ogranicza się do miasta Algier, a właściwie do jego arabskiej dzielnicy Kazby.
Melodramat Johna Maddena to ekranizacja powieści Louisa de Bernieresa "Mandolina kapitana Corellego". Rok 1940. Greckie Wyspy Jońskie trafiły pod okupację włoską. W miasteczku Agrostoli stacjonuje ze swymi żołnierzami kapitan Antonio Corelli (Nicholas Cage) - dowcipny meloman. Ze swych podwładnych stworzył zespół śpiewaczy La Scala. Za ich sprawą okupacja przypomina letnie wakacje. Nić sympatii, a potem miłość połączyła Correllego z Pelagią (Penélope Cruz), córką miejscowego lekarza. Sielanka się kończy wraz z upadkiem Mussoliniego i wkroczeniem Niemców...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…