Filmy 1913

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1913 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Student z Pragi 6.8

Biedny student Balduin (Paul Wegener) zawiera z tajemniczym lichwiarzem Scapinelli (John Gottowt) transakcję. Włoch obiecuje mu bogactwo i możliwość poślubienia arystokratki Margit (Grete Berger) za wszystko, co tylko zechce wziąć z jego pokoju. Student godzi się i Scapinelli zabiera z sobą jego lustrzane odbicie. Później, gdziekolwiek pojawia się Balduin, jego odbicie uporczywe idzie w ślad za nim, przypominając o fatalnej transakcji. W rezultacie zrozpaczony student postanawia zastrzelić sobowtóra...

The Battle at Elderbush Gulch 5.0

Biesiadujący, pijani Indianie mają apetyt na psie mięso. W poszukiwaniu kolacji udają się do wioski osadników. Ci otwierają do czerwonoskórych ogień. Dochodzi do walki. Czy pionierzy są w stanie bronić się na tyle długo, by doczekać się odsieczy kawalerii?

Fantomas 5.0

Fantomas (René Navarre) dokonuje rozboju w Royal Palace Hotel w Paryżu, gdzie pozbawia damy biżuterii. Potem porywa Lorda Belthama. Sławę jego zwiększa aktor Valgrand (André Volbert) przedstawiając jego działania kryminalne na scenie teatru. W końcu inspektor Juve (Edmund Breon), z niewielką pomocą dziennikarza Fandora (Georges Melchior) dokonuje aresztowania Fantomasa. Wkrótce Fantomas zostaje skazany na śmierć na gilotynie.


Juve contre Fantômas 5.0

Młody dziennikarz Jérôme Fandor (Georges Melchior) pomaga inspektorowi Juve (Edmund Breon) złapać Fantomasa (René Navarre), człowieka o wielu twarzach. Fantomas ma nową wspólniczkę - Joséphine la Pierreuse (Yvette Andréyor). Inspektor i dziennikarz śledzą Fantomasa w magazynach Bercy, w eleganckiej restauracji "Le Crocodile" oraz w willi Lady Beltham.

Tess of the D'Urbervilles

Losy chłopki wysłanej do Wessex w Anglii, która zostaje uwiedziona i następnie pozostawiona z dzieckiem.

Traffic in Souls

Kobieta wraz ze swoim przyjacielem policjantem stara się odnaleźć swoją zaginioną siostrę. Okazuje się, że wpada na trop szajki handlującej ludźmi oraz zmuszaniem dziewcząt do prostytucji.

Quo Vadis?

Historia miłości rzymskiego żołnierza Marka Winicjusza (Amleto Novelli) do pięknej chrześcijanki Ligii Kallini (Lea Giunchi).

Germinal

Młody Étienne Lantier (Henry Krauss) zostaje zwolniony z pracy za pobicie pracodawcy. Bezrobotny, wyrusza do północnej Francji w poszukiwaniu nowej pracy. Zostaje zatrudniony w kopalni Montsou gdzie panują straszne warunki pracy. Zaprzyjaźnia się z rodziną górnika Maheu (Mévisto) i zakochuje się w młodej Catherine (Sylvie). Ale Catherine jest kochanką Chavala (Jean Jacquinet), bardzo gwałtownego robotnika. Tymczasem wybucha strajk w kopalni...

L'enfant de Paris

Po śmierci rodziców, dziewczynka błąka się sama po ulicach Paryża. Ludzie zabierają ją do domu dziecka. Wkrótce z niego ucieka i znów jest sama na ulicy. Zostaje porwana przez złodzieja, który chce wykorzystać ją dla okupu.

Słowa kluczowe