Filmy 1920

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1920 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Suds

Historia młodej praczki, Amandy, która czeka na swojego bogatego księcia z bajki. Nie zauważa jednak prawdziwej miłości, znajdującej się tuż za rogiem. Pewien koń jej w tym pomaga, tylko czy będzie w stanie zrezygnować ze swoich marzeń o życiu księżniczki?

Genuine

Tajemnicza i niebezpieczna kapłanka Genuine zostaje kupiona przez pewnego starszego człowieka podczas targu niewolników. Kobieta zostaje przez niego zamknięta w szklanym pomieszczeniu, gdzie jest pilnie strzeżona. Pewnego dnia udaje się jej uciec i szybko podejmuje kroki, które dla wielu osób okażą się zabójcze...

Człowiek otwartych przestrzeni

Nolff (Roger Karl), twardy bretoński rybak, jest szczęśliwy: jego żona właśnie urodziła syna Michela (Jaque Catelain). Jego jedynym pragnieniem jest uczynienie go rybakiem takim jak on. Ale kiedy staje się dorosłym, Michel jest hulaką, który spędza czas w tawernach ze swoim złym przyjacielem Guenn la Taupe (Charles Boyer). Kiedy matka Michela umiera, wyrodny syn kradnie pieniądze, które były przeznaczone dla jego siostry. Nolff dowiaduje się o tym i zmusza syna, aby sam w łodzi wypłynął na morze. Morze będzie jego sędzią.


Męczennica miłości

Bogaty i bezduszny Lennox, myśli tylko o własnych przyjemnościach. Anna, biedna wiejska dziewczyną, zostaje wmanewrowana w fałszywy ślub z nim. Kiedy zachodzi w ciążę, Lennox zostawia ją i kobieta sama musi zadbać o swoje dziecko...

Kara

Zdeformowany kryminalista planuje obrobić miasto San Francisco oraz zemścić się na doktorze, który omyłkowo amputował mu obie nogi.

Gabinet doktora Caligari 7.8

Doktor Caligari (Werner Krauss) tworzy człowieka-monstrum, który zaczyna zabijać ludzi.

Jeden tydzień 7.0

Pan młody chcąc zamieszkać z żoną w nowym domu, musi zbudować go sam w tydzień.

Golem 7.2

Rabin tworzy Golema (Paul Wegener) - gigantycznego stwora wykonanego z gliny, w celu ochrony Żydów z Pragi przed prześladowaniami.

Wdowa po pastorze

Norwegia, XVII wiek. Söfren, stara się o posadę pastora. Ma narzeczoną, ale nie może jej poślubić bo warunkiem otrzymania stanowiska jest ślub z wdową po byłym pastorze. Staruszka pochowała już 3 mężów, ale młodzi liczą na jej rychły zgon udając przy tym rodzeństwo.

Young Mrs. Winthrop

Constance Winthrop (Ethel Clayton) i jej mąż Douglas (Harrison Ford) planują urodziny swojej córki, jednak ktoś chce zburzyć ich plany.

Słowa kluczowe