Filmy 1920

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1920 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gabinet doktora Caligari 7.8

Doktor Caligari (Werner Krauss) tworzy człowieka-monstrum, który zaczyna zabijać ludzi.

Golem 7.2

Rabin tworzy Golema (Paul Wegener) - gigantycznego stwora wykonanego z gliny, w celu ochrony Żydów z Pragi przed prześladowaniami.

Męczennica miłości 7.8

Bogaty i bezduszny Lennox, myśli tylko o własnych przyjemnościach. Anna, biedna wiejska dziewczyną, zostaje wmanewrowana w fałszywy ślub z nim. Kiedy zachodzi w ciążę, Lennox zostawia ją i kobieta sama musi zadbać o swoje dziecko...


Suds 8.0

Historia młodej praczki, Amandy, która czeka na swojego bogatego księcia z bajki. Nie zauważa jednak prawdziwej miłości, znajdującej się tuż za rogiem. Pewien koń jej w tym pomaga, tylko czy będzie w stanie zrezygnować ze swoich marzeń o życiu księżniczki?

Jeden tydzień 7.0

Pan młody chcąc zamieszkać z żoną w nowym domu, musi zbudować go sam w tydzień.

Genuine 8.0

Tajemnicza i niebezpieczna kapłanka Genuine zostaje kupiona przez pewnego starszego człowieka podczas targu niewolników. Kobieta zostaje przez niego zamknięta w szklanym pomieszczeniu, gdzie jest pilnie strzeżona. Pewnego dnia udaje się jej uciec i szybko podejmuje kroki, które dla wielu osób okażą się zabójcze...

Nurse Marjorie

Lady Marjorie Donegal postanawia zostać pielęgniarką w miejskim szpitalu, ku rozpaczy swej arystokratycznej rodziny. Pewnego dnia zakochuje się w jednym ze swoich pacjentów, jednak mężczyzna należy do klasy robotniczej.

The U.P. Trail

Warren Neale (Roy Stewart) jest inżynierem i pracuje w kolej transkontynentalnej, kiedy ratuje Allie Lee (Marguerite De La Motte). Jej rodzina została zabita podczas masakry Indian i dzięki jego opiece dziewczyna powoli wraca do siebie. Między dwojgiem ludzi zaczyna rodzić się uczucie.

Znak Zorro 6.0

Dziewica ze Stambułu

Achmet Hamid (Wallace Beery), turecki szejk, przyłapuje jedną ze swoich licznych żon na cudzołóstwie i morduje jej kochanka. Aby poprawić sobie nastrój, porywa nową dziewczynę do swojego haremu, jednak zakochany Amerykanin przybywa jej na odsiecz.

Słowa kluczowe