Filmy 1921

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1921 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dwie sieroty 7.1

Henriette i Louise, dwie sieroty wychowują się razem jak siostry. Kiedy Louise traci wzrok, Henriette obiecuje jej, że będzie się nią opiekowała do końca życia. Dziewczyny wyjeżdżają do Paryża szukać sposobu na wyleczenie. Tam Henriette zostaje porwana przez pożądliwego arystokratę...

Kartki z dziennika Szatana 6.5

W skutek zdrady, Szatan zostaje zesłany przez Boga na ziemię, gdzie niezależnie od swojej woli ma wodzić ludzi na pokuszenie. Jeżeli mu się powiedzie i skusi człowieka, jego kara będzie każdorazowo wydłużana o 1000 lat, w innym przypadku od kary zostanie odjęte 100 lat.

The Haunted House 6.9

Buster pracuje w banku. Pewnego dnia przychodzi do niego młoda kobieta i chce wycofać pieniądze z konta. Bank powinen być otwarty dopiero za godzinę, Buster jest tak zauroczony kobietą, że postanawia zrobić wyjątek i przestawić zegarek o godzinę wcześniej. Jednak przypadkowo wylewa na siebie klej i wszystko zaczyna się do niego lepić: pieniądze, dokumenty, kartki. Wtedy dochodzi do napadu na bank. Oskarżenie pada na Bustera, który aby udowodnić swoją niewinność wybiera się do tytułowego Nawiedzonego Domu, który jest kryjówką bandytów.


Zmęczona śmierć 7.7

Młoda para tuż po ślubie zatrzymuje się w pewnej karczmie. Do ich stolika dosiada się dziwnie wyglądający mężczyzna. Jest to Śmierć, która zabiera ze sobą chłopaka za wielki mur. Dziewczyna odnajduje tajemne wejście i spotyka tam Śmierć. Błaga ją, aby zwróciła jej ukochanego. Śmierć odpowiada, że pokaże dziewczynie trzy historie, w których śmierć rozdziela ukochanych i jeśli zdoła zapobiec choćby jednej, jej ukochany zostanie ożywiony.

Szejk 6.8

Angelika postanowiła wybrać się w podróż na Saharę. Poznaje tam młodego, przystojnego szejka Ahmeda Ben Hassana. On się w niej zakochuje i postanawia ją porwać. Na początku kobieta nim gardzi, jednak kiedy grozi mu śmierć uświadami sobie, że go kocha.

Brzdąc 7.7

Przygody włóczęgi-szklarza, który zaopiekował się małym chłopcem znalezionym pod śmietnikiem.

The Love Light

Angela pracuje i mieszka we Włoszech, gdzie czeka na powrót braci z wojny. Dowiaduje się, że nie żyją. Z rozpaczy ucieka w ramiona amerykańskiego żeglarza, który okazuje się być niemieckim szpiegiem. Bohaterka jest rozdarta pomiędzy miłością do mężczyzny, a solidarnością wobec kraju przeciwko wrogowi, który zniszczył jej rodzinę.

Through the Back Door

Belgia, 1903 rok. Owdowiała Madame Bodamere wychodzi ponownie za mąż. Mężczyzna nalega, by pozostawiła swoją córkę z opiekunką Marie. Po latach wraca, jednak Marie nie ma zamiaru oddać Jeanne matce. Mówi jej, że dziewczyna nie żyje.

Dama Kameliowa 8.0

Słowa kluczowe