Filmy 1922

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1922 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nosferatu - Symfonia grozy 7.6

Agent nieruchomości nieświadomie udaje się do zamku wampira Nosferatu, aby podpisać umowę o zakupie posiadłości.

Nanuk z Północy 6.8

Film dokumentalny w którym przedstawiono rok z życia Nanuka, przedstawiciela Innuitów (Eskimosów). Migracja, polowanie, łowienie ryb, a także handel składają się na obraz rodziny, która potrafi przetrwać w ekstremalnych warunkach, bez wsparcia zachodniej cywilizacji.

Młody radża 6.0

Młody radża Amos Judd (Rudolph Valentino), uważa że pochodzi od Arjuna, śmiertelnego brata Boga Kryszny. Studiuje na Harvardzie gdzie staje się gwiazdą i popularnym sportowcem. Zakochuje się w Molly Cabot (Wanda Hawley). Odkrywa, że ​​podczas snu ma zdolność widzenia przyszłości.


Rodzina mojej żony 6.7

W dużym mieście, gdzie spotykają się ludzie mówiący innymi językami, nietrudno o pomyłkę.

Elektryczny dom 7.0

Chłopak, który właśnie uzyskał dyplom elektryka ma założyć okablowanie w domu milionera.

Wnusio 9.0

Młody chłopak zakochuje się w pięknej dziewczynie, która też do niego coś czuje, jednak ma rywala - łobuza ze szkoły. Zawsze jednak może liczyć na pomoc ukochanej babci, która służy swą pomocną ręką.

Szalone żony 7.3

Oszust podający się za carskiego oficera krąży między kasynem gry a sypialniami dam z wyższych sfer.

Czarownice 7.5

Fabularyzowany dokument skupiający się wokół czarnej magii, wyobrażeń Diabła, wierzeń w siły nadprzyrodzone oraz pokazujący rozwój działalności inkwizycji.

Doktor Mabuse 7.4

Historia zatrzymania doktora Mabuse – hazardzisty, hipnotyzera oraz przywódcy potężnego gangu zajmującego się morderstwami i praniem pieniędzy.

Numer trzynasty

Losy biednych ludzi w podlondyńskiej kamienicy.

Słowa kluczowe