Filmy 1924

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1924 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zygfryd (Paul Richter), syn władców Niderlandów, wyrusza do Wormacji, aby ubiegać się o rękę sławnej piękności Krymhildy (Margarete Schön).
Kpt. Aleksiej Czerny ratuje Caryca Katarzynę przed spiskowcami i zostaje nagrodzony jej miłością.

Aelita

6,7
Inżynier Łoś (Nikolai Tsereteli) wraz z żołnierzem Gusevem (Nikolai Batalov) wyrusza w kosmos, aby na Marsie zaprowadzić ustrój komunistyczny.


Pianista Orlak (Conrad Veidt) traci swoje ręce w wyniku katastrofy kolejowej. Zostają mu przeszczepione nowe ręce, które niegdyś należały do mordercy. U Orlaka pojawia się odczucie, że ciągną go one do dokonywania przestępstw...
Właściciel muzeum figur woskowych zatrudnia poetę, aby ten napisał mu historie do trzech woskowych postaci. Artysta poznaje córkę właściciela i zakochują się w sobie.
Biedny dentysta żeni się ze swoją pacjentką, która wygrywa los na loterii.
Alicja chciałaby uniknąć ćwiczenia na pianinie, aby móc w tym czasie bawić się z przyjaciółmi. Sadza więc swojego psa zamiast siebie na miejsce przy instrumencie, aby w ten sposób oszukać mamę, a w tym czasie wybiera się z kolegami nad jeziorko, gdzie łowią ryby. Podczas łowienia wyobraża sobie, jakby to było, gdyby odławiała ryby na biegunie północnym.
Nieśmiały młody mężczyzna, który nie potrafi rozmawiać z kobietami, postanawia wydać książkę pełną fikcyjnych podbojów, ale po drodze znajduje prawdziwą miłość.
Film na podstawie powieści Rafaela Sabatiniego. Przygody arystokraty Olivera Tressiliana, który zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie brata swojej ukochanej Lady Rosamund. Oliver ucieka z kraju i zostaje sławnym mauretańskim piratem - Morskim Sokołem.
Historia bliźniaczek o dwóch zupełnie odmiennych charakterach.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…