Filmy 1924

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1924 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Złodziej z Bagdadu 8.5

Złodziej z Bagdadu, aby ubiegać się o rękę przepięknej księżniczki przebiera się za księcia, a księżniczka zakochuje się w nim.

Gabinet figur woskowych 6.7

Właściciel muzeum figur woskowych zatrudnia poetę, aby ten napisał mu historie do trzech woskowych postaci. Artysta poznaje córkę właściciela i zakochują się w sobie.

Niezwykłe przygody Mister Westa w krainie bolszewików 8.0

Film jest przykładem działania propagandy ZSSR. Ciekawa opowieść o przygodach amerykanina Mr. Westa i jego wiernego ochroniarza Jeddie w krainie pełnej bolszewików. Początkowo West nie jest przekonany co do napotkanych ludzi, ale z czasem przekonuje się, że Rosjanie nie są tacy źli jak to mu się wydawało. W scenie końcowej gdy widzi maszerujące wojsko radzieckie kontaktuje się z żoną i każe powiesić w pokoju portret Lenina.


Chciwość 7.5

Biedny dentysta żeni się ze swoją pacjentką, która wygrywa los na loterii.

Młody Sherlock Holmes 7.0

Główny bohater (Buster Keaton) pracuje jako operator w kinie i w wolnych chwilach uczy się jak być detektywem. Jest zakochany w pewnej młodej damie (Kathryn McGuire) i zamierza się oświadczyć. Jednak rywal młodzieńca (Ward Crane) kradnie zegarek ojcu dziewczyny (Joe Keaton) a winą obarcza chłopaka. Rozczarowany operator wraca do pracy, gdzie zasypia i przenosi się do filmowej opowieści, w której jest sławnym detektywem - Sherlockiem Juniorem.

Morski jastrząb 7.0

Film na podstawie powieści Rafaela Sabatiniego. Przygody arystokraty Olivera Tressiliana, który zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie brata swojej ukochanej Lady Rosamund. Oliver ucieka z kraju i zostaje sławnym mauretańskim piratem - Morskim Sokołem.

Portier z hotelu Atlantic 6.8

Pierwszy w historii kina dramat w nurcie społeczno-psychologicznym ekspresjonizmu niemieckiego - Kammerspielfilm. Jest to historia starego portiera, który ze względu na swój wiek,w dniu ślubu córki zostaje zdegradowany i zmuszony pilnowania porządku w toaletach.

Aelita 5.0

Inżynier Łoś (Nikolai Tsereteli wraz z żołnierzem Gusevem (Nikolai Batalov) wyrusza w kosmos, aby na Marsie zaprowadzić ustrój komunistyczny.

Triumf

Granat jest właścicielem fabryki. Jego syn David, jest leniwym młodzieńcem zakochanym w brygadzistce Ann. Dziewczyna jednak odrzuca jego zaloty, ponieważ chciałabym zostać słynną śpiewaczką operową.

Yolanda

Mary (Marion Davies) księżniczka Burgundii podróżuje po kraju w przebraniu rycerza. Na jednym z targów jedwabiu zakochuje się w mężczyźnie o imieniu Maksymilian. On zostaje jednak uwięziony przez spiskowców.

Słowa kluczowe