Filmy 1924

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1924 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody naukowiec Einar Norsen (Jaque Catelain) chce popełnić samobójstwo z powodu odrzuconej miłości przez primadonnę Claires Lescot (Georgette Leblanc).
Pierwszy w historii kina dramat w nurcie społeczno-psychologicznym ekspresjonizmu niemieckiego - Kammerspielfilm. Jest to historia starego portiera, który ze względu na swój wiek,w dniu ślubu córki zostaje zdegradowany i zmuszony pilnowania porządku w toaletach.
Zygfryd (Paul Richter), syn władców Niderlandów, wyrusza do Wormacji, aby ubiegać się o rękę sławnej piękności Krymhildy (Margarete Schön).


Film na podstawie powieści Rafaela Sabatiniego. Przygody arystokraty Olivera Tressiliana, który zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie brata swojej ukochanej Lady Rosamund. Oliver ucieka z kraju i zostaje sławnym mauretańskim piratem - Morskim Sokołem.
Pianista Orlak (Conrad Veidt) traci swoje ręce w wyniku katastrofy kolejowej. Zostają mu przeszczepione nowe ręce, które niegdyś należały do mordercy. U Orlaka pojawia się odczucie, że ciągną go one do dokonywania przestępstw...
Właściciel muzeum figur woskowych zatrudnia poetę, aby ten napisał mu historie do trzech woskowych postaci. Artysta poznaje córkę właściciela i zakochują się w sobie.
Nieśmiały młody mężczyzna, który nie potrafi rozmawiać z kobietami, postanawia wydać książkę pełną fikcyjnych podbojów, ale po drodze znajduje prawdziwą miłość.
Operator projektora filmowego, któremu marzy się kariera detektywa, zostaje wrobiony w kradzież zegarka.
Historia bliźniaczek o dwóch zupełnie odmiennych charakterach.

Aelita

6,7
Inżynier Łoś (Nikolai Tsereteli) wraz z żołnierzem Gusevem (Nikolai Batalov) wyrusza w kosmos, aby na Marsie zaprowadzić ustrój komunistyczny.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…