Filmy 1924

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1924 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Złodziej z Bagdadu 6.3

Złodziej z Bagdadu, aby ubiegać się o rękę przepięknej księżniczki postanawia przebrać się za księcia.

Gabinet figur woskowych 6.3

Właściciel muzeum figur woskowych zatrudnia poetę, aby ten napisał mu historie do trzech woskowych postaci. Artysta poznaje córkę właściciela i zakochują się w sobie.

Niezwykłe przygody Mister Westa w krainie bolszewików 8.0

Film jest przykładem działania propagandy ZSSR. Ciekawa opowieść o przygodach amerykanina Mr. Westa i jego wiernego ochroniarza Jeddie w krainie pełnej bolszewików. Początkowo West nie jest przekonany co do napotkanych ludzi, ale z czasem przekonuje się, że Rosjanie nie są tacy źli jak to mu się wydawało. W scenie końcowej gdy widzi maszerujące wojsko radzieckie kontaktuje się z żoną i każe powiesić w pokoju portret Lenina.


Chciwość 7.3

Biedny dentysta żeni się ze swoją pacjentką, która wygrywa los na loterii.

Młody Sherlock Holmes 6.9

Główny bohater (Buster Keaton) pracuje jako operator w kinie i w wolnych chwilach uczy się jak być detektywem. Jest zakochany w pewnej młodej damie (Kathryn McGuire) i zamierza się oświadczyć. Jednak rywal młodzieńca (Ward Crane) kradnie zegarek ojcu dziewczyny (Joe Keaton) a winą obarcza chłopaka. Rozczarowany operator wraca do pracy, gdzie zasypia i przenosi się do filmowej opowieści, w której jest sławnym detektywem - Sherlockiem Juniorem.

Morski jastrząb 7.0

Film na podstawie powieści Rafaela Sabatiniego. Przygody arystokraty Olivera Tressiliana, który zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie brata swojej ukochanej Lady Rosamund. Oliver ucieka z kraju i zostaje sławnym mauretańskim piratem - Morskim Sokołem.

Portier z hotelu Atlantic 7.4

Pierwszy w historii kina dramat w nurcie społeczno-psychologicznym ekspresjonizmu niemieckiego - Kammerspielfilm. Jest to historia starego portiera, który ze względu na swój wiek,w dniu ślubu córki zostaje zdegradowany i zmuszony pilnowania porządku w toaletach.

Aelita 6.6

Inżynier Łoś (Nikolai Tsereteli) wraz z żołnierzem Gusevem (Nikolai Batalov) wyrusza w kosmos, aby na Marsie zaprowadzić ustrój komunistyczny.

Nieludzka 9.0

Młody naukowiec Einar Norsen (Jaque Catelain) chce popełnić samobójstwo z powodu odrzuconej miłości przez primadonnę Claires Lescot (Georgette Leblanc).

Ręce Orlaka 7.3

Pianista Orlak (Conrad Veidt) traci swoje ręce w wyniku katastrofy kolejowej. Zostają mu przeszczepione nowe ręce, które niegdyś należały do mordercy. U Orlaka pojawia się odczucie, że ciągną go one do dokonywania przestępstw...

Słowa kluczowe