Filmy 1925

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1925 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gorączka złota 7.7

Poszukiwacz złota Lone (Charles Chaplin) zakochuje się w pięknej śpiewaczce Georgii. Ona jednak woli innego.

Upiór w operze 6.9

Erik (Lon Chaney), potwór straszący w gmachu paryskiej opery, zakochuje się w operowej divie Christine (Mary Philbin), jednak ona kocha wicehrabiego Raoula de Chagnyego (Norman Kerry).

Wampiry Warszawy. Tajemnica taksówki nr 1051 7.5

Księżna i baron, arystokraci rosyjscy, podejmują próbę zawładnięcia majątkiem przemysłowca Pradowskiego i jego córki Urszuli. Plan zakłada uwiedzenie każdego z nich i poprzez małżeństwo przejęcie ich bogactw. W sprawę miesza się adwokat zakochany w pannie Uli.


Pancernik Potiomkin 7.2

Pancernik Potiomkin jest sztandarowym przykładem filmu propagandowego. Wyreżyserowany przez Sergeia Eisensteina obraz, opowiada historię załogi pancernika Potiomkin, która buntuje się przeciwko przełożonym. Kiedy w trakcie walki, ginie jeden z marynarzy, koledzy poprzysięgają zemstę. Wieść szybko dostaje się na ląd i ludność miast zaczyna popierać walczących marynarzy.

Ben Hur 6.6

Żydowski książę stara się odnaleźć swoją rodzinę i zemścić się na przyjacielu z dzieciństwa, który ją niesłusznie uwięził.

Ogród rozkoszy 7.0

Historia młodej tancerki chcącej zabłysnąć na wielkiej scenie.

Wolf Blood 4.0

Po transfuzji wilczej krwi mężczyzna zmienia się w wilkołaka.

Na Zachód! 7.0

Bezrobotny młodzieniec szuka pracy, podróżując po kraju. Na ranczu Diamond Bar zaprzyjaźnia się z brązowooką krową. Człowiek i zwierzę stają się nierozłączni.

Zaginiony świat 6.8

Paleontolog George Challenger utrzymuje, że w głębi Puszczy Amazońskiej żyją dinozaury. Jeden z londyńskich dzienników decyduje się sponsorować jego wyprawę, mającą dostarczyć dowodów na istnienie prehistorycznych bestii. Ekipa badawcza obserwowana przez tajemniczego małpoluda, staje oko w oko z wieloma niezwykłymi stworzeniami…

Czarny orzeł 6.0

Historia nieodwzajemnionej miłości carycy Katarzyny II (Louise Dresser) do wojskowego porucznika Vladimira Dubrovskyego (Rudolph Valentino).

Słowa kluczowe