Filmy 1926

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1926 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Generał 7.6

Johnnie Gray (Buster Keaton), skromny maszynista, musi odzyskać porwaną przez wroga lokomotywę o nazwie "Generał", w której znajduje się jego ukochana.

Matka 6.5

Film to kronika transformacji jednostki z naiwności politycznej do świadomości marksistowskiej ustalona podczas rewolucji rosyjskiej w 1905 r. Reżyser wykorzystuje innowacyjne techniki montażu i kąty kamery, dzięki którym historia jest przedstawiona z perspektywy kobiety z klasy robotniczej.

The Winning of Barbara Worth

Barbara jako mała dziewczynka została znaleziona na pustyni przez Jeffersona Wortha, który od tamtej pory wychowuje ją jak własną córkę. Kiedy dziewczyna dorasta, zakochuje się w niej Abe Lee, brygadzista w firmie jej ojca. Tymczasem Jefferson wchodzi w spółkę z bogatym przedsiębiorcą, mającym plany nawadniania pustyni. Jego syn także zakochuje się w Barbarze...


Faust 7.4

Faust (Gösta Ekman) zapisuje swą duszę Mefistofelesowi (Emil Jannings) i w zamian otrzymuje od niego wieczną młodość.

Tramp, Tramp, Tramp

Biedny Harry jest do szaleństwa zakochany w Betty i chce ją poślubić. Aby poprawić swoją sytuację finansową, by Betty chciała wyjść za niego za mąż, postanawia wziąć udział w biegu, gdzie nagrodą główną jest 25 tys. dolarów.

Student z Pragi

Student Balduin (Conrad Veidt), cierpiący z braku pieniędzy, świetny szermierz, przyjmuje ofertę od tajemniczego Włocha Scapinelli (Werner Krauss), by podpisać z nim podejrzaną umowę, według której Balduin otrzyma masę pieniędzy. W zamian zaś Scapinelli będzie mógł wziąć co zechce z pokoju studenta. Włoch zabiera ze sobą odbicie studenta w lustrze. Następnie za pomocą tajemniczej magii zaznajamia Balduina z Margit (Agnes Esterhazy), córką rubryka. Student ratuje ją, kiedy ta spada z konia w czasie polowania. Między nimi pojawia się uczucie, ale zakochana w Balduinie kwiaciarka Liduszka (Elizza La Porta) opowiada o nim i Margit jej narzeczonemu, baronowi Waldisowi (Ferdinand von Alten). Baron obraża studenta i ten wzywa go na pojedynek...

Syn szejka 6.9

Ahmed, syn szejka, zakochuje się w Yasmin, tancerce, która została przyrzeczona innemu. Podczas tajemnego spotkania w ruinach, zostają napadnieci przez mężczyzn z trupy dziewczyny. Okłamują Ahmeda, że to jego ukochana wszystko zaplanowała. On poprzysięga zemstę.

Orzeł górski

Historia niespełnionej miłości bogatego kupca do prostej nauczycielki.

Wandering Papas

Opowieść o kucharzu (Clyde Cook) pracującym w obozie dla inżynierów konstruujących mosty oraz pustelniku chroniącym swoją ukochaną córkę przed ich uczuciami. Kiedy jednak dziewczyna zakochuje się w jednym z nich, wpada na plan ukrycia bomby w cieście naleśnikowym i wysadzenia jej podczas posiłku.

Tell It to the Marines

Sierżant O'Hara (Lon Chaney) jest bardzo zapracowanym wojskowym. Ma za zadanie szkolić nowo przybyłych rekrutów. Jednym z nich jest Burns (William Haines), który szczególnie daje mu się we znaki, a na domiar złego podrywa pielęgniarkę Norę (Eleanor Boardman), w której potajemnie podkochuje się O'Hara.

Słowa kluczowe