Filmy 1927

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1927 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Metropolis 7.9

Futurystyczna wizja miłości oraz buntu mieszkańców przeciw totalitarnemu państwu.

Ring 10.0

Historia dobrze zapowiadającego się boksera i jego "świeżo" poślubionej żony.

Śpiewak jazzbandu 8.0

Historia żydowskiego pieśniarza Jakiego Rabinowitza.


Lokator 7.6

Atrakcyjna modelka przeprowadza się do domu swoich rodziców, ponieważ na ulicach miasta grasuje bezwzględny morderca.

Wschód słońca 7.4

Rolnik podjudzony przez kochankę postanawia utopić żonę podczas wycieczki łódką.

Kot i kanarek 8.3

W starym zamczysku krewni zmarłego miliardera Cyrusa Westa czekają na otwarcie testamentu. Spadkobierczynią okazuje się piękna Annabelle West. Jeżeli jednak okaże się ona chora psychicznie spadek przejmie osoba, której nazwisko znajduje się w kopercie, którą posiada notariusz Crosby. Niestety znika on w tajemniczych okolicznościach. W zamku zaczynaja sie dziać dziwne rzeczy...

Napoleon

Film ukazuje karierę Napoleona Bonaparte od jego dzieciństwa aż po wkroczenie do Włoch w 1797 roku.

Skrzydła

Jack jest młody i marzy o zostaniu pilotem samolotów. Zakochana w nim jest jego sąsiadka, on zauroczony jest Sylvią, a ona w Davidzie. Zbliża się wojna, a więc Jack i jego konkurent w walcę o jego wybrankę życia zaciągają się do armii. Zostają pilotami, jak to sobie wymarzyli. Początkowe współzawodnictwo przemienia się w ogromną przyjaźń. Pierwszy film uhoronowany Oscarem.

Na równi pochyłej

Syn bogacza popada w konflikt z prawem i wyjeżdża do Paryża. Po wydaniu wszystkich oszczędności popada w alkoholizm i wtedy poznaje tancerkę.

Prywatne życie Heleny Trojańskiej

Królowa Trojańska Helena (María Corda) jest już zmęczona brakiem jakiegokolwiek zainteresowania ze strony swojego męża i ucieka z Parysem do Sparty. Menelaos (Lewis Stone), jej mąż, namówiony przez swego poplecznika, rozpoczyna wojnę z Parysem, aby doprowadzić do powrotu Heleny. Kobieta wraca, jednak zaraz po tym nawiązuje przelotny flirt z księciem Ithaca.

Słowa kluczowe