Filmy 1927

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1927 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Metropolis 7.9

Futurystyczna wizja miłości oraz buntu mieszkańców przeciw totalitarnemu państwu.

Ring 7.0

Historia dobrze zapowiadającego się boksera i jego "świeżo" poślubionej żony.

Śpiewak jazzbandu 6.9

Historia żydowskiego pieśniarza Jakiego Rabinowitza.


Napoleon 8.3

Film ukazuje karierę Napoleona Bonaparte od jego dzieciństwa aż po wkroczenie do Włoch w 1797 roku.

Skrzydła 7.5

Jack jest młody i marzy o zostaniu pilotem samolotów. Zakochana w nim jest jego sąsiadka, on zauroczony jest Sylvią, a ona w Davidzie. Zbliża się wojna, a więc Jack i jego konkurent w walcę o jego wybrankę życia zaciągają się do armii. Zostają pilotami, jak to sobie wymarzyli. Początkowe współzawodnictwo przemienia się w ogromną przyjaźń. Pierwszy film uhoronowany Oscarem.

Lokator 7.5

Atrakcyjna modelka przeprowadza się do domu swoich rodziców, ponieważ na ulicach miasta grasuje bezwzględny morderca.

Siódme niebo 5.3

Paryż, początek XX wieku. Chico jest pracownikiem firmy kanalizacyjnej, choć ma dużo wyższe aspiracje. Pewnej nocy ratuje młodą prostytutkę imieniem Diane, przed jej własną siostrą, uzależnioną od absyntu, agresywną i tyranizującą rodzinę, Naną. Kiedy policja chce Diane aresztować, Chico spontanicznie podaje się za jej męża i dla uprawdopodobnienia tego stanu rzeczy pozwala jej z nim zamieszkać. W trakcie życia razem okazuje się, że Diane jest tak naprawdę uczciwą i niewinną młoda kobietą, mimo uprawianego wcześniej zawodu. Stopniowo rozkwita między nimi miłość, ale właśnie wtedy nad Paryżem gromadzą się ciemne chmury nadchodzącej wojny światowej.

Wschód słońca 7.4

Rolnik podjudzony przez kochankę postanawia utopić żonę podczas wycieczki łódką.

The Patent Leather Kid 6.0

Leather Kid (Richard Barthelmess), bokser z Nowego Jorku, ma niewiele miłość do swojego kraju. Pogłębia swoje przekonania, gdy jego dziewczyna opuszcza go i udaje się do wojska we Francji. Na domiar złego jego trener zostaje postrzelony w akcji militarnej. To wszystko powoduje, że sam idzie walczyć ale zostaje ciężko ranny i częściowo sparaliżowany.

Ludzie podziemia 7.0

Historia gangstera, którego główną dewizą jest: "Nikt mi nie pomoże, ale ja mogę pomóc innym", w ramach której pomaga stanąć na nogi kumplowi, inwestując w niego sporą sumkę. Może się to okazać jego najlepszą inwestycją, gdyż niebawem, za morderstwo, trafia do więzienia. Wtedy, czując się zobowiązanym do pomocy, obdarowany wcześniej kumpel wraz z narzeczoną gangstera postanawiają zorganizować ucieczkę więźnia. Wszystko układa się po myśli organizatorów ucieczki do czasu, kiedy zaczyna między nimi pojawiać się miłość...

Słowa kluczowe