Filmy 1927

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1927 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Metropolis 7.7

Futurystyczna wizja miłości oraz buntu mieszkańców przeciw totalitarnemu państwu.

Skrzydła

Jack jest młody i marzy o zostaniu pilotem samolotów. Zakochana w nim jest jego sąsiadka, on zauroczony jest Sylvią, a ona w Davidzie. Zbliża się wojna, a więc Jack i jego konkurent w walcę o jego wybrankę życia zaciągają się do armii. Zostają pilotami, jak to sobie wymarzyli. Początkowe współzawodnictwo przemienia się w ogromną przyjaźń. Pierwszy film uhoronowany Oscarem.

Lokator 7.5

Atrakcyjna modelka przeprowadza się do domu swoich rodziców, ponieważ na ulicach miasta grasuje bezwzględny morderca.


Napoleon

Film ukazuje karierę Napoleona Bonaparte od jego dzieciństwa aż po wkroczenie do Włoch w 1797 roku.

Ring

Historia dobrze zapowiadającego się boksera i jego "świeżo" poślubionej żony.

Na równi pochyłej

Syn bogacza popada w konflikt z prawem i wyjeżdża do Paryża. Po wydaniu wszystkich oszczędności popada w alkoholizm i wtedy poznaje tancerkę.

Śpiewak jazzbandu 6.8

Historia żydowskiego pieśniarza Jakiego Rabinowitza.

Siódme niebo

Paryż, początek XX wieku. Chico jest pracownikiem firmy kanalizacyjnej, choć ma dużo wyższe aspiracje. Pewnej nocy ratuje młodą prostytutkę imieniem Diane, przed jej własną siostrą, uzależnioną od absyntu, agresywną i tyranizującą rodzinę, Naną. Kiedy policja chce Diane aresztować, Chico spontanicznie podaje się za jej męża i dla uprawdopodobnienia tego stanu rzeczy pozwala jej z nim zamieszkać. W trakcie życia razem okazuje się, że Diane jest tak naprawdę uczciwą i niewinną młoda kobietą, mimo uprawianego wcześniej zawodu. Stopniowo rozkwita między nimi miłość, ale właśnie wtedy nad Paryżem gromadzą się ciemne chmury nadchodzącej wojny światowej.

Wschód słońca 7.4

Rolnik podjudzony przez kochankę postanawia utopić żonę podczas wycieczki łódką.

The Patent Leather Kid

Leather Kid (Richard Barthelmess), bokser z Nowego Jorku, ma niewiele miłość do swojego kraju. Pogłębia swoje przekonania, gdy jego dziewczyna opuszcza go i udaje się do wojska we Francji. Na domiar złego jego trener zostaje postrzelony w akcji militarnej. To wszystko powoduje, że sam idzie walczyć ale zostaje ciężko ranny i częściowo sparaliżowany.

Słowa kluczowe