Filmy 1928

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1928 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Willie z parowca 7.1

Film jest pastiszem „Steamboat Bill” Bustera Katona. Miki jest pracownikiem na parowcu kapitana Czarnego Piotrusia zajmującym się przewożeniem różnych towarów, między innymi zwierząt. Miki stoi u steru, gdy kocur wchodzi na mostek i wyprasza go stamtąd brutalnie. W najbliższym porcie Miki próbuje przeładować krowę na ląd, ale jest ona zbyt chuda, więc napycha ja sianem. W porcie, już po odcumowaniu pojawia się spóźniona Minnie. Miki łowi ją żurawiem na pokład, gdzie rozsypują się nuty Minnie do piosenki "Turkey in the Straw", które zjada koza, zamieniając się w katarynkę uruchamianą za pomocą ogona. Miki akompaniuje kozie początkowo na perkusji złożonej z naczyń kuchennych a potem molestuje zwierzęta traktując je jak instrumenty perkusyjne, aż do chwili, gdy Czarny Piotruś wysyła go do obierania kartofli. To jest pierwszy udźwiękowiony film animowany z myszką Miki.

Męczeństwo Joanny d'Arc 8.1

Ostatni dzień życia Joanny d'Arc. Podczas przesłuchań zostaje ona postawiona przed wyborem pomiędzy Bogiem, a własnym życiem.

Geheimnisse des Orients

Ali (Nicolas Koline), szewc z Kairu wchodzi w posiadanie magicznego gwizdka, który sprawia, że ​​jego marzenia stają się rzeczywistością.


Łatwa cnota 3.0

Po samobójstwie kochanka, Larita Filton decyduje się wyjechać z miasta aby zacząć nowe życie.

Szampan 5.0

Bogata dziewczyna, na przekór swojemu ojcu postanawia wyjść za mąż za biednego chłopaka i wyjechać do Francji. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy ojciec ogłasza bankructwo.

Cyrk 7.9

Złodziejaszek Charlie (Charles Chaplin) przypadkowo trafia na arenę cyrkową, gdzie zostaje wzięty za klauna.

Szalony samolot 7.0

Myszka Miki wraz z przyjaciółmi budują drewniany samolot, który z racji swej konstrukcji nie ma szans na to, aby unieść się w powietrze i rozbija się na najbliższym drzewie. Miki naciąga swój samochód, aby przypominał samolot, zabierając Minnie ze sobą tym razem. Miki wypada z samochodu i usiłuje się do niego na powrót dostać. W końcu samolot wzbija się w górę. Miki próbuje ukraść buziaka, ale Minnie jest nieustępliwa, i po tym, gdy Miki jednak ją całuje wyskakuje z samolotu, używając swych pantalonów w charakterze spadochronu. Wkrótce po tym Miki rozbija samolot.

Ostatni rozkaz 7.3

Film przedstawia historię generała rosyjskiego, który po rewolucji bolszewickiej żyje w nędzy. Utrzymuje się ze statystowania w filmach hollywodzkich. Otrzymuje rolę dowódcy w filmowej bitwie. Bardzo przejmuje się swoją rolą, staje się ona ostatnim etapem jego życia.

Grzech Sadie Thompson 6.0

Sadie Thompson (Gloria Swanson), dziewczyna próbująca ukryć swoją tożsamość, na Południowym Pacyfiku spotyka sierżanta O'Harę (Raoul Walsh), żołnierza piechoty morskiej i obiecuje wyjść za niego. Jednak prześladuje ją Alfred Atkinson (Lionel Barrymore). Grożąc, że wyda ją policji, uwodzi ją a następnie popełnia samobójstwo.

Człowiek z kamerą 6.8

Mężczyzna zatrudnia się w wytwórni filmowej MGM jako kamerzysta, aby być blisko kobiety - obiektu swego pożądania.

Słowa kluczowe