Filmy 1928

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1928 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Marynarz słodkich wód 6.8

Po latach nieobecności do domu powraca syn Williama Canfielda. Ojciec ma zamiar wyuczyć potomka na przyszłego kapitana parostatku, jednak jego oczekiwania co do syna mijają się z rzeczywistością.

Szalony samolot 6.7

Myszka Miki wraz z przyjaciółmi budują drewniany samolot, który z racji swej konstrukcji nie ma szans na to, aby unieść się w powietrze i rozbija się na najbliższym drzewie. Miki naciąga swój samochód, aby przypominał samolot, tym razem zabierając ze sobą Minnie. Wypada z samochodu i usiłuje się do niego na powrót dostać. W końcu samolot wzbija się w górę. Miki próbuje ukraść buziaka, ale Minnie jest nieustępliwa i po niechcianym pocałunku wyskakuje z samolotu, używając swych pantalonów w charakterze spadochronu. Wkrótce po tym Miki rozbija samolot.

Arsenał

Opowieść o powstaniu robotników kijowskiego zakładu "Arsenał" przeciwko Centralnej Rady Ukrainy w styczniu 1918 roku. Powstanie miało ułatwić nadejście bolszewickiej armii do Kijowa, niestety przy pomocy wojska, które pozostało lojalne rządowi, bunt został stłumiony.


Człowiek z tłumu

Pełen optymizmu młody człowiek (James Murray) wyjeżdża do Nowego Jorku, aby tam szukać lepszego życia. Początkowo wszystko układa się zgodnie z jego myślami. Szybko spotyka piękną dziewczynę Mary (Eleanor Boardman). Zakochują się w sobie i biorą ślub. Po jakimś czasie rodzi im się upragnione dziecko. Jednak wkrótce córeczka umiera, a on kompletnie się załamuje.

Grzech Sadie Thompson

Sadie Thompson (Gloria Swanson), dziewczyna próbująca ukryć swoją tożsamość, na Południowym Pacyfiku spotyka sierżanta O'Harę (Raoul Walsh), żołnierza piechoty morskiej i obiecuje wyjść za niego. Jednak prześladuje ją Alfred Atkinson (Lionel Barrymore). Grożąc, że wyda ją policji, uwodzi ją a następnie popełnia samobójstwo.

Szpiedzy

Trzymająca w napięciu intryga pokazująca rozgrywki między kilkoma wywiadami różnych krajów.

Should Married Men Go Home?

Pan Hardy (Oliver Hardy) spędza z panią Hardy (Kay Deslys) słodko niedzielny poranek. Tymczasem odwiedza ich Stan (Stan Laurel), usiłując wyciągnąć z domu pana Hardy'ego na kurs golfa. Mimo protestów i sprzeciwów małżeństwa, w końcu mu się to udaje. Po drodze na pole golfowe przyjaciele poznają dwie młode dziewczyny: brunetkę (Viola Richard) i blondynkę (Edna Marion) , które usiłują poderwać.

Męczeństwo Joanny d'Arc 8.2

Ostatni dzień życia Joanny d'Arc. Podczas przesłuchań zostaje ona postawiona przed wyborem pomiędzy Bogiem, a własnym życiem.

Szampan

Bogata dziewczyna, na przekór swojemu ojcu postanawia wyjść za mąż za biednego chłopaka i wyjechać do Francji. Kłopoty zaczynają się wtedy, gdy ojciec ogłasza bankructwo.

Ostatni rozkaz

Film przedstawia historię generała rosyjskiego, który po rewolucji bolszewickiej żyje w nędzy. Utrzymuje się ze statystowania w filmach hollywodzkich. Otrzymuje rolę dowódcy w filmowej bitwie. Bardzo przejmuje się swoją rolą, staje się ona ostatnim etapem jego życia.

Słowa kluczowe