Filmy 1928

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1928 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Męczeństwo Joanny d'Arc 7.7

Ostatni dzień życia Joanny d'Arc. Podczas przesłuchań zostaje ona postawiona przed wyborem pomiędzy Bogiem, a własnym życiem.

Cyrk 7.6

Złodziejaszek Charlie (Charles Chaplin) przypadkowo trafia na arenę cyrkową, gdzie zostaje wzięty za klauna.

Willie z parowca 6.9

Marynarz Miki steruje parowcem, zupełnie zapomniawszy że nie należy on do niego. Szybko zaprzestaje pogwizdywanie, ponieważ kapitan statku rozkazuje mu ładowanie zwierząt na pokład, które muszą zostać przewiezione. W ostatniej chwili na pokład wsiada urocza Minnie, która grając na swojej gitarze, chciała przywrócić wesoły nastrój. Niestety, gitarę i nuty zjadła koza. Miki jednak wpada na genialny pomysł, by muzyka zagościła na parowcu.


Szalony samolot 7.7

Myszka Miki wraz z przyjaciółmi budują drewniany samolot, który z racji swej konstrukcji nie ma szans na to, aby unieść się w powietrze i rozbija się na najbliższym drzewie. Miki naciąga swój samochód, aby przypominał samolot, zabierając Minnie ze sobą tym razem. Miki wypada z samochodu i usiłuje się do niego na powrót dostać. W końcu samolot wzbija się w górę. Miki próbuje ukraść buziaka, ale Minnie jest nieustępliwa, i po tym, gdy Miki jednak ją całuje wyskakuje z samolotu, używając swych pantalonów w charakterze spadochronu. Wkrótce po tym Miki rozbija samolot.

Człowiek z kamerą 8.0

Mężczyzna zatrudnia się w wytwórni filmowej MGM jako kamerzysta, aby być blisko kobiety - obiektu swego pożądania.

Październik 7.0

Filmowa rekonstrukcja wydarzeń rewolucyjnych z 1917 roku w Piotrogrodzie. Historia zaczyna się symboliczną sceną zrzucenia z cokołu pomnika obalonego cesarza Rosji. W Piotrogrodzie wszędzie zamieszki, sytuacja na frontach jest krytyczna. Żołnierze i mieszkańcy Piotrogrodu nie mają co jeść, rząd tymczasowy nie jest w stanie utrzymać kontroli nad sytuacją w mieście i kraju. W tych okolicznościach do władzy dochodzą bolszewicy. Lider rewolucjonistów Włodzimierz Lenin przyjeżdża do zbuntowanego miasta i staje na czele powstania...

Should Married Men Go Home? 9.0

Pan Hardy (Oliver Hardy) spędza z panią Hardy (Kay Deslys) słodko niedzielny poranek. Tymczasem odwiedza ich Stan (Stan Laurel), usiłując wyciągnąć z domu pana Hardy'ego na kurs golfa. Mimo protestów i sprzeciwów małżeństwa, w końcu mu się to udaje. Po drodze na pole golfowe przyjaciele poznają dwie młode dziewczyny: brunetkę (Viola Richard) i blondynkę (Edna Marion) , które usiłują poderwać.

Africa Before Dark

Oswald, Wesoły Królik tym razem występuje w roli myśliwego na Safari w Afryce.

Władczyni miłości

Piękna Diana Merrick (Greta Garbo) zakochuje się w arystokracie Holdernessie Neville (John Gilbert). Jednak ojciec jest przeciwny temu związkowi i młodzi nie mogą się pobrać. Diana w końcu wychodzi za mąż za przyjaciela swojego brata, David Furness (Johnny Mack Brown), który jest złodziejem. Podczas miesiąca miodowego we Francji, policja jest na tropie Davida i chce go aresztować, ten jednak popełnia samobójstwo. Diana po kilku latach wraca do Anglii i spotyka się z Nevillem, który niestety jest już żonaty...

Łatwa cnota

Po samobójstwie kochanka, Larita Filton decyduje się wyjechać z miasta aby zacząć nowe życie.

Słowa kluczowe