Filmy 1929

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1929 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Juno i Paw

Boyle i Juno, wraz z dójką dzieci żyją bardzo skromnie. Kiedy żona pracuje, mąż trwoni pieniądze w barach. Wszystko się zmienia kiedy mają otrzymać spadek.

Człowiek z wyspy

Biedny rybak zakochuje się w bogatej dziewczynie. Wyrusza w rejs, aby zarobić na ich ślub. Kobieta zostaje pod opieka przyjaciela, który też ją kocha.

Szantaż 7.2

Młoda dziewczyna zabija człowieka, który chciał ją zgwałcić i ucieka. Jej chłopak, detektyw, stara się zatuszować sprawę, jednak pojawia się świadek.


Kult ciała

Czesław jest młodym i utalentowanym rzeźbiarzem. Poszukuje modelki do dzieła zatytułowanego „Nowa Wenus”. Do tego przedsięwzięcia namawia Hankę Złotopolską, w której się także zakochuje. Wkrótce także okazuje się, że owa osoba jest narzeczoną barona Stumberga, jego przyjaciela.

Madame X

Jacqueline Floriot (Ruth Chatterton) odchodzi od męża i dziecka do innego mężczyzny. Po jakimś czasie chce wrócić do chorego syna aby się nim opiekować. Jednak mąż (Lewis Stone) ją wyrzuca. Odchodzi, nie widząc chłopca. Na swej drodze spotyka szulera Laroque któremu pomaga. Ten postanawia ją wykorzystać do swych ciemnych interesów, jednak dziewczyna w przypływie gniewu zabija go. Jej obrony podejmuje się jej syn, nie wiedząc, że to jego matka...

Wild Waves

Na nadmorskiej plaży Minnie spacerująca w butach na wysokich obcasach zostaje zmyta przez falę do morza. Miki wiosłuje w jej kierunku łodzią, walcząc z falami, aż w końcu porzuca łódź i wpław płynie jej na ratunek. Po dotarciu na brzeg Minnie jest wyczerpana i niezadowolona, więc Miki oraz inne zwierzęta śpiewają i tańczą, próbując ją rozweselić.

Mocny człowiek 7.6

„Mocny człowiek” to psychologiczny dramat ukazujący kolejne etapy moralnego upadku artysty. Główny bohater – Henryk Bielecki – jest typem człowieka dążącego za wszelką cenę do sławy i bogactwa. Morduje podstępnie swojego przyjaciela, pisarza, i wydaje jego rękopisy pod własnym nazwiskiem.

Melodie Broadwayu

Hank (Bessie Love) i Queenie (Anita Page) Mahoney są siostrami i jednocześnie aktorkami. Ich przyjaciel Eddie Kerns (Charles King) zaprasza je do Nowego Jorku aby wystąpiły na Broadwayu. Mają zagrać główne role w jednym z przedstawień Francisa Zanfielda. Eddie w tych zaprosinach ma też ukryty prywatny cel, od dawna darzy uczuciem Harriet i chce się z nią umówić. Kiedy jednak poznaje jej siostrę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia.

Kokietka

Norma ma duże powodzenie wśród mężczyzn. Jednak odrzuca wszystkie zaloty, a swoje uczucie kieruje w stronę Michela, co bardzo denerwuje jej ojca, który jest szanowanym lekarzem i uważa, że taki partner nie jest odpowiedni dla jej córki. Jednak zabiegi ojca dają skutek tylko na moment i gdy ukochany powraca do miasta od razu kieruje się do Normy. To jeszcze bardziej denerwuje rodzica, który wpada w furię doprowadzając do tragedii...

U wrót śmierci

Przestępca znany jako "Grom" (George Bancroft) idzie do więzienia i ma zostać stracony. W celi obok znajduje się Bob Morgan (Richard Arlen), niewinny człowieka, który został wrobiony i który jest zakochany w dziewczynie "Groma", nie wiedząc o ich związku. Przestępca chce zabić młodego mężczyznę za romans z jego kobietą.

Słowa kluczowe