Filmy 1929

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1929 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mocny człowiek 7.3

"Mocny człowiek" to psychologiczny dramat ukazujący kolejne etapy moralnego upadku artysty. Główny bohater - Henryk Bielecki - jest typem człowieka, dążącego za wszelką cenę do sławy i bogactwa. Morduje podstępnie swojego przyjaciela pisarza i wydaje jego rękopisy pod własnym nazwiskiem.

Kobieta na księżycu 6.5

Sześciu badaczy wyrusza na księżyc z misją odnalezienia złóż złota. Poszukiwania szybko przynoszą efekt, ale ogromna ilość kruszcu budzi ukryte żądze wśród uczestników ekspedycji. Wybucha sprzeczka, która zamienia się w śmiertelną strzelaninę. Ocalali naukowcy nie mogą w komplecie wrócić na Ziemię, gdyż jedna z kul uszkodziła zbiornik z tlenem. Decyzję o pozostaniu podejmuje badacz Wolf Helius, a wraz z nim zostaje zakochana w nim studentka astronomii, Freda.

Człowiek z wyspy 7.5

Biedny rybak zakochuje się w bogatej dziewczynie. Wyrusza w rejs, aby zarobić na ich ślub. Kobieta zostaje pod opieka przyjaciela, który też ją kocha.


Szantaż 7.0

Młoda dziewczyna zabija człowieka, który chciał ją zgwałcić i ucieka. Jej chłopak, detektyw, stara się zatuszować sprawę, jednak pojawia się świadek.

Juno i Paw 4.0

Boyle i Juno, wraz z dójką dzieci żyją bardzo skromnie. Kiedy żona pracuje, mąż trwoni pieniądze w barach. Wszystko się zmienia kiedy mają otrzymać spadek.

Wild Waves 5.0

Na nadmorskiej plaży Minnie spacerująca w butach na wysokich obcasach zostaje zmyta przez falę do morza. Miki wiosłuje w jej kierunku łodzią, walcząc z falami, aż w końcu porzuca łódź i wpław płynie jej na ratunek. Po dotarciu na brzeg Minnie jest wyczerpana i niezadowolona, więc Miki oraz inne zwierzęta śpiewają i tańczą, próbując ją rozweselić.

Kokietka 5.0

Norma ma duże powodzenie wśród mężczyzn. Jednak odrzuca wszystkie zaloty, a swoje uczucie kieruje w stronę Michela, co bardzo denerwuje jej ojca, który jest szanowanym lekarzem i uważa, że taki partner nie jest odpowiedni dla jej córki. Jednak zabiegi ojca dają skutek tylko na moment i gdy ukochany powraca do miasta od razu kieruje się do Normy. To jeszcze bardziej denerwuje rodzica, który wpada w furię doprowadzając do tragedii...

That's My Wife 5.5

Oliver ma odziedziczyć duży spadek po swoim wuju Bernaldzie. Jednak podstawowym warunkiem tej transakcji jest to, że bratanek będzie miał żonę. Namawia więc swojego przyjaciela Stanleya, aby odegrał rolę kochającej żony przed jego wujem.

Melodie Broadwayu 3.0

Hank (Bessie Love) i Queenie (Anita Page) Mahoney są siostrami i jednocześnie aktorkami. Ich przyjaciel Eddie Kerns (Charles King) zaprasza je do Nowego Jorku aby wystąpiły na Broadwayu. Mają zagrać główne role w jednym z przedstawień Francisa Zanfielda. Eddie w tych zaprosinach ma też ukryty prywatny cel, od dawna darzy uczuciem Harriet i chce się z nią umówić. Kiedy jednak poznaje jej siostrę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia.

Puszka Pandory 7.0

Luksusowa prostytutka Lulu (Louise Brooks) wychodzi za mąż za doktora Ludwiga Schöna (Fritz Kortner), ale ten przyłapuje ją w łóżku z jego własnym synem.

Słowa kluczowe