Filmy 1931

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1931 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Światła wielkiego miasta 8.0

Charlie zaprzyjaźnia się z pijanym milionerem, by wydobyć od niego pieniądze na opłacenie operacji przywrócenia wzroku biednej, niewidomej dziewczyny. Musi pokonać wiele przeszkód, ale zostaje wynagrodzony jej jednym spojrzeniem.

Książę Dracula 7.1

Wampir Hrabia Dracula (Bela Lugosi) przybywa do Anglii i zaczyna żerować na cnotliwej, młodej kobiecie o imieniu Mina (Hellen Chandler).

Frankenstein 6.9

Doktor Henry Frankenstein od kilku miesięcy, przeprowadza ze swoim upośledzonym sługą, eksperymenty mające na celu przywrócenie zmarłych do życia. Pewnego wieczoru wykorzystując energie burzy udaje mu się to i jego twór ożywa. Niestety Fritz zamiast mózgu zwykłego człowieka, przyniósł mózg mordercy co spowodowało, że monstrum stało się niebezpieczne dla ludzi. Uwolniwszy się z więzienia potwór, zaczyna zabijać każdego kogo napotka.


Oszustwo

Dwie zwaśnione rodziny walczą o majątek, nie wiedząc do jakich tragicznych wydarzeń to doprowadzi.

Wolne dusze

Zmagający się z chorobą alkoholową adwokat, Stephen Ashe (Lionel Barrymore) zostaje obrońcą mafijnego bossa, Ace'a Wilfonga (Clark Gable) i to tak skutecznym, że udaje mu się wybronić swojego klienta od zarzutu morderstwa. Jednak w trakcie trwania procesu Wilfong do tego stopnia zawraca w głowie córce adwokata, Jan Ashe (Norma Shearer), że ta zrywa zaręczyny z graczem w polo, Dwightem Winthropem (Leslie Howard). Zdesperowany i zakochany Dwight, nie mogąc znaleźć innego sposobu na odzyskanie ukochanej, zabija mafiosa. Teraz los niedoszłego zięcia leży w rękach Ashe'a, którego porywająca mowa obronna ma przekonać ławę przysięgłych.

Wróg publiczny 7.3

Podczas wypadku samochodowego ginie szef mafii. Zaczyna się walka o jego stołek.

Blonde Crazy

Hotelowy goniec Bert Harris próbuje poderwać nowo zatrudnioną pokojówkę.

Mata Hari 7.1

Great Garbo w doskonałej roli legendarnej kobiety - szpiega, która uwodzi mężczyzn i zawsze dostaje to, czego chce. Dopóki i ona sama zapała uczuciem do pewnego przystojengo lotnika... [opis dystrybutora]

Cimarron

Rodzina Cravatów udaje się do Oklahomy, aby znaleźć nowe miejsce i środki do dalszego życia. Wkrótce Yancey Cravat (Richard Dix) staje się jednym z bardziej szanowanych obywateli miasteczka.

Dr Jekyll i pan Hyde 6.8

Dr Henry Jekyll wierzy, że człowiek posiada dwie odrębne strony - dobrą i złą. Wierzy, że jeżeli odseparuje się złą stronę, wtedy człowiek może stać się wyzwolony. Doktor Jekyll prowadząc liczne badania chemiczne, stwarza eliksir, który sam wypija. Eksperyment się nie powiódł, ponieważ wyzwala on w sobie złe moce i staje się mrocznym Panem Hydem. Dokonuje on licznych horrendalnych przestępstw, co sprowadzi go do ogromnych kłopotów, wkrótce Hydem zainteresuje sie policja...

Słowa kluczowe