Filmy 1931

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1931 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Frankenstein 8.6

Doktor Henry Frankenstein od kilku miesięcy, przeprowadza ze swoim upośledzonym sługą, eksperymenty mające na celu przywrócenie zmarłych do życia. Pewnego wieczoru wykorzystując energie burzy udaje mu się to i jego twór ożywa. Niestety Fritz zamiast mózgu zwykłego człowieka, przyniósł mózg mordercy co spowodowało, że monstrum stało się niebezpieczne dla ludzi. Uwolniwszy się z więzienia potwór, zaczyna zabijać każdego kogo napotka.

Światła wielkiego miasta 7.9

Charlie wciela się w postać Trampa, który pomimo braku pieniędzy ma wielkie i ofiarne serce. Pewnego dnia spotyka na ulicy niewidomą kwiaciarkę i poruszony jej urodą, kupuje od niej kwiat. Dziewczyna (Virginia Cherrill) myśli, że jest on bogaczem a włóczęga boi się wyprowadzić ją z błędu. Paradoksalnie tego samego wieczoru bohater Chaplina ratuje przed utonięciem pijanego milionera i dostaję od niego nagrodę. Może więc przynajmniej przez jakiś czas być wymarzonym opiekunem swojej ukochanej. Niestety, pieniądze się kończą, milioner po wytrzeźwieniu przepędza biedaka, a kwiaciarce grozi wyrzucenie z domu i przez brak środków na operację - dożywotnia ślepota... Zakochany Tramp zrobi jednak wszystko, by odmienić los dziewczyny.

Książę Dracula 7.3

Wampir Hrabia Dracula (Bela Lugosi) przybywa do Anglii i zaczyna żerować na cnotliwej, młodej kobiecie o imieniu Mina (Hellen Chandler).


Mały Cezar 7.1

Mały Cezar to przezwisko przestępcy o imieniu Rico (Edward G. Robinson), który nie powstrzymuje się przed niczym w swoim dążeniu, by stać się dużym człowiekiem w kryminalnym świecie. Wstąpiwszy do bandy Sama Vettori (Stanley Fields), Rico sprząta szefa z drogi i zajmuje jego miejsce. Wkrótce bohater zakochuje się w dziewczynę swojego przyjaciela Joe Massara (Douglas Fairbanks Jr.) i rozkazuje mu ją rzucić..

Wróg publiczny 8.3

Klasyka kina gangsterskiego ze znakomitą rolą Jamesa Cagneya - chyba jednego z najlepszych odtwórców ról psychopatycznych czarnych charakterów w historii kina. Tom (Cagney) i Mike (Donald Cook) Powers są braćmi, ale charakterami i sposobami na życie różnią się diametralnie. Mike jest weteranem wojennym, porządnym człowiekiem i gotowym do pomocy swemu młodszemu bratu, ale Tom woli wraz z najlepszym kumplem, Mattem Doylem (Edward Woods) piąć się po szczeblach "kariery" w gangu, wykorzystując "złote czasy" prohibicji. Kiedy w wypadku samochodowym ginie szef gangu, rozpoczyna się wojna o wpływy. Tom, mimo sugestii żeby się nie wychylać, postanawia wziąć sprawy we własne ręce.

Blonde Crazy 8.0

W pewnym hotelu pracuje przebojowy i nieuczciwy goniec Bert Harris (James Cagney). Pewnego dnia w hotelu pojawia się atrakcyjna blondynka Ann Roberts (Joan Blondell) w poszukiwaniu pracy pokojówki. Bert, pod wrażeniem jej wdzięków, pomaga jej zdobyć pracę. Późnej przy każdej nadarzającej się okazji próbuje ją poderwać. Ona za każdym razem spławia go, a jeśli to nie pomaga potrafi go nawet uderzyć. Bert postanawia zająć się wyłudzaniem pieniędzy od bogatych ludzi i wciąga w to Ann. Po jakimś czasie Bert chce dokonać dużej kradzieży, Ann jest temu przeciwna.

M - Morderca 8.0

Kiedy w podmiejskim lesie zostaje znalezione ciało uczennicy, cała policja, jak i świat przestępczy ruszają na poszukiwanie mordercy.

Dr Jekyll i pan Hyde 7.0

Dr Henry Jekyll wierzy, że człowiek posiada dwie odrębne strony - dobrą i złą. Wierzy, że jeżeli odseparuje się złą stronę, wtedy człowiek może stać się wyzwolony. Doktor Jekyll prowadząc liczne badania chemiczne, stwarza eliksir, który sam wypija. Eksperyment się nie powiódł, ponieważ wyzwala on w sobie złe moce i staje się mrocznym Panem Hydem. Dokonuje on licznych horrendalnych przestępstw, co sprowadzi go do ogromnych kłopotów, wkrótce Hydem zainteresuje sie policja...

Mata Hari 8.0

Great Garbo w doskonałej roli legendarnej kobiety - szpiega, która uwodzi mężczyzn i zawsze dostaje to, czego chce. Dopóki i ona sama zapała uczuciem do pewnego przystojengo lotnika... [opis dystrybutora]

Małpi interes 10.0

Groucho, Harpo, Chico i Zeppo są pasażerami na gapę na statku płynącym do USA. Razem z nimi płynie dwóch gangsterów, Alky Briggs i J.J. 'Big Joe' Helton. Briggs chce się pozbyć Heltona i przejąć jego fortunę i wpływy. Do zabicia go wynajmuje Groucho i Zeppo. Helton natomiast, ponieważ boi się o życie swoje i swojej córki, wynajmuje na ochroniarzy Harpo i Chico.

Słowa kluczowe