Filmy 1931

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1931 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Frankenstein 8.2

Doktor Henry Frankenstein od kilku miesięcy, przeprowadza ze swoim upośledzonym sługą, eksperymenty mające na celu przywrócenie zmarłych do życia. Pewnego wieczoru wykorzystując energie burzy udaje mu się to i jego twór ożywa. Niestety Fritz zamiast mózgu zwykłego człowieka, przyniósł mózg mordercy co spowodowało, że monstrum stało się niebezpieczne dla ludzi. Uwolniwszy się z więzienia potwór, zaczyna zabijać każdego kogo napotka.

Światła wielkiego miasta 8.0

Historia Włóczęgi zbierającego pieniądze na operację, która przywróci wzrok niewidomej dziewczynie. Włóczęga wciela się w najróżniejsze role. Jest zamiataczem ulic, bokserem, bogatym pozerem i ratuje ogarniętego manią samobójczą milionera. Jego przesłanie pozostaje niewypowiedziane, ale powszechnie zrozumiałe: miłość jest ślepa.

Książę Dracula 7.1

Wampir Hrabia Dracula (Bela Lugosi) przybywa do Anglii i zaczyna żerować na cnotliwej, młodej kobiecie o imieniu Mina (Hellen Chandler).


Mały Cezar 6.8

Mały Cezar to przezwisko przestępcy o imieniu Rico (Edward G. Robinson), który nie powstrzymuje się przed niczym w swoim dążeniu, by stać się dużym człowiekiem w kryminalnym świecie. Wstąpiwszy do bandy Sama Vettori (Stanley Fields), Rico sprząta szefa z drogi i zajmuje jego miejsce. Wkrótce bohater zakochuje się w dziewczynę swojego przyjaciela Joe Massara (Douglas Fairbanks Jr.) i rozkazuje mu ją rzucić..

Wolne dusze 6.5

Zmagający się z chorobą alkoholową adwokat, Stephen Ashe (Lionel Barrymore) zostaje obrońcą mafijnego bossa, Ace'a Wilfonga (Clark Gable) i to tak skutecznym, że udaje mu się wybronić swojego klienta od zarzutu morderstwa. Jednak w trakcie trwania procesu Wilfong do tego stopnia zawraca w głowie córce adwokata, Jan Ashe (Norma Shearer), że ta zrywa zaręczyny z graczem w polo, Dwightem Winthropem (Leslie Howard). Zdesperowany i zakochany Dwight, nie mogąc znaleźć innego sposobu na odzyskanie ukochanej, zabija mafiosa. Teraz los niedoszłego zięcia leży w rękach Ashe'a, którego porywająca mowa obronna ma przekonać ławę przysięgłych.

Oszustwo 5.0

Dwie zwaśnione rodziny walczą o majątek, nie wiedząc do jakich tragicznych wydarzeń to doprowadzi.

Wróg publiczny 7.1

Klasyka kina gangsterskiego ze znakomitą rolą Jamesa Cagneya - chyba jednego z najlepszych odtwórców ról psychopatycznych czarnych charakterów w historii kina. Tom (Cagney) i Mike (Donald Cook) Powers są braćmi, ale charakterami i sposobami na życie różnią się diametralnie. Mike jest weteranem wojennym, porządnym człowiekiem i gotowym do pomocy swemu młodszemu bratu, ale Tom woli wraz z najlepszym kumplem, Mattem Doylem (Edward Woods) piąć się po szczeblach "kariery" w gangu, wykorzystując "złote czasy" prohibicji. Kiedy w wypadku samochodowym ginie szef gangu, rozpoczyna się wojna o wpływy. Tom, mimo sugestii żeby się nie wychylać, postanawia wziąć sprawy we własne ręce.

Blonde Crazy 8.0

W pewnym hotelu pracuje przebojowy i nieuczciwy goniec Bert Harris (James Cagney). Pewnego dnia w hotelu pojawia się atrakcyjna blondynka Ann Roberts (Joan Blondell) w poszukiwaniu pracy pokojówki. Bert, pod wrażeniem jej wdzięków, pomaga jej zdobyć pracę. Późnej przy każdej nadarzającej się okazji próbuje ją poderwać. Ona za każdym razem spławia go, a jeśli to nie pomaga potrafi go nawet uderzyć. Bert postanawia zająć się wyłudzaniem pieniędzy od bogatych ludzi i wciąga w to Ann. Po jakimś czasie Bert chce dokonać dużej kradzieży, Ann jest temu przeciwna.

M - Morderca 7.9

Kiedy w podmiejskim lesie zostaje znalezione ciało uczennicy, cała policja, jak i świat przestępczy ruszają na poszukiwanie mordercy.

Dr Jekyll i pan Hyde 6.7

Dr Henry Jekyll wierzy, że człowiek posiada dwie odrębne strony - dobrą i złą. Wierzy, że jeżeli odseparuje się złą stronę, wtedy człowiek może stać się wyzwolony. Doktor Jekyll prowadząc liczne badania chemiczne, stwarza eliksir, który sam wypija. Eksperyment się nie powiódł, ponieważ wyzwala on w sobie złe moce i staje się mrocznym Panem Hydem. Dokonuje on licznych horrendalnych przestępstw, co sprowadzi go do ogromnych kłopotów, wkrótce Hydem zainteresuje sie policja...

Słowa kluczowe