Filmy 1931

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1931 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Książę Dracula 7.1

Wampir Hrabia Dracula (Bela Lugosi) przybywa do Anglii i zaczyna żerować na cnotliwej, młodej kobiecie o imieniu Mina (Hellen Chandler).

Światła wielkiego miasta 8.1

Charlie zaprzyjaźnia się z pijanym milionerem, by wydobyć od niego pieniądze na opłacenie operacji przywrócenia wzroku biednej, niewidomej dziewczyny. Musi pokonać wiele przeszkód, ale zostaje wynagrodzony jej jednym spojrzeniem.

Frankenstein 6.8

Doktor Henry Frankenstein od kilku miesięcy, przeprowadza ze swoim upośledzonym sługą, eksperymenty mające na celu przywrócenie zmarłych do życia. Pewnego wieczoru wykorzystując energie burzy udaje mu się to i jego twór ożywa. Niestety Fritz zamiast mózgu zwykłego człowieka, przyniósł mózg mordercy co spowodowało, że monstrum stało się niebezpieczne dla ludzi. Uwolniwszy się z więzienia potwór, zaczyna zabijać każdego kogo napotka.


Oszustwo

Dwie zwaśnione rodziny walczą o majątek, nie wiedząc do jakich tragicznych wydarzeń to doprowadzi.

M - Morderca 7.9

Kiedy w podmiejskim lesie zostaje znalezione ciało uczennicy, cała policja, jak i świat przestępczy ruszają na poszukiwanie mordercy.

Wróg publiczny 7.2

Podczas wypadku samochodowego ginie szef mafii. Zaczyna się walka o jego stołek.

Blonde Crazy

Hotelowy goniec Bert Harris próbuje poderwać nowo zatrudnioną pokojówkę.

Strona tytułowa

Earl Williams czeka na ogłoszenie wyroku w swojej sprawie, zostanie albo skazany na śmierć, albo ułaskawiony. Równie niecierpliwie jak on, choć z zupełnie innych pobudek, na tę decyzję oczekują reporterzy lokalnej prasy. Stłoczeni w pokoju prasowym miejscowego więzienia obmyślają najbardziej sensacyjne nagłówki do swoich tytułów. W międzyczasie burmistrz robi wszystko, żeby skazańca nie ułaskawiono - jest bowiem przekonany, że to mogłoby mu zaszkodzić w zbliżających się wyborach. I nagle, w całym tym zamieszaniu, dzięki nieudolności szeryfa, Williams znika. Teraz już nie wiadomo, czy ucieczka więźnia nie byłaby jeszcze lepszym materiałem na pierwszą stronę. Co najmniej jeden dziennikarz ma taki pomysł...

Svengali

Svengali (John Barrymore), zły czarownik, poznaje piękną Trilby O'Farrell (Marian Marsh) i wykorzystując swoje nadprzyrodzone zdolności nakłania ją, aby zostawiła swojego chłopaka i z nim uciekła.

I Take This Woman

Bogata kobieta z Nowego Jorku, zakochuje się i wychodzi za mąż za kowboja mieszkającego na zachodzie kraju. Jej ojciec nie mogąc pogodzić się z tym, że jego córka jest żoną kowboja, wydziedzicza ją i próbuje nakłonić do powrotu. Kobieta w końcu się zgadza i wraca do rodziny na wschód. Po jakimś czasie jednak zmienia zdanie i postanawia odzyskać męża...

Słowa kluczowe