Filmy 1932

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1932 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mumia 6.7

Trzech archeologów odnajduje mumię Imhotepa i szkatułę zawierającą legendarny zwój Thoth. Pomimo ostrzeżeń jeden z nich otwiera szkatułę i budzi uśpioną od wieków mumię. Dziesięć lat później syn jednego z nich odnajduje, z pomocą tajemniczego Egipcjanina, grobowiec ukochanej Imhotepa. Ten chcąc ją ożywić próbuje wykonać nad jej ciałem, rytuał ze zwoju.

Babes in the Woods

Jaś i Małgosia wybierają się na wycieczkę do lasu. Las początkowo wydaje się im straszny, dopóki nie trafiają do osady zamieszkałej przez leśne ludki – karły, z którymi zaprzyjaźniają się i oddają się wspólnej zabawie i tańcom. Wkrótce przybywa wiedźma, będąca postrachem mieszkańców lasu i zwodzi naiwne dzieci obietnicą wspaniałej przejażdżki magiczna, latającą miotłą. Dzieci trafiają do jej piernikowego domku, gdzie wykorzystując ich łakomstwo, sprytnie je zwabia w pułapkę. Domek jest pełny upiornego zwierzyńca, którym okazują się być inne dzieci, na które wiedźma rzuciła swój czar. Wszystko dobrze się kończy dzięki temu, że rodzeństwu przybywają z odsieczą skrzaty. Wszyscy razem, wspólnym siłami rozprawiają się z czarownicą i kończą dzień wesołą zabawą.

What Price Hollywood?

Mery Evans (Constance Bennett), kelnerka prestiżowej restauracji, którą często odwiedzają filmowcy, marzy by stać się aktorką. Pewnego razu wieczorem, obsługując podpitego, sławnego reżysera Maxa Carey`a (Lowell Sherman), oczarowuje go a on zaprasza ją na premierę swojego filmu do chińskiego kina Graumon...


Głos pustyni

Sierżant Milczek odkrywa miejsce, gdzie ukrywa się szejk Abdullah, słynny ze swego okrucieństwa wobec "niewiernych" i dużego upodobania do grabieży przejeżdżających w okolicy karawan. Młody Polak nie jest wystarczająco ostrożny i zostaje schwytany. Jego przyszłość nie rysuje się w jasnych barwach - szejk chce go zabić. Milczek ma jeszcze cień nadziei, ponieważ coraz większą sympatię okazuje mu żona rozbójnika, Dżemila.

Biały zombie 6.3

W trakcie pobytu na Haiti, Madeleine Short poślubia swojego ukochanego Neila Parkera. Niestety zaraz po uroczystości kobieta zostaje otruta i umiera. Szybko okazuje się, że wszystko było podstępem, za którym stoi miejscowy szaman mający na swoich usługach armię zombie.

Zabójstwa przy Rue Morgue

W dziewiętnastowiecznym Paryżu szalony naukowiec doktor Mirakle, próbując udowodnić swoją teorię, że ludzie pochodzą od małp, porywa kobiety i wstrzykuje im krew goryla. Eksperymenty okazują się porażką a kolejne ofiary znajdywane są w Sekwanie. Przypadkiem o jego eksperymentach dowiaduje się młody student medycyny Pierre Dupin.

Pack Up Your Troubles

Dwaj przyjaciele ramię w ramię walczą w czasie pierwszej wojny światowej. Po wyjściu z wojska mają kolejną niełatwą sprawę do załatwienia. Pod ich opieką znalazła się młoda dziewczyna , córka ich przyjaciela, który zginął na froncie. Nasi bohaterowie rozpoczynają poszukiwania dziadków dziewczyny...

Końskie pióra

Profesor Quincy Adams Wagstaff zostaje nowym rektorem Uniwersytetu Huxley. Jego syn, Frank, podpowiada mu, aby skupił się na uniwersyteckiej drużynie futbolowej i przygotował ją do meczu z odwiecznym przeciwnikiem, Uniwersytetem Darwin. Na pomoc Wagstaffowi przybędą szaleni Baravelli i Pinky.

A Bill of Divorcement

Po odzyskaniu zdrowia psychicznego, Hilary Fairfield ucieka z zakładu psychiatrycznego, w którym spędził 15 lat. Po powrocie do domu dowiaduje się, że żona, która się z nim rozwiodła, podobnie jak dorastająca już córka, planuje wkrótce wyjść za mąż...

Dziwny dom 6.8

Szukając schronienia przed burzą, pięciu podróżników czeka dziwna i przerażająca noc, kiedy natkną się na rodzinną posiadłość Femm.

Słowa kluczowe