Filmy 1932

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1932 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mumia 6.9

Trzech archeologów odnajduje mumię Imhotepa i szkatułę zawierającą legendarny zwój Thoth. Pomimo ostrzeżeń jeden z nich otwiera szkatułę i budzi uśpioną od wieków mumię. Dziesięć lat później syn jednego z nich odnajduje, z pomocą tajemniczego Egipcjanina, grobowiec ukochanej Imhotepa. Ten chcąc ją ożywić próbuje wykonać nad jej ciałem, rytuał ze zwoju.

Dziwolągi 7.3

Film przedstawia historię wędrownej trupy cyrkowców, w której skład wchodzi grupka zdeformowanych fizycznie i opóźnionych umysłowo dziwolągów. Piękna ale podstarzała już akrobatka Kleopatra, rozkochuje w sobie karła Proso. Niestety po jakimś czasie na jaw wychodzi, że tak naprawdę chodzi jej tylko o jego pieniądze. Ale odmieńców nie wybaczają takich zniewag.

Głos pustyni 7.0

Sierżant Milczek odkrywa miejsce, gdzie ukrywa się szejk Abdullah, słynny ze swego okrucieństwa wobec "niewiernych" i dużego upodobania do grabieży przejeżdżających w okolicy karawan. Młody Polak nie jest wystarczająco ostrożny i zostaje schwytany. Jego przyszłość nie rysuje się w jasnych barwach - szejk chce go zabić. Milczek ma jeszcze cień nadziei, ponieważ coraz większą sympatię okazuje mu żona rozbójnika, Dżemila.


Biały zombie 5.3

Podczas podróży do Nowego Jorku, młoda para: Madeleine i jej narzeczony Neil, zostają namówieni przez nowego znajomego - Charlesa Beaumonta do zatrzymania się w Port Prince i zawarcia związku małżeńskiego w jego rezydencji. Jednak prawdziwą intencją Charlesa jest nakłonienie Madeleine do zostawienia Neila, gdyż sam się w niej zakochał. Kiedy zdaje sobie sprawę, że ma za mało czasu na uwiedzenie dziewczyny, odwiedza lokalnego znachora - Legendre, który daje mu narkotyk, mający zmienić Madeleine w zombie. Umiera ona zaraz po ślubie i rozpoczyna się walka o ciało. Beaumont pragnie jej dla swej chorej miłości, Legendre widzi ją w szeregach swojej armii zombie, a Neil zostaje przekonany przez lokalnego misjonarza, że jego ukochana być może nadal żyje.

Numer siedemnaście 3.0

Detektyw poszukuje bandy, która skradła naszyjnik. W poszukiwaniach pomaga mu zakochana w nim dziewczyna.

Wyspa doktora Moreau 7.0

Po kłótni z kapitanem Edward Parker zostaje wyrzucony z okrętu i trafia na wyspę tajemniczego doktora Moreau. Początkowo nasz bohater sądzi, że zamieszkujący wyspę ludzie są jedynie zdeformowani, ale z czasem odkrywa iż wszyscy to tak naprawdę zwierzęta, poddane szalonym eksperymentom doktora.

Ludzie w hotelu 7.5

"Ludzie przychodzą. Ludzie odchodzą. Nic sie nie dzieje" - mówi zmęczony życiem gość jednego z najlepszych hoteli w Berlinie. Ale widzowie byli innego zdania. Z zachwytem śledzili odejścia, powroty i serię powiązanych ze sobą opowieści, w których wystąpiła "najwspanialsza obsada w historii kina i teatru".

Krew poety 7.0

Ten surrealistyczny film można odczytywać jako opowieść o losie poety, samotności wśród ludzi, przeznaczeniu, sławie i nieśmiertelności artysty.

Zabójstwa przy Rue Morgue 4.0

W dziewiętnastowiecznym Paryżu szalony naukowiec doktor Mirakle, próbując udowodnić swoją teorię, że ludzie pochodzą od małp, porywa kobiety i wstrzykuje im krew goryla. Eksperymenty okazują się porażką a kolejne ofiary znajdywane są w Sekwanie. Przypadkiem o jego eksperymentach dowiaduje się młody student medycyny Pierre Dupin.

The Most Dangerous Game 7.0

Po katastrofie statku Bob Rainsford jako jedyny ocalały dociera do pobliskiej wyspy. Okazuje się ona własnością rosyjskiego arystokraty Zaroffa, który od lat jest namiętnym myśliwym, polującym na wszystko co się da. Hrabia znudzony już polowaniem na zwierzęta rozpoczyna łowy na ludzi, którzy trafili na jego wyspę.

Słowa kluczowe