Filmy 1932

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1932 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mumia 6.5

Trzech archeologów odnajduje mumię Imhotepa i szkatułę zawierającą legendarny zwój Thoth. Pomimo ostrzeżeń jeden z nich otwiera szkatułę i budzi uśpioną od wieków mumię. Dziesięć lat później syn jednego z nich odnajduje, z pomocą tajemniczego Egipcjanina, grobowiec ukochanej Imhotepa. Ten chcąc ją ożywić próbuje wykonać nad jej ciałem, rytuał ze zwoju.

Numer siedemnaście

Detektyw poszukuje bandy, która skradła naszyjnik. W poszukiwaniach pomaga mu zakochana w nim dziewczyna.

What Price Hollywood?

Mery Evans (Constance Bennett), kelnerka prestiżowej restauracji, którą często odwiedzają filmowcy, marzy by stać się aktorką. Pewnego razu wieczorem, obsługując podpitego, sławnego reżysera Maxa Carey`a (Lowell Sherman), oczarowuje go a on zaprasza ją na premierę swojego filmu do chińskiego kina Graumon...


Głos pustyni

Sierżant Milczek odkrywa miejsce, gdzie ukrywa się szejk Abdullah, słynny ze swego okrucieństwa wobec "niewiernych" i dużego upodobania do grabieży przejeżdżających w okolicy karawan. Młody Polak nie jest wystarczająco ostrożny i zostaje schwytany. Jego przyszłość nie rysuje się w jasnych barwach - szejk chce go zabić. Milczek ma jeszcze cień nadziei, ponieważ coraz większą sympatię okazuje mu żona rozbójnika, Dżemila.

Biały zombie 6.3

Podczas podróży do Nowego Jorku, młoda para: Madeleine i jej narzeczony Neil, zostają namówieni przez nowego znajomego - Charlesa Beaumonta do zatrzymania się w Port Prince i zawarcia związku małżeńskiego w jego rezydencji. Jednak prawdziwą intencją Charlesa jest nakłonienie Madeleine do zostawienia Neila, gdyż sam się w niej zakochał. Kiedy zdaje sobie sprawę, że ma za mało czasu na uwiedzenie dziewczyny, odwiedza lokalnego znachora - Legendre, który daje mu narkotyk, mający zmienić Madeleine w zombie. Umiera ona zaraz po ślubie i rozpoczyna się walka o ciało. Beaumont pragnie jej dla swej chorej miłości, Legendre widzi ją w szeregach swojej armii zombie, a Neil zostaje przekonany przez lokalnego misjonarza, że jego ukochana być może nadal żyje.

Taxi!

Niezależni kierowcy taksówek walczący z konsorcjum firm taksówkarskich. Na ich czele staje lidera Matt Nolan.

The Most Dangerous Game 6.8

Po katastrofie statku Bob Rainsford jako jedyny ocalały dociera do pobliskiej wyspy. Okazuje się ona własnością rosyjskiego arystokraty Zaroffa, który od lat jest namiętnym myśliwym, polującym na wszystko co się da. Hrabia znudzony już polowaniem na zwierzęta rozpoczyna łowy na ludzi, którzy trafili na jego wyspę.

Zabójstwa przy Rue Morgue

W dziewiętnastowiecznym Paryżu szalony naukowiec doktor Mirakle, próbując udowodnić swoją teorię, że ludzie pochodzą od małp, porywa kobiety i wstrzykuje im krew goryla. Eksperymenty okazują się porażką a kolejne ofiary znajdywane są w Sekwanie. Przypadkiem o jego eksperymentach dowiaduje się młody student medycyny Pierre Dupin.

Babes in the Woods

Jaś i Małgosia wybierają się na wycieczkę do lasu. Las początkowo wydaje się im straszny, dopóki nie trafiają do osady zamieszkałej przez leśne ludki – karły, z którymi zaprzyjaźniają się i oddają się wspólnej zabawie i tańcom. Wkrótce przybywa wiedźma, będąca postrachem mieszkańców lasu i zwodzi naiwne dzieci obietnicą wspaniałej przejażdżki magiczna, latającą miotłą. Dzieci trafiają do jej piernikowego domku, gdzie wykorzystując ich łakomstwo, sprytnie je zwabia w pułapkę. Domek jest pełny upiornego zwierzyńca, którym okazują się być inne dzieci, na które wiedźma rzuciła swój czar. Wszystko dobrze się kończy dzięki temu, że rodzeństwu przybywają z odsieczą skrzaty. Wszyscy razem, wspólnym siłami rozprawiają się z czarownicą i kończą dzień wesołą zabawą.

Ludzie w hotelu 7.5

"Ludzie przychodzą. Ludzie odchodzą. Nic sie nie dzieje" - mówi zmęczony życiem gość jednego z najlepszych hoteli w Berlinie. Ale widzowie byli innego zdania. Z zachwytem śledzili odejścia, powroty i serię powiązanych ze sobą opowieści, w których wystąpiła "najwspanialsza obsada w historii kina i teatru".

Słowa kluczowe