Filmy 1932

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1932 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Mumia 6.8

Trzech archeologów odnajduje mumię Imhotepa i szkatułę zawierającą legendarny zwój Thoth. Pomimo ostrzeżeń jeden z nich otwiera szkatułę i budzi uśpioną od wieków mumię. Dziesięć lat później syn jednego z nich odnajduje, z pomocą tajemniczego Egipcjanina, grobowiec ukochanej Imhotepa. Ten chcąc ją ożywić próbuje wykonać nad jej ciałem, rytuał ze zwoju.

Dziwolągi 7.5

Film przedstawia historię wędrownej trupy cyrkowców, w której skład wchodzi grupka zdeformowanych fizycznie i opóźnionych umysłowo dziwolągów. Piękna ale podstarzała już akrobatka Kleopatra, rozkochuje w sobie karła Proso. Niestety po jakimś czasie na jaw wychodzi, że tak naprawdę chodzi jej tylko o jego pieniądze. Ale odmieńców nie wybaczają takich zniewag.

Głos pustyni 7.0

Sierżant Milczek odkrywa miejsce, gdzie ukrywa się szejk Abdullah, słynny ze swego okrucieństwa wobec "niewiernych" i dużego upodobania do grabieży przejeżdżających w okolicy karawan. Młody Polak nie jest wystarczająco ostrożny i zostaje schwytany. Jego przyszłość nie rysuje się w jasnych barwach - szejk chce go zabić. Milczek ma jeszcze cień nadziei, ponieważ coraz większą sympatię okazuje mu żona rozbójnika, Dżemila.


Jestem zbiegiem 7.5

Film ukazuje czasy tuż po zakończeniu I Wojny Światowej. James Allen jest żołnierzem. Powraca do ojczyzny przepełniony planami na przyszłość. Rzeczywistość okazuje się jednak bezwzględna, czeka na niego tylko bezrobocie i wiele innych przeszkód...

What Price Hollywood? 6.0

Mery Evans (Constance Bennett), kelnerka prestiżowej restauracji, którą często odwiedzają filmowcy, marzy by stać się aktorką. Pewnego razu wieczorem, obsługując podpitego, sławnego reżysera Maxa Carey`a (Lowell Sherman), oczarowuje go a on zaprasza ją na premierę swojego filmu do chińskiego kina Graumon...

Biały zombie 6.4

Podczas podróży do Nowego Jorku, młoda para: Madeleine i jej narzeczony Neil, zostają namówieni przez nowego znajomego - Charlesa Beaumonta do zatrzymania się w Port Prince i zawarcia związku małżeńskiego w jego rezydencji. Jednak prawdziwą intencją Charlesa jest nakłonienie Madeleine do zostawienia Neila, gdyż sam się w niej zakochał. Kiedy zdaje sobie sprawę, że ma za mało czasu na uwiedzenie dziewczyny, odwiedza lokalnego znachora - Legendre, który daje mu narkotyk, mający zmienić Madeleine w zombie. Umiera ona zaraz po ślubie i rozpoczyna się walka o ciało. Beaumont pragnie jej dla swej chorej miłości, Legendre widzi ją w szeregach swojej armii zombie, a Neil zostaje przekonany przez lokalnego misjonarza, że jego ukochana być może nadal żyje.

Numer siedemnaście 3.5

Detektyw poszukuje bandy, która skradła naszyjnik. W poszukiwaniach pomaga mu zakochana w nim dziewczyna.

Blond Venus 6.0

Szansonistka niemiecka występująca w nocnych klubach kończy z występami po poznaniu amerykańskiego chemika, Nada Faraday'a, aby moc założyć rodzinę. Szczęście nie trwa długo: krótko po urodzeniu syna dowiaduje się, ze mąż został napromieniowany i jedynie kosztowna kuracja może go uratować. W tajemnicy wraca do dawnego zawodu, lecz pieniądze płyną zbyt wolno. W tym czasie pojawia się Nick Townsend, człowiek bardzo majętny, z niedwuznaczną propozycją...

Wyspa doktora Moreau 6.7

Po kłótni z kapitanem Edward Parker zostaje wyrzucony z okrętu i trafia na wyspę tajemniczego doktora Moreau. Początkowo nasz bohater sądzi, że zamieszkujący wyspę ludzie są jedynie zdeformowani, ale z czasem odkrywa iż wszyscy to tak naprawdę zwierzęta, poddane szalonym eksperymentom doktora.

Ludzie w hotelu 7.3

"Ludzie przychodzą. Ludzie odchodzą. Nic sie nie dzieje" - mówi zmęczony życiem gość jednego z najlepszych hoteli w Berlinie. Ale widzowie byli innego zdania. Z zachwytem śledzili odejścia, powroty i serię powiązanych ze sobą opowieści, w których wystąpiła "najwspanialsza obsada w historii kina i teatru".

Słowa kluczowe