Filmy 1933

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1933 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

King Kong 7.2

Reżyser Carl Denham organizuje wyprawę na nieznaną wysepkę, by tam nakręcić swój najnowszy film. Na miejscu okazuje się, że żyje tam plemię strzegące wielkiego muru. Kilka godzin później Ann Darrow, mająca być gwiazdą filmu zostaje porwana i złożona w darze dla ich boga Konga. Odkrywszy to marynarze ruszają odbić kobietę z rąk Konga, który okazuje się być olbrzymią małpą. Ale za murem istnieje świat, niezmieniony od czasów dinozaurów.

Jego ekscelencja subiekt 7.5

Fałszywy radca prawny Jurek (Eugeniusz Bodo), rozkochuje w sobie córkę bankrutującego przemysłowca.

Dziesięć procent dla mnie

Historia o tym jak niespodziewane wzbogacenie się może odmienić życie. Rodzina Grzybków otrzymuje ogromny spadek z Ameryki i od razu zaczynają korzystać z życia. Wyjeżdżają całą rodziną do Warszawy, aby zakosztować światowego życia. Nie zważają przy tym na uczucia własnej córki, która zostawia w miasteczku ukochanego Janka - ubogiego urzędnika.


Synowie pustyni

Dwaj panowie mają ochotę odpocząć od swych żon, pojechać do Chicago i zabawić się w tamtejszych nocnych klubach. Kochane małżonki nigdy jednak nie zgodzą się na taką eskapadę. Panowie oświadczają więc, że - dla podreperowania zdrowia - muszą udać się na Hawaje. Oczywiście porzucają wycieczkę i jadą do wymarzonego Chicago. Statek, którym mieli płynąć rozbija się w drodze powrotnej. Dwaj nieszczęśnicy bardzo gęsto muszą się tłumaczyć dlaczego wrócili dzień wcześniej od innych rozbitków.

Kolacja o ósmej

Millicent Jordan jest bardzo zajęta przygotowywaniem wystawnej kolacji. Jej mąż Oliver nie cieszy się najlepszym zdrowiem, a na dodatek ma mnóstwo zmartwień związanych ze swoją firmą. By ratować interes, nakłania Millicent, by zaprosiła na swoje przyjęcie wpływowego biznesmena Dana Packarda i jego żonę. Niedobrane towarzystwo i zamieszanie przed uroczystością sprawią, że sama kolacja będzie naprawdę bardzo wyjątkowa. [opis dystrybutora]

Nie jestem aniołem

Tira pracuje jako tancerka i poskramiacz lwów na jarmarku. Jako, że bardzo potrzebuje pieniędzy zgadza się na niebezpieczny numer, a mianowicie włożenie głowy w paszczę zwierzęciu. Z tym numerem wyjeżdża z cyrkiem do Nowego Jorku, gdzie może w końcu zacząć szukać swojej miłości. Według wróżki będzie to bogaty brunet. Kiedy Tira w końcu go spotyka, staje się ofiarą intrygi...

Skrzydlate fatum

Trzej amerykańscy piloci przechodzą trening lotniczy w Wielkiej Brytanii przed wysłaniem ich na front.

Grajek z Hamelin

Miekszańcy Hamelin, miasteczka opanowanego przez szczury, oferują worek złota temu kto poradzi sobie z plagą. Grajek podejmuje się tego zadania i wyprowadza szczury z miasta. Mieszkańcy rozczarowani tym, iż Grajek zrobił to grając tylko na flecie, obdarzją go tylko sakiewka drobnych monet. Zdenerowany Grajek wziął flet i zagrał nową melodię, która spowodowała, że wszystkie dzieci z miasta szły za nim.

Sztuka życia

Dwóch Amerykanów, dramaturg Tom Chambers i malarz George Curtis, dzieli mieszkanie w Paryżu. Wkrótce wprowadza się do nich Gilda Farrell, która robi to dopiero po tym, jak mężczyźni zgadzają się przyjąć dżentelmeńską umowę, że żaden z nich nigdy nie będzie próbował uprawiać z nią seksu. Wkrótce jednak Tom udaje się do Londynu, aby nadzorować produkcję jednego z jego dramatów. Jak długo George będzie w stanie dotrzymać umowy?

Baby Face

Lily Powers nie ma szczęśliwego życia: ojciec właściciel baru, wykorzystują do pracy, traktując jej młodość i piękno jako wabik na klientów. Po jego śmierci, marząc o czymś więcej niż życie w przemysłowym miasteczku, Lily wyjeżdża do Nowego Jorku. Tam dzięki umiejętnemu wykorzystaniu własnych wdzięków i uroku dostaje pracę w banku, mimo ewidentnego braku kwalifikacji. Po złapaniu pierwszej „płotki” rozpoczyna polowanie na grubsze ryby świata finansjery, a talentu jej nie brakuje...

Słowa kluczowe