Filmy 1933

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1933 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wyrok życia

Pani prokurator Krystyna broni przed sądem Hanny, która oskarżona jest o zabicie własnego dziecka. Dzięki zdobytemu zaufaniu kobiety, poznaje prawdziwą historię. Krystyna jest jedyną osobą wierzącą w niewinność oskarżonej i robi wszystko, aby uratować jej, i tak tragiczny, los.

King Kong 7.2

Ekspedycja amerykańskich odkrywców, przeszukując bezludną wyspę znajduje jej niezwykłego mieszkańca - ogromnego goryla. Nieświadomi niebezpieczeństwa podróżnicy zabierają olbrzymią małpę do Nowego Jorku na wystawę. Jak się okazuje King Kong zaczyna żywić uczucie do pięknej aktorki i zrobi dla niej wszystko...

Dziesięć procent dla mnie

Historia o tym jak niespodziewane wzbogacenie się może odmienić życie. Rodzina Grzybków otrzymuje ogromny spadek z Ameryki i od razu zaczynają korzystać z życia. Wyjeżdżają całą rodziną do Warszawy, aby zakosztować światowego życia. Nie zważają przy tym na uczucia własnej córki, która zostawia w miasteczku ukochanego Janka - ubogiego urzędnika.


Prokurator Alicja Horn

Jan Winkler pożycza od znanego profesora 1 tys. złotych, ale w zamian zobowiązuje się do przyprowadzania profesorowi młodych dziewcząt, rzekomo, do badań naukowych. Dzięki pieniądzom zostaje właścicielem nocnego lokalu, poznaje panią prokurator Alicję Horn i zakochuje się z wzajemnością. Jednak ciemne sprawki, stare zobowiązania i słaby charakter spowodują, że Winkler ukaże się pani Horn w zupełnie nowym świetle...

Zabawka 7.2

Lulu jest tancerką w jednym z warszawskich lokali rozrywkowych. Pewnego dnia poznaje bogatego kresowego ziemianina, który oczarowany jej urodą zaprasza ją do swej posiadłości. Szybko jednak okaże się, że młoda artystka wśród tradycyjnej i konserwatywnej społeczności wywołuje sensację i skandale.

Skrzydlate fatum

Trzej amerykańscy piloci przechodzą trening lotniczy w Wielkiej Brytanii przed wysłaniem ich na front.

Lady Lou

Nowojorska piosenkarka i właścicielka klubu nocnego Lady Lou, ma niezliczoną ilość przyjaciół wśród mężczyzn. Niestety jednym z nich jest kryminalista, który uciekł właśnie z więzienia i wybiera się do niej sprawdzić, czy jego "dziewczyna" była mu wierna w czasie jego nieobecności...

Niewinny człowiek

John Brant (John Wayne) ucieka z więzienia, gdzie trafił za morderstwo, którego nie popełnił. Na zachodzie przyłącza się do bandy Boba Jonesa (Lane Chandler) i z czasem nabiera podejrzeń, że to właśnie Jones może stać za tym morderstwem. Powoli jednak zaprzyjaźnia się na tyle z bandytami, że gotów jest zapomnieć i wybaczyć Jonesowi, nie wie jednak, że szef bandy mu nie ufa do końca.

Sztuka życia

Dwóch Amerykanów, dramaturg Tom Chambers i malarz George Curtis, dzieli mieszkanie w Paryżu. Wkrótce wprowadza się do nich Gilda Farrell, która robi to dopiero po tym, jak mężczyźni zgadzają się przyjąć dżentelmeńską umowę, że żaden z nich nigdy nie będzie próbował uprawiać z nią seksu. Wkrótce jednak Tom udaje się do Londynu, aby nadzorować produkcję jednego z jego dramatów. Jak długo George będzie w stanie dotrzymać umowy?

Baby Face

Lily Powers nie ma szczęśliwego życia: ojciec właściciel baru, wykorzystują do pracy, traktując jej młodość i piękno jako wabik na klientów. Po jego śmierci, marząc o czymś więcej niż życie w przemysłowym miasteczku, Lily wyjeżdża do Nowego Jorku. Tam dzięki umiejętnemu wykorzystaniu własnych wdzięków i uroku dostaje pracę w banku, mimo ewidentnego braku kwalifikacji. Po złapaniu pierwszej „płotki” rozpoczyna polowanie na grubsze ryby świata finansjery, a talentu jej nie brakuje...

Słowa kluczowe