Filmy 1933

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1933 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

King Kong 7.1

Reżyser Carl Denham organizuje wyprawę na nieznaną wysepkę, by tam nakręcić swój najnowszy film. Na miejscu okazuje się, że żyje tam plemię strzegące wielkiego muru. Kilka godzin później Ann Darrow, mająca być gwiazdą filmu zostaje porwana i złożona w darze dla ich boga Konga. Odkrywszy to marynarze ruszają odbić kobietę z rąk Konga, który okazuje się być olbrzymią małpą. Ale za murem istnieje świat, niezmieniony od czasów dinozaurów.

Niewidzialny człowiek 6.9

Uczony-maniak Jack Gryffin odkrywa pastylkę, która czyni go niewidzialnym. Ale preparat zmienia również jego psychikę. Pod wpływem tego oszałamiającego środka bohater popada w niebezpieczne szaleństwo władzy. Samotny i nagi przemierza wsie Anglii i popełnia przestępstwa, aż w końcu zostaje unieszkodliwiony. W chwili śmierci ponownie materializuje się - ujawnia się jego ciało, ale odchodzi dusza...

Niewinny człowiek 6.0

John Brant (John Wayne) ucieka z więzienia, gdzie trafił za morderstwo, którego nie popełnił. Na zachodzie przyłącza się do bandy Boba Jonesa (Lane Chandler) i z czasem nabiera podejrzeń, że to właśnie Jones może stać za tym morderstwem. Powoli jednak zaprzyjaźnia się na tyle z bandytami, że gotów jest zapomnieć i wybaczyć Jonesowi, nie wie jednak, że szef bandy mu nie ufa do końca.


Kacza zupa 7.2

Rufus T. Firefly zostaje prezydentem Freedonii. Jest to nie na rękę ambasadorowi sąsiedniego państwa Sylvanii, imieniem Trentino. Od początku chce on przejąć władzę we Freedonii. Aby tego dokonać wysyła dwóch szpiegów, Pinky'ego i Chicoliniego, aby śledzili Fireflya. Kiedy cała akcja kończy się fiaskiem, wypowiada Freedonii wojnę.

Dziesięć procent dla mnie 8.0

Historia o tym jak niespodziewane wzbogacenie się może odmienić życie. Rodzina Grzybków otrzymuje ogromny spadek z Ameryki i od razu zaczynają korzystać z życia. Wyjeżdżają całą rodziną do Warszawy, aby zakosztować światowego życia. Nie zważają przy tym na uczucia własnej córki, która zostawia w miasteczku ukochanego Janka - ubogiego urzędnika.

Grajek z Hamelin 5.0

Miekszańcy Hamelin, miasteczka opanowanego przez szczury, oferują worek złota temu kto poradzi sobie z plagą. Grajek podejmuje się tego zadania i wyprowadza szczury z miasta. Mieszkańcy rozczarowani tym, iż Grajek zrobił to grając tylko na flecie, obdarzją go tylko sakiewka drobnych monet. Zdenerowany Grajek wziął flet i zagrał nową melodię, która spowodowała, że wszystkie dzieci z miasta szły za nim.

Flip i Flap: Brat diabła 8.0

Flip i Flap próbują swoich sił w komediowej adaptacji opery "Fra Diavolo". Wraz z bohaterami przenosimy się do XVIII-wiecznych północnych Włoch, których mieszkańcy terroryzowani byli przez bezczelnego bandytę Fra Diavolo (Brat Diabła). Za namową Flipa, Flap postanawia podszyć się pod opryszka aby poprawić swoją sytuację materialną, jednak jego pierwszą "ofiarą" staje się sam Fra Diabolo...

Pała ze sprawowania 5.0

Akcja rozgrywa się we francuskiej szkole. Caussat i Bruel są jednymi z uczniów tej szkoły, skończyły się właśnie wakacje, więc muszą wracać do szkolnej ławy. Robią to, jak wielu innych, niechętnie, bo ponownie muszą tych samych prześladowców: ograniczonych, brutalnych nauczycieli. Chłopcy postanawiają zorganizować bunt…

Dwanaście krzeseł 7.3

Fryzjer praski, Ferdynand (Vlasta Burian), otrzymuje spadek po zmarłej ciotce. Jest nim 12 krzeseł, które szybko trafiają do komisu. Problem powstaje, gdy okazuje się, że w jednym z krzeseł ukryta była ogromna suma pieniędzy. Ferdynand z antykwariuszem Klepką (Adolf Dymsza) ruszają w pościg za krzesłami.

Romeo i Julcia 7.0

Właścicielami Biura Pośrednictwa Małżeństw są dwaj mężczyźni: profesor Maniek Platfus i jego docent Teofil Rączka. Rodzaj prowadzonej działalności ściąga wiele niezwykłych osób, także spoza granic Polski.

Słowa kluczowe