Filmy 1933

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1933 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

King Kong

7,3
Ekspedycja amerykańskich odkrywców, przeszukując bezludną wyspę znajduje jej niezwykłego mieszkańca - ogromnego goryla. Nieświadomi niebezpieczeństwa podróżnicy zabierają olbrzymią małpę do Nowego Jorku na wystawę. Jak się okazuje King Kong zaczyna żywić uczucie do pięknej aktorki i zrobi dla niej wszystko...
Noe, wraz z synami Szemem, Chamem i Jafetem oraz rozmaitymi zwierzętami budują arkę, podczas gdy ich żony zajmują się zaopatrzeniem jej w prowiant na drogę. Ludzie umacniają drewnianą konstrukcję, natomiast zwierzęta dostarczają materiałów budowlanych. Małpy ścinają drzewa piłami, nosorożec jest wykorzystywany jako żywy hebel, a hipopotam swoimi potężnymi kłami dziurkuje gotowe deski, które chłopcy przybijają kołkami do szkieletu statku. Gdy kończą, spadają pierwsze krople deszczu. Ulewa przybiera na sile z każda chwilą, więc zwierzęta spieszą, aby schronić się w arce, u wejścia na pokład której stoi Noe i sprawdza czy wszystko przebiega zgodnie z ewidencją. Nie obywa się bez problemów podczas zaokrętowania. Słoń z racji swych potężnych gabarytów grzęźnie w drzwiach, osioł zapiera się przed wejściem na trap, a para skunksów przybywa spóźniona, gdy statek odbija już od brzegu. Arka jest miotana przez potężny sztorm, a udręczeni kołysaniem pasażerowie statku ślą żarliwe modły do Boga, aby uciszył burzę. Gdy ustaje deszcz, morze się uspokaja, a niebo wypogadza, pojawia się tęcza i wychodzi słońce a ludzie i zwierzęta wylegają na pokład, aby śpiewem dziękować za jego promienie. Wkrótce opadają wody potopu a zwierzęta opuszczają arkę. Misja Noego zostaje pomyślnie spełniona.
Trzej amerykańscy piloci przechodzą trening lotniczy w Wielkiej Brytanii przed wysłaniem ich na front.


Nowojorska piosenkarka i właścicielka klubu nocnego Lady Lou, ma niezliczoną ilość przyjaciół wśród mężczyzn. Niestety jednym z nich jest kryminalista, który uciekł właśnie z więzienia i wybiera się do niej sprawdzić, czy jego "dziewczyna" była mu wierna w czasie jego nieobecności...
Miekszańcy Hamelin, miasteczka opanowanego przez szczury, oferują worek złota temu kto poradzi sobie z plagą. Grajek podejmuje się tego zadania i wyprowadza szczury z miasta. Mieszkańcy rozczarowani tym, iż Grajek zrobił to grając tylko na flecie, obdarzją go tylko sakiewka drobnych monet. Zdenerowany Grajek wziął flet i zagrał nową melodię, która spowodowała, że wszystkie dzieci z miasta szły za nim.
Dwaj panowie mają ochotę odpocząć od swych żon, pojechać do Chicago i zabawić się w tamtejszych nocnych klubach. Kochane małżonki nigdy jednak nie zgodzą się na taką eskapadę. Panowie oświadczają więc, że - dla podreperowania zdrowia - muszą udać się na Hawaje. Oczywiście porzucają wycieczkę i jadą do wymarzonego Chicago. Statek, którym mieli płynąć rozbija się w drodze powrotnej. Dwaj nieszczęśnicy bardzo gęsto muszą się tłumaczyć dlaczego wrócili dzień wcześniej od innych rozbitków.
Millicent Jordan jest bardzo zajęta przygotowywaniem wystawnej kolacji. Jej mąż Oliver nie cieszy się najlepszym zdrowiem, a na dodatek ma mnóstwo zmartwień związanych ze swoją firmą. By ratować interes, nakłania Millicent, by zaprosiła na swoje przyjęcie wpływowego biznesmena Dana Packarda i jego żonę. Niedobrane towarzystwo i zamieszanie przed uroczystością sprawią, że sama kolacja będzie naprawdę bardzo wyjątkowa. [opis dystrybutora]
Wraz z Flipem i Flapem przenosimy się do XVIII-wiecznej Italii, gdzie złą sławą cieszy się śpiewający bandyta Fra Diavolo. Za namową Flipa, Flap postanawia się pod niego podszyć i poprawić nieco sytuację materialną obu przyjaciół. Niestety, pech chciał, że ich pierwszą ofiarą okazał się sam Fra Diavolo, który rozwścieczony zuchwałością pociesznego duetu postanawia powiesić Flapa. Ostatecznie jednak odstępuje od wykonania wyroku i oferuje przyjaciołom... pracę. Flip i Flap mają pomóc mu obrabować bogatego Lorda Rocburga i zdobyć serce jego pięknej córki Pameli.
Lily Powers nie ma szczęśliwego życia: ojciec właściciel baru, wykorzystują do pracy, traktując jej młodość i piękno jako wabik na klientów. Po jego śmierci, marząc o czymś więcej niż życie w przemysłowym miasteczku, Lily wyjeżdża do Nowego Jorku. Tam dzięki umiejętnemu wykorzystaniu własnych wdzięków i uroku dostaje pracę w banku, mimo ewidentnego braku kwalifikacji. Po złapaniu pierwszej „płotki” rozpoczyna polowanie na grubsze ryby świata finansjery, a talentu jej nie brakuje...
Dwóch Amerykanów, dramaturg Tom Chambers i malarz George Curtis, dzieli mieszkanie w Paryżu. Wkrótce wprowadza się do nich Gilda Farrell, która robi to dopiero po tym, jak mężczyźni zgadzają się przyjąć dżentelmeńską umowę, że żaden z nich nigdy nie będzie próbował uprawiać z nią seksu. Wkrótce jednak Tom udaje się do Londynu, aby nadzorować produkcję jednego z jego dramatów. Jak długo George będzie w stanie dotrzymać umowy?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…