Filmy 1934

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1934 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kaczor Donald 7.0

Kaczor Donald, tak samo jak Myszka Miki i Goofy, jest jedną z najbardziej lubianych przez dzieci postacią animowaną, którego przygody w postaci komiksów, seriali i filmów pełnometrażowych są do dziś znane i lubiane, a sam kaczor stał się po dziś gwiazdą. Donald jest typem nieudacznika - wieczny pechowiec z wadą wymowy, ma oddaną, śliczną dziewczynę Daisy i energicznych siostrzeńców - Hyzia, Dyzia i Zyzia. Jego niezdarność sprawia, że musi podołać on nie lada trudnym problemom domowym, społecznym, lecz na szczęście zawsze wychodzi z nich cało.

W pogoni za cieniem 7.4

W Nowym Jorku, Dorothy Wynant razem ze swoim narzeczonym odwiedza swojego ojca, wynalazcę Clyda Wynanta, aby zakomunikować mu, że wkrótce wychodzi za mąż. Przed podróżą, jej ojciec otwiera sejf w swojej firmie aby zabrać z niego papiery wartościowe które planuje ofiarować swojej córce w dzień jej ślubu. Wtedy orientuję się, że jego kochanka Julia Wolf ukradła mu je. Kiedy Clyde znika a Julia zostaje zamordowana, jego córka chce wynająć byłego detektywa Nicka Charlesa aby zbadał to tajemnicze zaginięcie. Jego bogata żona Nora Charles przekonuje zniechęconego Nicka aby podjął się jednak rozwiązania tej sprawy, jako, że to mogło by urozmaicić ich nudne życie. Kiedy dwaj inni mężczyźni zostają zabici a Clyde zostaje oskarżony o morderstwo, Nick wraz ze swoją żoną zapraszają wszystkich podejrzanych aby rozwiązać sprawę i wskazać sprawcę.

Ich noce 7.8

Rozpieszczona Ellie Andrews ucieka od swego ojca-milionera, który chce ją wydać za bezwartościowego playboya. W drodze do Nowego Jorku poznaje bezrobotnego reportera Petera Warne'a. Peter i Ellie nie pałają do siebie specjalną sympatią, ale gdy autobus, którym jadą psuje się, nie mają innego wyjścia, jak podróżować dalej razem autostopem. Peter ma nadzieję, że zgromadzi w ten sposób sensacyjny materiał, dzięki któremu bez trudu znajdzie pracę. Sprawy komplikują się, gdy uciekająca dziedziczka i przebojowy reporter zakochują się w sobie bez pamięci.


Człowiek, który wiedział za dużo 7.5

Jill i Bob spędzają wakacje z córką Betty, gdzie poznają tajnego agenta Louisa. Ten opowiada im o wykrytym zamachu i zostaje zastrzelony. Jego zabójcy porywają Betty.

Pieśniarz Warszawy 8.8

Julek spędza czas beztrosko, bawiąc się, śpiewając (m.in.: "Już taki jestem zimny drań") i szukając sposobów na zabicie czasu. Podczas jednej z eskapad poznaje Zosię, sprzedawczynię papierosów. Szybko nawiązują bliższą znajomość, która przeradza się w gorące uczucie. Julek odpiera nagabywania Antka, odrzuconego przez Zosię adoratora i zaczyna myśleć o wspólnej przyszłości ze swą lubą. Szkopuł w tym, że jego stryj dowiedziawszy się o tym związku, zamierza interweniować...

Czy Lucyna to dziewczyna? 7.4

Emancypacja nie jedno ma imię. Lucyna po skończeniu studiów technicznych spotyka się z oporem ojca w momencie, gdy zamierza podjąć pracę. Nie poddaje się, znajduję sposób na obejście zakazu - przebrana za mężczyznę podejmuje pracę jako pomocnik inżyniera Żarnowskiego. W tym momencie sprawy się komplikują, gdyż przełożony przypada Lucynie do gustu, a zdobycie go w męskim przebraniu będzie nie lada wyzwaniem.

Gulliver Mickey 6.0

Miki opiekuje się sierotą. Opowiada mu historię o Guliwerze. Stawia siebie w roli głównej. Opowiadanie kończy się na walce Miki z dwa razy wiekszym od siebie pająkiem.

Shanghaied 4.0

Pirat Pete, porywa i związuje Mikiego i Minnie. Podczas gdy Pete jest zajęty Minni, Miki uwalnia się i ucieka pod pokład. Pirat wzywa swoich towarzyszy. Miki musi walczyć z całą załogą statku.

Two-Gun Mickey 4.0

Minnie jedzie do miasto i wybiera z banku sakiewkę pieniedzy. Pegleg Pete zwołuje swój gang i planują zabranie sakiewki Minni. Ścigają ją za miastem. Samotny kowboj Miki, spotyka Minni. Otrzega ją by uważała na siebie.

Charlie Chan w Londynie 4.0

Charlie odwiedza zamożną wiejską posiadłość w Anglii. Wśród podejrzanych o morderstwo są i gospodyni, stajenny i nawet prawnik.

Słowa kluczowe