Filmy 1934

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1934 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W pogoni za cieniem 7.4

W Nowym Jorku, Dorothy Wynant razem ze swoim narzeczonym odwiedza swojego ojca, wynalazcę Clyda Wynanta, aby zakomunikować mu, że wkrótce wychodzi za mąż. Przed podróżą, jej ojciec otwiera sejf w swojej firmie aby zabrać z niego papiery wartościowe które planuje ofiarować swojej córce w dzień jej ślubu. Wtedy orientuję się, że jego kochanka Julia Wolf ukradła mu je. Kiedy Clyde znika a Julia zostaje zamordowana, jego córka chce wynająć byłego detektywa Nicka Charlesa aby zbadał to tajemnicze zaginięcie. Jego bogata żona Nora Charles przekonuje zniechęconego Nicka aby podjął się jednak rozwiązania tej sprawy, jako, że to mogło by urozmaicić ich nudne życie. Kiedy dwaj inni mężczyźni zostają zabici a Clyde zostaje oskarżony o morderstwo, Nick wraz ze swoją żoną zapraszają wszystkich podejrzanych aby rozwiązać sprawę i wskazać sprawcę.

Kaczor Donald 7.0

Kaczor Donald, tak samo jak Myszka Miki i Goofy, jest jedną z najbardziej lubianych przez dzieci postacią animowaną, którego przygody w postaci komiksów, seriali i filmów pełnometrażowych są do dziś znane i lubiane, a sam kaczor stał się po dziś gwiazdą. Donald jest typem nieudacznika - wieczny pechowiec z wadą wymowy, ma oddaną, śliczną dziewczynę Daisy i energicznych siostrzeńców - Hyzia, Dyzia i Zyzia. Jego niezdarność sprawia, że musi podołać on nie lada trudnym problemom domowym, społecznym, lecz na szczęście zawsze wychodzi z nich cało.

Człowiek, który wiedział za dużo 7.4

Jill (Edna Best) i Bob (Leslie Banks) spędzają wakacje z córką Betty (Nova Pilbeam), gdzie poznają tajnego agenta Louisa. Ten opowiada im o wykrytym zamachu i zostaje zastrzelony. Jego zabójcy porywają Betty.


Czarna perła

Podczas pobytu na Haiti, Stefan, marynarz z Polski, zostaje pobity w lokalu. W dojściu do siebie pomaga mu miejscowa dziewczyna Moana. Szybko zakochują się w sobie. Marynarz jednak musi wracać, a wraz z nim wyrusza egzotyczna piękność. Stefan przed wyjazdem znajduję okazję do szybkiego wzbogacenia się; robi to poprzez kradzież pereł ze świętej groty. Po powrocie do Gdyni pozwalają mu one założyć spore przedsiębiorstwo, nawiązać kontakty z miejscowym półświatkiem, ale przez to z dnia na dzień zaczyna oddalać się od Moany.

Napoleon na Broadwayu

Oscar Jaffe jest odnoszącym sukcesy na Broadwayu reżyserem. Lily Garland jest jedną z jego gwiazd. W końcu aktorka postanawia odejść, a wraz z nią odchodzą wszystkie jego sukcesy. Pewnego dnia Oscar spotyka ją w pociągu Twentieth Century Limited, którym oboje podróżują i chce namówić ją do powrotu, co okaże się jednak trudniejsze niż myślał...

Shanghaied

Pirat Pete, porywa i związuje Mikiego i Minnie. Podczas gdy Pete jest zajęty Minni, Miki uwalnia się i ucieka pod pokład. Pirat wzywa swoich towarzyszy. Miki musi walczyć z całą załogą statku.

Charlie Chan w Londynie

Charlie odwiedza zamożną wiejską posiadłość w Anglii. Wśród podejrzanych o morderstwo są i gospodyni, stajenny i nawet prawnik.

Two-Gun Mickey

Minnie jedzie do miasto i wybiera z banku sakiewkę pieniedzy. Pegleg Pete zwołuje swój gang i planują zabranie sakiewki Minni. Ścigają ją za miastem. Samotny kowboj Miki, spotyka Minni. Otrzega ją by uważała na siebie.

Gulliver Mickey

Miki opiekuje się sierotą. Opowiada mu historię o Guliwerze. Stawia siebie w roli głównej. Opowiadanie kończy się na walce Miki z dwa razy wiekszym od siebie pająkiem.

Szczęśliwy Teksańczyk

John Wayne w klasycznym westernie z lat trzydziestych. Ikona hollywoodzkiego kina jako Jerry Mason, który ulega gorączce złota.

Słowa kluczowe