Filmy 1935

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1935 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Narzeczona Frankensteina 7.0

Potwór doktora Frankensteina nie chce dłużej być sam i zmusza swojego stwórcę, aby stworzył dla niego kobietę.

Bunt na Bounty 6.3

Schyłek XVIII wieku. Na pokładzie Bounty panuje terror, za który jest odpowiedzialny kapitan Bligh. Pierwszy oficer Christian, podrywa ludzi do buntu. Po wyrzuceniu za burtę dowódcy Christian i załoga wracają na Tahiti. Okazuje się jednak, że kapitan nie zginął.

Antek policmajster 7.2

Antek Król trudni się handlem królikami w Warszawie. Polska jest wciąż pod zaborami i w wyniki pomyłki Antoni zostaje wzięty za wroga systemu. Salwuje się ucieczką z miasta. W pociągu znajduje pijanego policmajstra i korzystając z jego nieświadomości, zabiera jego mundur. W miasteczku wita go komitet powitalny jako nowego funkcjonariusza i czekają całkiem nowe obowiązki.


Złoty dotyk

Król Midas jest odwiedzony przez elfa. Pokazuje on królowi sztuczkę. Zamienia kota w złoto, a następnie klaska w dłonie i kot znów jest żywy. Midas prosi elfa o dar złotego dotyku, ale elf ostrzega króla, że ten dar może być przeklęciem. Midas jednak nalega. Na początku król tańczy ze szczęścia, jednak potem przy obiedzie odkrywa wady daru. W obawie przed śmiercią głodową, przywołuje elfa i obiecuje mu cały majątek w zamian pozbycia się "złotego dotyku".

Flip i Flap: Indyjscy piechurzy

Flip i Flap przybywają do Szkocji, gdzie mają wziąć udział w odczytaniu testamentu zmarłego niedawno bogatego wuja Flipa. Przyjaciele spodziewają się odziedziczyć całkiem sporą sumkę. Niestety, testament wyraźnie określa, że jedyne, co przypadnie Flipowi w udziale po wuju, to... stara tabaka i kobza. Zrozpaczeni towarzysze całkiem nieświadomie zaciągają się do wojska i trafiają do Indii, gdzie narobią niezłego zamieszania.

Dwie Joasie 7.2

Joasia (Jadwiga Smosarska) postanawia zmienić swój wizerunek ponieważ nie może znieść zalotów swoich pracodawców.

Upiór na sprzedaż

Zubożały potomek szkockiego rodu Glourie sprzedaje swój zamek. Rozebrana na kawałki historyczna budowla przetransportowana zostanie do USA, by uświetnić sukces amerykańskiego milionera. Wraz z ostatnim potomkiem rodu, mającym nadzorować rekonstrukcję, udaje się za ocean duch przodka sprzed kilkuset lat, jego... sobowtór. Konkurent milionera okazuje się zaś potomkiem klanu, z którym ród Glourie od wieków toczył zacięte boje.

Kochaj tylko mnie

Komedia pomyłek, której głównymi bohaterami są gwiazda rewiowa Lidia Relska i sekretarz potentata naftowego Stefan. Podczas pobytu w Krakowie dziewczyna podaję się za inną osobę, co prowadzi do wielu zabawnych nieporozumień, a jest to dopiero początek zamieszania...

Manewry miłosne 7.3

Rodzina koniecznie chce zmusić do ożenku porucznika Niko, lecz ten zakochuje się w pięknej baronowej. Do wybranej mu przez rodzinę narzeczonej jedzie więc w przebraniu swego ordynansa. Ten zaś udaje porucznika. Okazuje się, że narzeczoną jest właśnie baronowa. Ona tymczasem też się przebrała za swoją pokojówkę, ta zaś za swoją panią.

Wilkołak z Londynu 7.0

Podczas botanicznej ekspedycji do Tybetu, Wilfred Glendon zostaje pogryziony przez nieznane zwierzę. Wróciwszy do Londynu doktor, rozpoczyna pracę nad przywiezioną rośliną, kwitnącą tylko przy blasku księżyca. Wkrótce nadchodzi jednak pełnia i Wilfried przemienia się w wilkołaka. Jak się okazuje jedynym antidotum zapobiegającym przemianie, jest sok z marifazy, ale kwiatów jest niewiele, a Glendon nie jest jedyną osobą, która ich potrzebuje.

Słowa kluczowe