Filmy 1935

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1935 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Narzeczona Frankensteina 6.9

Wydawać by się mogło, że słynny potwór stworzony przez doktora Frankensteina (Colin Clive) został ostatecznie zgładzony... jednak przeżył on katastrofę młyna i wyrusza w świat. Poszukuje towarzysza, który nie reagowałby strachem i obrzydzeniem na jego widok. W tym samym czasie doktor Frankenstein przerywa swoją pracę nad kontrolowaniem śmierci. Jednak jego sielankowe małżeńskie pożycie zakłóca tajemniczy gość - doktor Pretorius (Ernest Thesiger), który wykładał kiedyś na uniwersytecie na który uczęszczał Frankenstein. Co wyniknie ze spotkania tych dwóch ludzi? Jaki to będzie miało wpływ na szukającego bratniej duszy potwora?

Panienka z poste restante 8.0

Marysia, urzędniczka pocztowa, w wyniku zniekształconej depeszy wyjeżdża do Wiednia, aby tam pełnić funkcję sekretarki pana Olszewicza. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem jest podpisanie umowy z przemysłowcem amerykańskim Smithem przed którym udają młode małżeństwo. Zabiera on ich na jacht w Dubrowniku i tam odmawia podpisania umowy, gdyż domyślił się mistyfikacji i czuje się oszukany.

Wilkołak z Londynu 8.0

Podczas botanicznej ekspedycji do Tybetu, Wilfred Glendon zostaje pogryziony przez nieznane zwierzę. Wróciwszy do Londynu doktor, rozpoczyna pracę nad przywiezioną rośliną, kwitnącą tylko przy blasku księżyca. Wkrótce nadchodzi jednak pełnia i Wilfried przemienia się w wilkołaka. Jak się okazuje jedynym antidotum zapobiegającym przemianie, jest sok z marifazy, ale kwiatów jest niewiele, a Glendon nie jest jedyną osobą, która ich potrzebuje.


Znak wampira 7.0

Sir Karell Borotyn zostaje zabity przez wampira. Tą nieprawdopodobną hipotezę potwierdza lekarz, odnajdując na jego szyi dwa nakłucia oraz brak sporej ilości krwi. Pomimo śledztwa inspektor Neumann nie znajduje innego wyjaśnienie tej zagadki. Tymczasem kolejną ofiarą wampira staje się córka Karella Irena. Chcąc ją ratować Neumann posyła po eksperta od wampirów profesora Zelena.

39 kroków 7.8

Richard Hannay (Robert Donat) poznaję piękną Annabelle (Lucie Mannheim) w teatrze i zabiera ją do siebie. Tej samej nocy kobieta zostaje zamordowana, a on musi na własną rękę odszukać sprawców.

Jaśnie pan szofer 7.8

Hr. Karol Boratyński wyjeżdża na jakiś czas, a jego nieobecność wykorzystuje jego szofer, który zaczyna podawać się za arystokratę. W nowym wcieleniu radzi sobie bardzo dobrze i szybko żeni się z Hanią, córką przemysłowca, który motywując córkę do ślubu liczy na podreperowanie rodzinnego budżetu. Wielkie jest zdziwienie przedsiębiorcy, gdy wraca hrabia i w dodatku nie chce od razu ujawnić mistyfikacji, tylko sam zaczyna udawać szofera. Czas pokaże, że w tym szaleństwie jest metoda.

Złoty dotyk 5.0

Król Midas jest odwiedzony przez elfa. Pokazuje on królowi sztuczkę. Zamienia kota w złoto, a następnie klaska w dłonie i kot znów jest żywy. Midas prosi elfa o dar złotego dotyku, ale elf ostrzega króla, że ten dar może być przeklęciem. Midas jednak nalega. Na początku król tańczy ze szczęścia, jednak potem przy obiedzie odkrywa wady daru. W obawie przed śmiercią głodową, przywołuje elfa i obiecuje mu cały majątek w zamian pozbycia się "złotego dotyku".

Triumf woli 6.5

"Triumf woli" jest filmem propagandowym wyreżyserowanym przez Leni Riefenstahl. Niemka w swoim obrazie dokładnie pokazała zjazd partii hitlerowskiej w Norymberdze z roku 1934.

Wacuś 7.0

Tadeusz ma problem z okazaniem uczuć Kazi, którą skrycie kocha. Wymyśla więc fortel dzięki któremu może zbliżyć sie do dziewczyny, a także służyć pomocą jej matce - podając się za swego młodszego brata, Wacusia, zatrzymuje się u nich na stancji. Grając dwie role, często znajduje się w kłopotliwych sytuacjach, a apogeum nadchodzi, gdy Wacusiem zaczyna interesować sie pewna dama z towarzystwa.

Noc w operze 8.5

Bracia Marx chcąc pomóc w karierze dwojgu obiecującym młodym śpiewakom, postanawiają pokrzyżować plany nadętemu śpiewakowi operowemu. Aby uratować operę, muszą ją najpierw zniszczyć.

Słowa kluczowe