Filmy 1935

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1935 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Narzeczona Frankensteina 7.0

Potwór doktora Frankensteina nie chce dłużej być sam i zmusza swojego stwórcę, aby stworzył dla niego kobietę.

Kusicielka 8.4

Dan Bellows, spotyka byłą gwiazdę teatru Joyce Heath. Kobieta jest pijana i bez grosza przy duszy. Mężczyzna zabiera ją do swojego domu w Connecticut. Nieświadomy tego, że ma ona męża, zrywa zaręczyny ze swoją narzeczoną i postanawia zostać sponsorem nowej sztuki Joyce. Tymczasem jej mąż, Gordon nie chce dać jej rozwodu...

Panienka z poste restante

Marysia, urzędniczka pocztowa, w wyniku zniekształconej depeszy wyjeżdża do Wiednia, aby tam pełnić funkcję sekretarki pana Olszewicza. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem jest podpisanie umowy z przemysłowcem amerykańskim Smithem przed którym udają młode małżeństwo. Zabiera on ich na jacht w Dubrowniku i tam odmawia podpisania umowy, gdyż domyślił się mistyfikacji i czuje się oszukany.


Kochaj tylko mnie

Komedia pomyłek, której głównymi bohaterami są gwiazda rewiowa Lidia Relska i sekretarz potentata naftowego Stefan. Podczas pobytu w Krakowie dziewczyna podaję się za inną osobę, co prowadzi do wielu zabawnych nieporozumień, a jest to dopiero początek zamieszania...

ABC miłości

Wincenty Poziomka, lekkoduch, ma duże problemy z utrzymaniem. Prowadzi szkołę rewiowo-filmową, ale nie jest to wystarczające źródło dochodów. Los się do niego uśmiecha, ponieważ otrzymuje spadek - połowę sklepu. Na miejscu zastaje piękną pannę Helenkę, w której z miejsca się zakochuje. Okazuje się jednak, że właścicielką drugiej połowy sklepu jest kilkuletnia Basia.

Mazur

Oczkiem w głowie starzejącej się śpiewaczki kabaretowej jest jej córka. Nikogo więc wyjątkowo nie dziwi, że zabija pianistę Grigorija Michajłowa, który chciał uwieść jej dziecko. Kobieta staje przed sądem, a tam wychodzi na jaw, że mężczyzna który zginął już zranił kogoś w przeszłości...

Tunel transatlantycki

Inżynier Richard McAllan przekonuje grupę bogaczy, by sfinansowali budowę tunelu pod dnem oceanu, łączącego Amerykę z Anglią. Wizjonerski projekt zostaje rozpoczęty, ale wraz z upływem czasu i piętrzących się trudności rosną jego koszta, a Richard poświęca coraz więcej by urzeczywistnić swoje marzenie.

Triumf woli 6.8

"Triumf woli" jest filmem propagandowym wyreżyserowanym przez Leni Riefenstahl. Niemka w swoim obrazie dokładnie pokazała zjazd partii hitlerowskiej w Norymberdze z roku 1934.

Flip i Flap: Indyjscy piechurzy

Flip i Flap przybywają do Szkocji, gdzie mają wziąć udział w odczytaniu testamentu zmarłego niedawno bogatego wuja Flipa. Przyjaciele spodziewają się odziedziczyć całkiem sporą sumkę. Niestety, testament wyraźnie określa, że jedyne, co przypadnie Flipowi w udziale po wuju, to... stara tabaka i kobza. Zrozpaczeni towarzysze całkiem nieświadomie zaciągają się do wojska i trafiają do Indii, gdzie narobią niezłego zamieszania.

Jaśnie pan szofer 7.3

Kiedy Hrabia Karol Boratyński (Eugeniusz Bodo) wyjeżdża, jego szofer zaczyna podawać się za arystokratę.

Słowa kluczowe