Filmy 1935

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1935 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Potwór doktora Frankensteina nie chce dłużej być sam i zmusza swojego stwórcę, aby stworzył dla niego kobietę.
Tezuesz, książę Aten, postanawia wyprawić wielkie wesele z okazji swojego ślubu z Hipolitą.
Marysia, urzędniczka pocztowa, w wyniku zniekształconej depeszy wyjeżdża do Wiednia, aby tam pełnić funkcję sekretarki pana Olszewicza. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem jest podpisanie umowy z przemysłowcem amerykańskim Smithem przed którym udają młode małżeństwo. Zabiera on ich na jacht w Dubrowniku i tam odmawia podpisania umowy, gdyż domyślił się mistyfikacji i czuje się oszukany.


Zubożały potomek szkockiego rodu Glourie sprzedaje swój zamek. Rozebrana na kawałki historyczna budowla przetransportowana zostanie do USA, by uświetnić sukces amerykańskiego milionera. Wraz z ostatnim potomkiem rodu, mającym nadzorować rekonstrukcję, udaje się za ocean duch przodka sprzed kilkuset lat, jego... sobowtór. Konkurent milionera okazuje się zaś potomkiem klanu, z którym ród Glourie od wieków toczył zacięte boje.
Oczkiem w głowie starzejącej się śpiewaczki kabaretowej jest jej córka. Nikogo więc wyjątkowo nie dziwi, że zabija pianistę Grigorija Michajłowa, który chciał uwieść jej dziecko. Kobieta staje przed sądem, a tam wychodzi na jaw, że mężczyzna który zginął już zranił kogoś w przeszłości...
Podczas botanicznej ekspedycji do Tybetu, Wilfred Glendon zostaje pogryziony przez nieznane zwierzę. Wróciwszy do Londynu doktor, rozpoczyna pracę nad przywiezioną rośliną, kwitnącą tylko przy blasku księżyca. Wkrótce nadchodzi jednak pełnia i Wilfried przemienia się w wilkołaka. Jak się okazuje jedynym antidotum zapobiegającym przemianie, jest sok z marifazy, ale kwiatów jest niewiele, a Glendon nie jest jedyną osobą, która ich potrzebuje.
Flip i Flap przybywają do Szkocji, gdzie mają wziąć udział w odczytaniu testamentu zmarłego niedawno bogatego wuja Flipa. Przyjaciele spodziewają się odziedziczyć całkiem sporą sumkę. Niestety, testament wyraźnie określa, że jedyne, co przypadnie Flipowi w udziale po wuju, to... stara tabaka i kobza. Zrozpaczeni towarzysze całkiem nieświadomie zaciągają się do wojska i trafiają do Indii, gdzie narobią niezłego zamieszania.
Dolly "China Doll" Portland pomaga Jamesy'emu McCardle'owi, który jest w zmowie z malajskimi piratami, w spisku mającym na celu przejęcie statku Gaskell.
"Triumf woli" jest filmem propagandowym wyreżyserowanym przez Leni Riefenstahl. Niemka w swoim obrazie dokładnie pokazała zjazd partii hitlerowskiej w Norymberdze z roku 1934.
Sir Karell Borotyn zostaje zabity przez wampira. Tą nieprawdopodobną hipotezę potwierdza lekarz, odnajdując na jego szyi dwa nakłucia oraz brak sporej ilości krwi. Pomimo śledztwa inspektor Neumann nie znajduje innego wyjaśnienie tej zagadki. Tymczasem kolejną ofiarą wampira staje się córka Karella Irena. Chcąc ją ratować Neumann posyła po eksperta od wampirów profesora Zelena.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…