Filmy 1936

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1936 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dzisiejsze czasy 8.4

Charlie pracuje przy taśmie produkcyjnej w fabryce. Monotonne czynności i duża szybkość, z jaką przesuwa się taśma, doprowadzają robotnika do szaleństwa. Guziki na ubraniach mylą mu się z nakrętkami, smaru używa do polewania majstrów i policjantów. Ofiara mechanizacji trafia do domu wariatów. Po wyjściu, przez przypadek wplątuje się w polityczną kabałę. Podnosi z ulicy kawałek czerwonej szmaty, co zostaje potraktowane jako sygnał do manifestacji. Charlie, jej mimowolny przywódca, trafia tym razem do więzienia.

Rzeczy, które nadejdą 6.3

Wraz ze świętem Bożego Narodzenia świat obiegają doniesienia o zbliżającej się wojnie. Początkowo nikt nie chce w to uwierzyć, ale szybko okazuje się to prawdą. Lata mijają a konflikt wciąż trwa, choć ludzie utraciwszy większość wiedzy, powoli zmieniają się w barbarzyńców. Nieoczekiwanie nadzieję na spokojną przyszłość i odbudowę przynosi garstka ludzi chcąca odbudować świat.

Revolt of the Zombies 5.0

Podczas pierwszej wojny Francuzi wykorzystują do walki specjalny oddział żołnierzy - zombie, których nie mogą powstrzymać kule i granaty. Po jednym z takich ataków władający zombie mnich postanawia, zaprzestać dalszych rytuałów i spalić wszelkie ślady. Niestety zanim mu się to udaje zostaje zabity przez jednego z dowódców. Mając klucz do jego sekretu Mazovia, dołącza do ekspedycji archeologicznej by odnaleźć źródło kultu.


Córka Drakuli 5.8

Profesor Van Helsing zabija Drakulę, ale zostaje złapany i oskarżony o morderstwo. Tej samej nocy ciało hrabiego zostaje skradzione z miejskiej kostnicy. Jego córka wierząc, że po śmierci ojca zniknie ciążąca na niej klątwa wampiryzmu, próbuje żyć jak normalna kobieta. Niestety głód szybko daje o sobie znać i wkrótce Marya znów zaczyna zabijać.

Będzie lepiej 7.5

Szczepko i Tońko, dwa lwowskie batiary, tracą pracę w fabryce zabawek, ponieważ nie potrafią powstrzymać się przed śpiewaniem w zakładzie. Pozbawieni zajęcia zabijają czas chodząc po parku. Los kieruje ich w miejsce w którym znajdują niemowlę. Otaczają je troskliwą opieką i dbają aby niczego mu nie brakło. W wyniku kilku niefortunnych wydarzeń dziecko trafia do Wandy, właścicielki sklepu z zabawkami. Dwaj przyjaciele rozpoczynają poszukiwania, a w tym czasie maleństwo zdobywa serce dziewczyny i jej stryja. Okaże się też, że w tej historii swoją rolę odegra dyrektor fabryki zabawek, którego serce też może odmrozić siła miłości...

Barbara Radziwiłłówna 8.7

Zygmunt II August został młodo królem Polski i Wielkim Księciem Litewskim. Nie zajmowało go to jednak zbytnio, wolał oddawać się rozrywkom, a rządzenie przekazać matce, królowej Bonie. Wszystko odmieniło gorące uczucie do Barbary Radziwiłłówny, które spowodowało, że młody król zaczął walczyć o swoje zdanie, o to by jego ukochana mogła być jego prawowitą małżonką i królową u jego boku.

Pan Twardowski 7.1

Twardowski to szlachcic zamieszkujący w okolicach Krakowa w XVI wieku. Podczas burzy odwiedza go diabeł i oferuje wielką wiedzę i znajomość magii. W tym celu sarmata wyjeżdża do Krakowa, aby zgłębiać tajniki alchemii. W mieście poznaję piękną, ale żądną bogactw Netę, dla której podpisuje cyrograf. Z pomocą czarta szlachcic zyskuje bogactwo i sławę, w końcu stając się dworzaninem króla Zygmunta Augusta i to właśnie Twardowskiemu udaje się wywołać ducha zmarłej Barbary Radziwiłłówny. Władca przypłaca to wydarzenie poważną zapaścią i gniew kieruje na maga. Od tego momentu życie jest dla Twardowskiego coraz niej łaskawe; żona go zdradza, on popada w pijaństwo i przed ostatecznym upadkiem ratuje zakochana nim Kasia. Niestety diabeł nie daje o sobie zapomnieć...

Sabotaż 7.4

Verloc pod przykrywką prowadzenia kina, działa dla tajnej organizacji. Nie wie jednak, że jest obserwowany przez policję.

Bałkany 6.9

Brytyjski żołnierz i pisarz Edgar Brodie (John Gielgud), wraca do domu podczas I Wojny Światowej. Dowiaduje się, że jedna z rządowych agencji sfałszowała raport o jego śmierci i chce wysłać go z tajną misją do Szwajcarii. Pod nazwiskiem Richard Ashenden, wyjeżdża tam w celu wyśledzenia i zabicia niemieckiego agenta...

Bohaterowie Sybiru 6.0

W 1918 roku trafia do syberyjskiego obozu jenieckiego wielu polskich żołnierzy, którzy służyli w armii austriackiej. Widzą oni dużą szansę na odzyskanie przez Polskę niepodległości i postanawiają mieć w tym swój udział. W okolicy powstaje punkt Wojska Polskiego, który szuka ochotników do walki. Polacy organizują oddział, który zdobywa rosyjski pociąg, ale przeciwnik dogania ich i zmusza do ucieczki. W składzie pozostaje jedynie sierżant Władek (Eugeniusz Bodo) wraz z dużą ilością materiałów wybuchowych...

Słowa kluczowe