Filmy 1936

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1936 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Charlie pracuje przy taśmie produkcyjnej w fabryce. Monotonne czynności i duża szybkość, z jaką przesuwa się taśma, doprowadzają robotnika do szaleństwa. Guziki na ubraniach mylą mu się z nakrętkami, smaru używa do polewania majstrów i policjantów. Ofiara mechanizacji trafia do domu wariatów. Po wyjściu, przez przypadek wplątuje się w polityczną kabałę. Podnosi z ulicy kawałek czerwonej szmaty, co zostaje potraktowane jako sygnał do manifestacji. Charlie, jej mimowolny przywódca, trafia tym razem do więzienia.
Gabby żyje i pracuje ze swoim ojcem w małej restauracji na pustyni. Dziewczyna chce jednak wyjechać do Francji i zamieszkać ze swoją matką. Tymczasem do baru zbliża się, wraz ze swoim gangiem Duke Mantee, notoryczny morderca, który planuje tam spotkać się ze swoją dziewczyną...
Przejeżdżając przez małe miateczko Strand, Joe Wilson zostaje aresztowany pod zarzutem makabrycznego porwania. Rządni zemsty mieszkańcy miejscowości, nie bacząc na fakt, że o winie więźnia świadczą wyłącznie domniemania i pogłoski, podpalają jego celę. Bohaterowi udaje się umknąć. Na wygnaniu postanawia na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość swoim prześladowcom.


Statek "Dunkan" odbywa rejs dookoła świata w poszukiwaniu kapitana Granta, który uległ katastrofie gdzieś na południowej półkuli. Odważni podróżnicy opłynęli Amerykę Południową, Australię i osiągnęli brzegi Nowej Zelandii...
Warren Haggerty jest redaktorem naczelnym "New York Evening Star". Nieustannie odkłada małżeństwo ze swoją narzeczoną Gladys ze względu na problemy gazety. Kiedy publikacja zostaje pozwana do sądu w procesie o 5 milionów dolarów przez niejaką Connie Allenbury za nazwanie jej "łamaczką związków", Warren organizuje fikcyjny ślub Gladys z Don Juanem Billim Chandlerem. Jego plan ma doprowadzić do przyłapania Connie na gorącym uczynku z żonatym mężczyzną.
Podczas pierwszej wojny Francuzi wykorzystują do walki specjalny oddział żołnierzy - zombie, których nie mogą powstrzymać kule i granaty. Po jednym z takich ataków władający zombie mnich postanawia, zaprzestać dalszych rytuałów i spalić wszelkie ślady. Niestety zanim mu się to udaje zostaje zabity przez jednego z dowódców. Mając klucz do jego sekretu Mazovia, dołącza do ekspedycji archeologicznej by odnaleźć źródło kultu.
Dwie pary braci bliźniaków wpadają w poważne tarapaty związane z cennym pierścionkiem, przypadkami określenia błędnej tożsamości i gangsterami.
Pięciu bezrobotnych wygrało na loterii 100 tysięcy franków. Jedna piąta część tej kwoty nie mogła nikomu stworzyć warunków przyzwoitej egzystencji na dłuższą metę, ale połączone części - całe 100 tysięcy - były już czymś. Postanowili więc wykupić folwark nad Marną i otworzyć tam gospodę dla urlopowiczów i amatorów wędkarstwa. Jednak życie szybko wtrąciło się w te plany.
Twardowski to szlachcic zamieszkujący w okolicach Krakowa w XVI wieku. Podczas burzy odwiedza go diabeł i oferuje wielką wiedzę i znajomość magii. W tym celu sarmata wyjeżdża do Krakowa, aby zgłębiać tajniki alchemii. W mieście poznaję piękną, ale żądną bogactw Netę, dla której podpisuje cyrograf. Z pomocą czarta szlachcic zyskuje bogactwo i sławę, w końcu stając się dworzaninem króla Zygmunta Augusta i to właśnie Twardowskiemu udaje się wywołać ducha zmarłej Barbary Radziwiłłówny. Władca przypłaca to wydarzenie poważną zapaścią i gniew kieruje na maga. Od tego momentu życie jest dla Twardowskiego coraz niej łaskawe; żona go zdradza, on popada w pijaństwo i przed ostatecznym upadkiem ratuje zakochana w nim Kasia. Niestety diabeł nie daje o sobie zapomnieć…
Doktor Janos Rukh przekonuje grupę naukowców do zorganizowania ekspedycji w głąb Afryki, której celem będzie odnalezienie meteorytu, zawierającego nieznany dotąd pierwiastek. Podczas prac Janos naraża się na toksyczne promieniowanie meteorytu i jego ciało zaczyna świecić a dotyk powoduje natychmiastową śmierć. Dzięki antidotum dr. Beneta, Rukh zostaje uratowany, jednak zmiany w mózgu powodują, że postanawia zabić pozostałych członków ekspedycji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…