Filmy 1937

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1937 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków 7.6

"Dawno, dawno temu ..." tak rozpoczyna się baśń o ślicznej Królewnie Śnieżce, której beztroskie życie zmieniło się za sprawą złej macochy, czarownicy. Zazdrosna o urodę dziewczynki - magiczne zwierciadełko uznało Śnieżkę za najpiękniejszą na świecie - postanawia się jej pozbyć raz na zawsze. Porzucona w dzikim lesie, Śnieżka trafia do chatki siedmiu krasnoludków: Mędrka, Gapcia, Śpioszka, Wesołka, Nieśmiałka, Gburka i Apsika, którzy bawią się, śpiewają, śmieją się i gwiżdżą nawet w czasie ciężkiej pracy w kopalni. Wszyscy razem wiodą szczęśliwy żywot do czasu, gdy tajemnicza starucha podstępnie częstuje Śnieżkę zatrutym jabłkiem...

Młody i niewinny 6.9

Aktorka zostaje zamordowana przez męża, który zazdrosny jest o wszystkich jej młodych towarzyszy. Następnego dnia pisarz Robert Tisdall (który akurat jest jednym z tych młodzieńców) odkrywa jej ciało na plaży. Biegnie wezwać policję, ale dwóch świadków myśli, że to on jest uciekającym mordercą. Robert zostaje aresztowany, ale ze względu na zamieszanie w sądzie, ucieka i próbuje wraz z córką policjanta, Ericą, udowodnić swoją niewinność...

Skłamałam 7.1

Hela Urbankówna wyjeżdża do z małej miejscowości do Łodzi w poszukiwaniu pracy. Zaczyna jako opiekunka dzieci. W międzyczasie poznaje Karola Borowicza – mężczyznę o niejasnych interesach. Ich znajomość zaczyna być coraz bardziej zażyła. Jak się okaże, on nie działa z pobudek emocjonalnych, lecz dla pieniędzy – zamierza czerpać zyski z nierządu i do tego potrzebna jest mu Hela. Dziewczyna ucieka. Znajduję inną pracę, poznaje dziennikarza Stanisława Burskiego, który będzie tym właściwym. Biorą ślub, rodzi im się dziecko i wówczas sielankę przerywa Borowicz, chcąc szantażować młodą matkę.


Dzień na wyścigach 7.1

Bracia Marx. Jeden z nich to tym razem lekarz weterynarii. Szczególnie interesują go konie i wyłącznie na nich się zna. Swoim zachowaniem przekonuje jednak pewną panią, że jest świetnym medykiem. Pani ta chce sfinansować budowę sanatorium. Gdy już będzie gotowe, nasz doktor ma je poprowadzić. Nieco zdenerwowany oszust ucieka do swoich koni. Idzie na wyścigi.

Naga prawda

Zanim jeszcze ich rozwód zostaje sfinalizowany, Jerry i Lucy Warriner oboje starają się jak tylko mogą zrujnować sobie nawzajem plany na powtórne małżeństwo, Jerry z wyniosłą dziedziczką Molly Lamont, ona z bogatym nudziarzem Danielem Leesonem.

Przestraszone duchy

Stary, opuszczony od dawna dworek na odludziu jest zamieszkały przez znudzone, osamotnione duchy, które chciałyby trochę pograsować, ale nie mają możliwości, bo są tak dobre w swych fachu, że wystraszyły już wszystkich w okolicy. Jeden z nich podczas czytania gazety zauważa ogłoszenie Kompani eksterminującej duchy i wpadają na pomysł, aby dla rozrywki zaprosić do siebie ekipę pogromców duchów. Dzwonią więc do Kaczora Donalda, Myszki Miki oraz Goofiego i wynajmują ich do pracy. Widząc, że ich ewentualni pogromcy są niezbyt rozgarnięci, marnej postury i że dość niezbornie zabierają się do dzieła, przybywając na nich ze starą pukawką i pałkami nabierają przekonania, że i tym razem wystraszenie delikwentów to łatwizna. Upiory bawią się świetnie, robiąc durniów z pogromców aż do chwili, gdy Goofy spuszczony ze schodów w starej komodzie, zmiata po drodze kaczora i myszkę, i wszyscy wpadają w spiżarnię wypełnioną beczkami z melasą i mąką. Beczki się rozbijają a ekipa oblepiona ich zawartością zaczyna do złudzenia przypominać potępieńców nie z tego świata. Na ich widok przerażone duchy biorą nogi za pas i w szalonym pośpiechu opuszczają dom, zostawiając jedynie ślady na śniegu leżącym wokół domu..

Książę i żebrak

Biedny chłopiec o imieniu Tom Canty i książę Walii wymieniają się tożsamością.

Pani Bovary

Historia przedstawiona w filmie dzieje się w przed rewolucyjnej Francji. Pani Bovary zakochuje się w przystojnych studencie, ale los kieruję nią tak, że w pewnym momencie zostaje metresą króla i żoną hrabiego Dubarry. Miłość nie daje jednak za wygraną...

Ordynat Michorowski

Waldemar Michorowski (ordynat) wciąż nie może się otrząsnąć po śmierci Stefci Rudeckiej. Mimo że minęły już trzy lata, on wciąż żyje przeszłością. Nie zwraca uwagi na zapatrzoną w niego Lusię. Ona z kolei jest darzona uczuciem przez hrabiego Bohdana Michorowskiego. O względy dziewczyny stara się także hrabia Brochwicz. Podczas balu sylwestrowego dochodzi do scysji pomiędzy szlachcicami. Bohdan wyzywa na pojedynek Brochwicza, ale starszy Waldemar korzysta z prawa, żeby on jako głowa rodu walczył pierwszy.

Dorożkarz nr 13 6.9

Felek wpada pod dorożkę, ale okazuje sie to szczęściem w nieszczęściu - zostaje woźnicą. Szczęście dalej mu sprzyja, gdyż wygrywa duże pieniądze. Wygrana zaczyna go zmieniać; stara się o rękę hrabianki, która go nie kocha, a zapomina o oddanej mu Jadzi.

Słowa kluczowe