Filmy 1939

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1939 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przeminęło z wiatrem 7.9

Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.

Czarnoksiężnik z Oz 7.6

Porwana przez szalejące tornado 12-letnia Dorota, jej pies Toto, a nawet jej dom z farmy w Kansas, żeglują ponad tęczą do urzekającej krainy Oz. Wkroczenie w ten świat oznacza moc przygód. Dorota wraz z nowymi przyjaciółmi musi odnaleźć tajemniczego czarnoksiężnika i poznać jego sekret, by móc wrócić do domu.

Czarne diamenty 7.3

Opowieść o próbie ratowania rodzimej kopalni przed przejęciem przez zagraniczny koncern „Mars”. Inżynier Nawrat chcąc ratować miejsca i warunki pracy dla 1700 górników, zgłasza projekt utworzenia górniczej spółdzielni i uniemożliwienia w ten sposób zakupu kopalni przez zagranicznego inwestora. Spotkania odbywają się u Pogorzelskiego, a podczas nich córka gospodarza, Teresa, utwierdza się w swej, od dawna ukrywanej, miłości.


Mroczne zwycięstwo 7.0

Młoda i bardzo bogata dziewczyna dowiaduje się o swojej straszliwej chorobie. umiera powoli na raka mózgu. Z dnia na dzień ślepnie. Młody, bardzo zdolny lekarz próbuje ją ratować. Przeprowadza udaną operację. Zakochuje się też z wzajemnością w swojej pacjentce. Radość i szczęście jednak nie trwają długo. Operacja to tylko półśrodek...

Destry znowu w siodle 6.0

Destry (James Stewart), zrównoważony zastępca szeryfa nielubiący broni, zostaje wezwany, by przywrócić porządek w skorumpowanym przygranicznym miasteczku Bottleneck. Początkowo niechętnie podejmuje się tak poważnego zadania. Wkrótce jednak spotyka ponętną Francuzkę (Marlena Dietrich) występującą w miejscowym barze i zmienia zdanie. Uwodzicielska artystka, wyśpiewując takie hity jak "The Boys In The Back Room", zdobywa jego serce.

Sportowiec mimo woli 7.3

Jerzy Piątek, znany hokeista, jest zauroczony Lili Madecką i aby móc być bliżej pięknej dziewczyny, proponuje zamianę ról jej fryzjerowi. Dodek Czwartek, specjalista od kobiecych fryzur, musi sobie poradzić na lodowisku w roli bramkarza, a sportowiec będzie musiał sprostać opinii specjalisty od kobiecych gustów. Obaj mężczyźni bardzo się starają odnaleźć w nowych rolach, lecz nie zawsze im to wychodzi.

Syn Frankensteina 5.5

Młody syn doktora Frankensteina próbuje ukryć przed światem potwora, kreaturę stworzona przez jego genialnego, choć nieco obłąkanego ojca... Po raz ostatni w roli monstrum możemy zobaczyć Borisa Karloffa.

Tylko aniołowie mają skrzydła 6.0

Odważni amerykańscy lotnicy na szybkich samolotach starają się z całych sił zarobić pieniądze w pocztowych liniach lotniczych Geoffa Cartera (Cary Grant). Zgrany kolektyw rozlokowuje się na jednym z lotnisk Peru. Oprócz pracy wybuchają tutaj ludzkie i miłosne namiętności. Sławnej trójce najlepszych pilotów podoba się piękna Bonnie (Jean Arthur), ale ona jest zakochana w Geoffie, który nawet nie zauważa dziewczyny...

Powrót doktora X 6.0

Nowojorski reporter Walter Barnett zostaje wyrzucony z pracy, po tym jak jego artykuł o śmierci aktorki Angeli Merrova okazuje się być nieprawdziwym. Zdeterminowany dociec prawdy prosi o pomoc znajomego lekarza i razem odkrywają, że ktoś zabija ludzi wysysając z nich ciał całą krew. Trop wiedzie do znanego chirurga i jego tajemniczego asystenta.

Dyliżans 6.9

Adaptacja opowiadania Ernesta Haycoxa "Dyliżans do Lordsburga". Wspólna podróż grupki ludzi. Jest wśród nich prawdziwy symbol nieokiełznanego Zachodu, odważny i niezależny kowboj, dziewczyna z saloonu, szuler, dystyngowana dama - nieomylny znak nadchodzącej cywilizacji i miejscowy pijaczyna. Niespodziewany napad Indian ujawnia prawdziwe cechy charakteru poszczególnych osób.

Słowa kluczowe