Filmy 1940

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1940 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film opowiada tragiczną, a zarazem śmieszną, historię dwojga kochanków, on to oficer wojskowy, Roy, ona, młoda i niedoświadczona w dorosłym życiu tancerka, Myra. Poznają się przypadkiem, wkrótce zapałają do siebie głębokim uczuciem. Niedługo potem wyznają sobie miłość, stojąc na moście Waterloo. Niebawem Roy otrzymuje od dowództwa wezwanie na front i chwilowo opuszcza Myrę. Wkrótce do dziewczyny przychodzi list, informujący, iż Roy poległ na froncie. Zrozpaczona Myra, nie mająca żadnych oszczędności, postanawia zostać prostytutką. Jednak wkrótce okazuje się, iż Roy nie zginął...
Zabawne przygody mieszkających pod jednych dachem zwierząt – kota Toma i myszy o imieniu Jerry. W każdym odcinku Tom, przy użyciu różnych podstępów, usiłuje złapać Jerry'ego. Gryzoń jednak nie daje się tak łatwo schwytać, zawsze uwalnia się z opresji i rewanżuje swemu prześladowcy.

Pinokio

7,0
Pewnej magicznej, rozgwieżdżonej nocy, błękitna wróżka sprawiła, że marzenie starego Geppetto spełniło się. Jego ukochana marionetka, chłopczyk o imieniu Pinokio ożył! Przeżywa moc fantastycznych przygód, poddając próbie swą odwagę, lojalność i uczciwość - cnoty, które musi posiadać, by stać się prawdziwym chłopcem. Mimo przestróg przyjaciela, mądrego świerszcza Hipolita, Pinokio wplątuje się w kolejne kłopoty, by na końcu trafić, w poszukiwaniu swego "ojca", do brzucha straszliwego wieloryba. Film uhonorowany dwoma Oscarami, za najlepszą ścieżkę dźwiękową i piosenkę "When You Wish Upon A Star".


Narodowosocjalistyczny film propagandowy przedstawiający niemiecką napaść na Polskę we wrześniu 1939 roku.
Oficer Unii Kerry Bradford, ucieka z więzienia Konfederatów. Mężczyzna zatrzymuje się dopiero w Virginia City w Nevadzie. Wkrótce dowiaduje się, że były komendant więzienia w którym przebywał, Vance Irby planuje wysłać 5 milionów dolarów w złocie, aby wesprzeć Konfederatów...
Tumak, syn wodza prehistorycznego plemienia Skał, sprzeciwia się ojcu i zostaje wygnany. Zbiegiem okoliczność trafia do łagodnego plemienia Muszli, gdzie pod okiem pięknej Loany uczy się ich sposobu życia i wartości moralnych. Zmuszony do opuszczenia plemienia Muszli, wraca wraz z Loaną do plemienia Skał, by nauczyć jego członków, że można żyć inaczej.
Biograficzna opowieść o życiu Maksyma Gorkiego. Alosza Pieszkow (Gorki) przyjeżdża do Kazania, aby tam podjąć studia. Uniwersytet okazał się dla niego płonnym marzeniem i zmuszony był szukać pracy oraz żyć bez zakwaterowania. W chwili rozpaczy decyduje się na samobójstwo...
Po zajęciu przez hitlerowców Czechosłowacji Anna Bomasch (Margaret Lockwood) została aresztowana. Jej ojciec Axel (James Harcourt), dysponujący cenną i potrzebną nazistom informacją, uciekł do Anglii. Annę umieszczono w obozie koncentracyjnym. Tam poznała Karla Marsena (Paul Henreid), z którym udało jej się zbiec do Anglii. W Londynie nawiązała kontakt z Gusem Bennettem (Paul Henreid), podobno brytyjskim agentem, w nadziei, że ten skontaktuje ją z ojcem. Niestety zarówno córkę jak i ojca oszukał Marsen, który okazał się agentem gestapo i oboje trafili do faszystowskich Niemiec....
Reporterka Hildy Johnson pracuje w gazecie "Washington Post", której redaktorem naczelnym jest jej były mąż. Kiedy mężczyzna dowiaduje się, że Hildy ma zamiar ponownie wyjść za mąż, postanawia znów walczyć o jej względy. Historia ta splata się z wątkiem mężczyzny, któremu dzień przed planowaną egzekucją udaje się zbiec z więzienia.
Doktor Helen Jackson przywozi z Afryki człowieka małpę zwanego N'Gina i ukrywa go przez lata w piwnicy swojej rezydencji. Pewnego dnia małpolud wpada w szał i morduje swoją panią. Jej dom dziedziczy młode małżeństwo, które niezwłocznie się tam wprowadza. Robert i Eleonor nie wiedzą, że w ukrytej piwnicy wciąż żyje bestia, która zabije każdego kto wpadnie jej w łapy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…