Filmy 1941

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1941 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Donald kradnie Pete'owi jedzenie, za co ten zmusza go do pracy przy wycince drzew. Jednak kaczorowi praca idzie na tyle nieudolnie, co prowadzi do szalonego pościgu osiłka za Donaldem.
Niemiecka nauczycielka wraz z rodziną pada ofiarą szykanowań ze strony Polaków mieszkających na Wołyniu.

Wilkołak

7,0
Klasyczny horror przedstawiający jednego z najbardziej przerażających ekranowych potworów. Lon Chanem Jr. wciela się w postać Larrego Talbota, który postanawia wrócić do zamku swego ojca w Walii. Spotyka tam piękna kobietę Jenny, której tajemnicza cygańska wróżka odkrywa jej przeznaczenie. Atmosfera jak ze snu, doskonała sceneria i mrożąca krew w żyłach muzyka sprawiają, że Wilkołak to arcydzieło swego gatunku.


Dumbo

7,0
Kiedy bocian przynosi Pani Jumbo jej długo oczekiwanego synka, mały Dumbo i jego niezwykłych rozmiarów uszy stają się pośmiewiskiem całego cyrku. Dzięki pomocy swego lojalnego przyjaciela, myszy o imieniu Tim, odrobinie magii i mnóstwie odwagi, Dumbo pokonuje przeciwności i triumfuje jako jedyny latający słoń świata!
Obywatel Kane jest cienko zawoalowaną aluzją do życia Williama Randolpha Hearsta. Charles Foster Kane, multimilioner i publicysta wierzy, że świat do niego należy, uważając się za człowieka stojącego ponad resztą ludzkości. Jednak wewnątrz jest tylko samotnym despotą, który wykorzystuje swój potężny majątek i władzę na próżno łudząc się, że dzięki nim pozyska miłość i podziw otoczenia.
Lina McLaindlow, córka generała, po krótkiej znajomości poślubiła typowego lekkoducha Johna Aysgartha. Wkrótce jednak zaczyna drażnić Linę sposób bycia jej wybranka. Ma wrażenie, że widzi tylko powierzchowność męża, ale tak naprawdę go nie zna...
Miki wraz z przyjaciółmi organizują występ dla sierocińca. Donald próbuje recytować wiersz, ale dzieci hałasując rozpraszają go tak, że zapomina kolejnych wersów i musi zejść ze sceny. Horacy, Goofy i Klarabella wykonują wspólnie taniec. Donald znowu próbuje wystąpić, ale i tym razem dzieci wyprowadzają go z równowagi i wychodzi za kulisy nie kończąc recytacji. Klara Cluck śpiewa koloraturową arię, do której akompaniuje jej Miki na pianinie. Powraca Donald usiłujący wykonać swój wiersz, lecz znowu dzieci dręczą go okrutnie, wysyłając na scenę cegłówki uwieszone u balonów, które w chwili, gdy są nad głową Donalda dzieci przedziurawiają strzałami z procy i obrzucają go jajkami.
Prokurator Lynn Hollister (John Wayne), prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa swojego przyjaciela, w którym głównym podejrzanym jest wysoko postawiony polityk Thomas Cameron (Edward Ellis). Ale jego śledztwo natrafia na przeszkody ponieważ zakochuje on się w jego córce Sabrze (Frances Dee).
Na ziemie Tarzana przybywa ekspedycja naukowca, której członkowie uratowali jego syna. Gdy chłopiec nie znając wartości złota, wyjawia im miejsce gdzie można znaleźć cenny kruszec, dwóch członków wyprawy postanawia zdobyć go dla siebie.
Dr Julian Blair traci żonę w wypadku samochodowym. Zrozpaczony pogrąża się w pracy nad falami, jakie wysyła ludzki mózg sądząc, że uda mu się nawiązać kontakt ze zmarłą małżonką. Owładnięty obsesją odtrąca od siebie wszystkich poza niepełnosprawnym służącym i medium, która pomaga mu w pracy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…