Filmy 1943

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1943 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niebiosa mogą zaczekać

Beatty wcielił się w postać rozgrywającego Joe Pendletona, który gra w drużynie futbolu amerykańskiego w Los Angeles. Przygotowuje się właśnie do najważniejszego występu w sezonie, kiedy zdarza mu się wypadek. Trafia do Nieba, gdzie okazuje się, że nadgorliwa anielska eskorta zabrała go za wcześnie z Ziemi. Niejaki pan Jordan, pełniący rolę jego anioła stróża, umożliwia mu powrót. Niestety, ciało Pendletona zostało poddane kremacji i musi on wcielić się w dopiero co zamordowanego milionera, Leo Farnswortha. Z czasem Joe uczy się korzystać z zalet drugiego życia.

The Lonesome Mouse

Jerry zrzuca na Toma cenną wazę, co sprawia, że wsciekła właścicielka kocura wyrzuca go z domu. Jerry początkowo na całego cieszy się wolnością, ale po pewnym czasie robi mu się żal kota. Zwierzaki zawierają pakt - Jerry nie będzie wchodził w drogę Mamie, a wzamian Tom będzie się z nim dzielił jedzeniem. Jak długo utrzyma się taki pokój?

Baby Puss 7.1

Mała właścicielka Toma obmyśliła właśnie nową zabawę - ubiera kota w pieluszkę, wmusza mu smoczek i układa w kołysce... Upokorzony Tom nie ma innego wyjścia, jak poddawać się tym torturom. Gdy dziewczynka wychodzi, kocur ma nadzieję na szybki powrót do normalnego stanu, jednak nie pozwala mu na to Jerry. Złośliwy gryzoń zaprasza do domu przyjaciół Toma, którzy kontynuują poniżającą "zabawę w niemowlaka"...


Mysz na wojnie 7.2

Typowe potyczki między Tomem i Jerry'm nabierają iście wojennego charakteru. Bohaterowie rzucają w siebie jajkami niczym granatami, Jerry zrzuca na Toma żarówki służące za bomby lotnicze... Jak zakończy się ta batalia?

Education for Death

Młode niemieckie małżeństwo ma syna Hansa, który zostaje wcielony do Hitlerjugend, gdzie pod wpływem propagandowych lekcji jego czysty, dziecięcy umysł szybko ulega indoktrynacji nazistowskiej. Hans wyrasta na dorodnego, niemieckiego młodzieńca oddanego III Rzeszy. Jego idolami stają się Hitler,Goebbels i Goering. Maszeruje defiladowym krokiem wraz z innymi omamionymi wizją wspaniałej przyszłości pod myslą przewodnią "Mein Kampf", w marszu, którego kresem jest śmierć.

Sahara

Po upadku libijskiego miasta Tobruk sierżant Joe Gunn i jego żołnierze uciekają czołgiem przez Saharę. Po drodze zabierają sześciu alianckich maruderów i sudańskiego kaprala Tambula. Sudańczyk znający doskonale teren prowadzi grupę do pustynnej fortecy, gdzie ma nadzieję znaleźć wodę. Na miejscu spotykają oddział niemieckich żołnierzy, którzy chcą wymienić wodę na jedzenie, ale Gunn i jego ludzie odmawiają. Gdy Niemcy atakują, Gunn prowadzi swych zmęczonych żołnierzy do desperackiego kroku w nadziei, że przybędą im z odsieczą oddziały brytyjskie.

Pieśń o Bernadette

Akcja filmu toczy się we Francji, w połowie XIX wieku. Bernadette, młoda, prosta dziewczyna ma widzenie "Pięknej Pani". Bernadette nigdy nie twierdziła nic ponad to, co widziała, jednak ludzie z pobliskiego miasteczka są przekonani, że chodzi o Matkę Boską. Urzędnicy miejscy robią wszystko, by dziewczynę ośmieszyć, kościół nie chce mieć z całą sprawą nic wspólnego. Historia Bernadette przyciąga jednak coraz większą uwagę mieszkańców i wpływa na przemianę ich życia.

Opętanie

Gino (Massimo Girotti), apatyczny wędrowiec, zakochuje się w żonie (Clara Calamai) starszego właściciela baru (Juan De Landa). Gdy ona nie chce z nim uciec, postanawiają zamordować jej męża. Ale po pewnym czasie tracą do siebie zaufanie. Homoseksualny handlarz narkotyków i prostytutka oferują Gino alternatywa ścieżkę, ale nie można tak łatwo uciec od swojego przeznaczenia.

Zdarzenie w Ox-Bow 7.2

W małej mieścinie położonej w Teksasie rozchodzi się wiadomość o zabójstwie jednego z miejscowych farmerów. Zanim szeryf zdążył zająć się sprawą, uzbrojeni mieszkańcy rozpoczynają śledztwo na własną rękę. Wieczorem nad rzeczką zwaną Ox-Bow, spotykają trzech obcych mężczyzn, w tym jednego Meksykanina i uznają ich za winnych zabójstwa. Próby powstrzymania rozfanatyzowanego tłumu są bezskuteczne.

Tarzan's Desert Mystery

Podczas wyprawy na pustynię Tarzan, chłopiec i piękna magiczka wplątują się w spisek niemieckich agentów.

Słowa kluczowe