Filmy 1943

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1943 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Romantyczna fantazja o niejakim Joe Pendletonie, piłkarzu drużyny Ramsów z Los Angeles, który za przyczyną nadgorliwego Anioła Stróża nieoczekiwanie staje u bram niebios. Na szczęście może wrócić na Ziemię, ale tylko w ciele przemysłowego potentata.

Kociątko

7,1
Mała właścicielka Toma obmyśliła właśnie nową zabawę - ubiera kota w pieluszkę, wmusza mu smoczek i układa w kołysce... Upokorzony Tom nie ma innego wyjścia, jak poddawać się tym torturom. Gdy dziewczynka wychodzi, kocur ma nadzieję na szybki powrót do normalnego stanu, jednak nie pozwala mu na to Jerry. Złośliwy gryzoń zaprasza do domu przyjaciół Toma, którzy kontynuują poniżającą "zabawę w niemowlaka"...
Typowe potyczki między Tomem i Jerry'm nabierają iście wojennego charakteru. Bohaterowie rzucają w siebie jajkami niczym granatami, Jerry zrzuca na Toma żarówki służące za bomby lotnicze... Jak zakończy się ta batalia?


Jerry zrzuca na Toma cenną wazę, co sprawia, że wsciekła właścicielka kocura wyrzuca go z domu. Jerry początkowo na całego cieszy się wolnością, ale po pewnym czasie robi mu się żal kota. Zwierzaki zawierają pakt - Jerry nie będzie wchodził w drogę Mamie, a wzamian Tom będzie się z nim dzielił jedzeniem. Jak długo utrzyma się taki pokój?
Młode niemieckie małżeństwo ma syna Hansa, który zostaje wcielony do Hitlerjugend, gdzie pod wpływem propagandowych lekcji jego czysty, dziecięcy umysł szybko ulega indoktrynacji nazistowskiej. Hans wyrasta na dorodnego, niemieckiego młodzieńca oddanego III Rzeszy. Jego idolami stają się Hitler,Goebbels i Goering. Maszeruje defiladowym krokiem wraz z innymi omamionymi wizją wspaniałej przyszłości pod myslą przewodnią "Mein Kampf", w marszu, którego kresem jest śmierć.
Młoda dziewczyna z bogatej rodziny, wstępuje do klasztoru Dominikanek w Béthanie, w którym zakonnice reedukują więźniarki. Tam podejmuje się opieki nad młodą Thérèse, która nie ma zamiaru się poprawić. Jednak pod wpływem tragicznego wydarzenia, zbuntowana dziewczyna próbuje odmienić swoje dotychczasowe życie.

Opętanie

7,1
Gino (Massimo Girotti), apatyczny wędrowiec, zakochuje się w żonie (Clara Calamai) starszego właściciela baru (Juan De Landa). Gdy ona nie chce z nim uciec, postanawiają zamordować jej męża. Ale po pewnym czasie tracą do siebie zaufanie. Homoseksualny handlarz narkotyków i prostytutka oferują Gino alternatywa ścieżkę, ale nie można tak łatwo uciec od swojego przeznaczenia.
Podczas wyprawy na pustynię Tarzan, chłopiec i piękna magiczka wplątują się w spisek niemieckich agentów.
Druga wojna światowa. Brytyjski żołnierz John Bramble (Franchot Tone) trafia do małego miasteczka, położonego pośrodku piasków Sahary. Do miasta wkraczają niemieckie wojska okupacyjne. By uniknąć niewoli podaje się za zabitego pracownika małego hotelu "Imperial", który należy do Farida (Akim Tamiroff). Stopniowo zdobywa zaufanie gospodyni domowej, Francuzki Mouche (Anne Baxter), gardzącej Brytyjczykami za to, że opuścili wojska francuskie pod Dunkierką. Później hotel staje się sztabem generała Rommla (Erich von Stroheim). Bramble, podając się za służącego, naraża się na jeszcze większe niebezpieczeństwo, ponieważ zmarły był agentem, który pracował dla nazistów. Udaje mu się jednak przekonać Niemców, że pracuje dla nich i otrzymuje zadanie jechać do Kairu i przygotować tam najazd wojsk niemieckich...
Różne poglądy religijne i konflikty osobowości powodują napięcia pomiędzy owdowiałym ojcem a jego trzema synami, z których jeden wkrótce sam zostanie ojcem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…