Filmy 1943

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1943 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Education for Death

Młode niemieckie małżeństwo ma syna Hansa, który zostaje wcielony do Hitlerjugend, gdzie pod wpływem propagandowych lekcji jego czysty, dziecięcy umysł szybko ulega indoktrynacji nazistowskiej. Hans wyrasta na dorodnego, niemieckiego młodzieńca oddanego III Rzeszy. Jego idolami stają się Hitler,Goebbels i Goering. Maszeruje defiladowym krokiem wraz z innymi omamionymi wizją wspaniałej przyszłości pod myslą przewodnią "Mein Kampf", w marszu, którego kresem jest śmierć.

Cel: Tokio 6.2

Historia załogi amerykańskiej łodzi podwodnej USS Copperfin, która podczas II Wojny Światowej wyrusza na niezwykle niebezpieczną misję - ma dopłynąć do Tokio i wysadzić na brzeg obserwatorów mających zebrać informacje niezbędne do przygotowania masowego ataku na to miasto.

Mr. Lucky

Hazardzista Joe Adams (Cary Grant), przybiera tożsamość zmarłego gangstera, aby uniknąć poboru do wojska. Kiedy nie musi już uciekać, planuje wprowadzić w życie swój plan wyłudzenia pieniędzy z programu pomocy charytatywnej. Wszystko się zmienia, kiedy Joe zakochuje się w Dorothy Bryant...


Mysz na wojnie 7.2

Typowe potyczki między Tomem i Jerry'm nabierają iście wojennego charakteru. Bohaterowie rzucają w siebie jajkami niczym granatami, Jerry zrzuca na Toma żarówki służące za bomby lotnicze... Jak zakończy się ta batalia?

Frankenstein spotyka Człowieka Wilka 6.5

Dwóch rabusiów grobów, przypadkowo budzi pochowanego w krypcie wilkołaka. Następnego dnia będący nim Lawrence Talbot, próbuje się zabić. Niestety nie jest to takie proste, bo piętno wilkołaka za każdym razem przywraca go do życia. Przypadkowo trafia na ślad doktora Frankensteina, który jako jedyny człowiek na ziemi może mu pomóc. Nie tracąc czasu Lawrence udaje się do Transylwanii.

The Lonesome Mouse

Jerry zrzuca na Toma cenną wazę, co sprawia, że wsciekła właścicielka kocura wyrzuca go z domu. Jerry początkowo na całego cieszy się wolnością, ale po pewnym czasie robi mu się żal kota. Zwierzaki zawierają pakt - Jerry nie będzie wchodził w drogę Mamie, a wzamian Tom będzie się z nim dzielił jedzeniem. Jak długo utrzyma się taki pokój?

Baby Puss 7.1

Mała właścicielka Toma obmyśliła właśnie nową zabawę - ubiera kota w pieluszkę, wmusza mu smoczek i układa w kołysce... Upokorzony Tom nie ma innego wyjścia, jak poddawać się tym torturom. Gdy dziewczynka wychodzi, kocur ma nadzieję na szybki powrót do normalnego stanu, jednak nie pozwala mu na to Jerry. Złośliwy gryzoń zaprasza do domu przyjaciół Toma, którzy kontynuują poniżającą "zabawę w niemowlaka"...

Sahara

Po upadku libijskiego miasta Tobruk sierżant Joe Gunn i jego żołnierze uciekają czołgiem przez Saharę. Po drodze zabierają sześciu alianckich maruderów i sudańskiego kaprala Tambula. Sudańczyk znający doskonale teren prowadzi grupę do pustynnej fortecy, gdzie ma nadzieję znaleźć wodę. Na miejscu spotykają oddział niemieckich żołnierzy, którzy chcą wymienić wodę na jedzenie, ale Gunn i jego ludzie odmawiają. Gdy Niemcy atakują, Gunn prowadzi swych zmęczonych żołnierzy do desperackiego kroku w nadziei, że przybędą im z odsieczą oddziały brytyjskie.

Flip i Flap - panikarze

Flip i Flap u szczytu formy! W sfilmowanym w studiu Twentieth Century Fox energetycznym musicalu, Flipowi i Flapowi towarzyszy również debiutująca piosenkarka, Vivian Blaine. Stan i Olivier występują jako podróżująca po świecie grupa panikujących śpiewaków. Odwiedzają liczne targi i festiwale swoim nietuzinkowym gruchotem. Na swojej drodze spotykają sympatycznego oszusta oraz Susan, naiwną młodą śpiewaczkę, której matka została oszukana przez naciągaczy. Razem planują vendettę. Używając przebrań i nowych tożsamości pragną odzyskać ukradzione pieniądze.

Pieśń o Bernadette

Akcja filmu toczy się we Francji, w połowie XIX wieku. Bernadette, młoda, prosta dziewczyna ma widzenie "Pięknej Pani". Bernadette nigdy nie twierdziła nic ponad to, co widziała, jednak ludzie z pobliskiego miasteczka są przekonani, że chodzi o Matkę Boską. Urzędnicy miejscy robią wszystko, by dziewczynę ośmieszyć, kościół nie chce mieć z całą sprawą nic wspólnego. Historia Bernadette przyciąga jednak coraz większą uwagę mieszkańców i wpływa na przemianę ich życia.

Słowa kluczowe