Filmy 1948

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1948 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Film opowiada historię trzech amerykańskich awanturników, spotykających się w Meksyku i wyruszających w góry na poszukiwanie złota. Znajdują złotą żyłę, zakładają obóz, rozpoczynają żmudną pracę. Przeżywają przy tym niebezpieczne przygody, ale - pomagając sobie nawzajem - wychodzą z nich cało. Gubi ich dopiero chciwość: w miarę, jak rośnie ilość wydobytego złota - wzrasta wzajemna nieufność. W końcu wystarczy niepomyślny zbieg okoliczności, by nastąpiła katastrofa.
Tom jak zawsze goni Jerry’ego. Dzielnej myszy udaje się wyjść z opresji tylko dzięki pomocy kanarka, który zrzuca na Toma swoją klatkę. Kot zaczyna uganiać się za ptakiem, ale sytuację ratuje Jerry. Dwa prześladowane stworzenia postanawiają sprzymierzyć się przeciwko Tomowi.
Frank Enley jest weteranem wojennym i jako taki jest darzony szacunkiem przez społeczność miasta, w którym żyje. Ma kochającą żonę, wspaniałego syna i zupełnie satysfakcjonującą pracę. To niemal sielankowe życie zostaje jednak brutalnie zakłócone przez przybycie do miasta Joe Parksona, który jak się okazuje był razem z Enley'em więźniem obozu jenieckiego. Co takiego wydarzyło się w owym obozie, że Parkson pofatygował się, by po latach wyrównać rachunki z dawnym wojennym kompanem?


Trzech wyjętych spod prawa, podczas ucieczki, znajduje kobietę z dzieckiem. Przysięgają chronić niemowlę i bezpiecznie je przedostać przez pustynie. Ryzykują przy tym swoje życie.
Belinda McDonald jest głuchoniema. Dr Robert Richardson uczy ją języka migowego i ułatwia osiągnięcie wewnętrznej równowagi. W krótkim czasie pacjentka robi ogromne postępy. Wówczas dziewczynę spotyka nieszczęście - zostaje zgwałcona przez pijanego sąsiada. Gdy na świat przychodzi dziecko, on i jego żona próbują sądownie odebrać je Belindzie, używając argumentu, że niepełnosprawna kobieta nie potrafi odpowiednio zaopiekować się maleństwem.

Sznur

7,3
James Stewart, Farley Granger i John Dall w thrillerze inspirowanym autentyczną historią głośnego morderstwa dokonanego przez dwóch studentów - Nathana Leopolda i Richarda Loeba. Granger i Dall jako dwaj przyjaciele, którzy dla rozrywki duszą kolegę z uczelni, po czym wydają przyjęcie dla rodziny i znajomych ofiary. Podczas przyjęcia ciało zamknięte jest w kufrze, który służy jako bufet dla gości. Kiedy zabójcy zaczynają dyskusję o "morderstwie doskonałym" ich były nauczyciel zaczyna coś podejrzewać. Zanim skończy się noc, profesor odkryje jak brutalnie dwaj studenci wprowadzili w życie jego własne teorie.
Tarzan odnajduje kobietę, która uciekła od swojego plemienia, gdy wybrano ją na oblubienicę ich bóstwa. Jakiś czas później dom władcy dżungli odnajdują wysłani za dziewczyną poszukiwacze i zabierają ją z powrotem do plemienia. Jak zwykle Tarzan wyrusza na ratunek.
Matsunaga jest drobnym gangsterem, poczucie beznadziejności usiłuje pokryć straceńczym fasonem. Wychował się w nędznej dzielnicy, żyje z dnia na dzień - dumnie, rozpaczliwie i niebezpiecznie. Ale gdy odkrywa, że zachorował na gruźlicę, próbuje zmienić swoje życie. Pomaga mu w tym lekarz-alkoholik, dobry człowiek, który już niemal zwątpił w dobro.
Trwa druga wojna światowa. Na Śląsku polscy górnicy i hutnicy walczą jak tylko potrafią z okupantem. W jednej ze śląskich hut dokonują sabotażu. Niweczą w ten sposób produkcję niemieckich płyt pancernych. Zbliża się front, Niemcy szykują się do wysadzenia kopalni i huty, ale polscy dywersanci zaciekle ich bronią, oczekując na zbliżającą się, wyzwoleńczą Armię Radziecką.
Tancerz Don Hewes rozstaje się ze swoją partnerką Nadine Hale. Zrospaczony podejmuje zakład, że jest w stanie z miernej tancereczki uczynić artystkę wielkiego formatu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…