Filmy 1952

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1952 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kupiec miał trzy córki. Udając się w zamorskie strony, obiecał im przywieźć prezenty jakie sobie zażyczą. Dwie starsze poprosiły o piękne tkaniny i ładne drobiazgi. Najmłodsza, ukochana Nastienka, zamówiła u ojca cudowny, niespotykany szkarłatny kwiatuszek, który widziała we śnie...
Gary Cooper został laureatem Oscara za rolę w klasycznej opowieści o stróżu prawa, który samotnie broni tchórzliwych mieszkańców miasteczka przed bandą szukających zemsty kryminalistów. W największym rewolwerowym pojedynku w dziejach kina Gary Cooper walczy nie tylko o miasto, ale i o świeżo poślubioną żonę, graną przez Grace Kelly. W filmie występuje również jeden z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych aktorów Hollywood: Lloyd Bridges. „W samo południe” zapisuje się też w pamięci dzięki pierwszej głównej roli Grace Kelly – pięknej aktorki, która wkrótce przeszła do legendy kina. Film zdobył w sumie cztery Oscary, w tym za montaż, muzykę i piosenkę.
Kanji Watanabe jest leciwym urzędnikiem w Urzędzie Miejskim w Tokio. Jak większość pracowników, zajmuje się wszystkim, tylko nie pracą. Kiedy dowiaduje się, że ma raka żołądka i zostało mu najwyżej sześć miesięcy życia, Watanabe zmienia swoje podejście. Jego celem staje się wybudowanie placu zabaw w jednej z biednych dzielnic.


Opowieść o historycznym rejsie "Mayflowera" przez Atlantyk do Nowego Jorku. Na liście pasażerów są John Alden i Priscilla Mullins. Podczas podróży kapitan statku ma romans z żoną fanatyka religijnego.
Podczas amatorskiego turnieju golfowego nauczycielka wychowania fizycznego zostaje zauważona przez pewnego siebie menedżera, który przekonuje ją do zawodowstwa. Wkrótce tych dwoje połączy nie tylko miłość do sportu...
Marsjanie chcąc uratować swoją rasę przed zagładą, postanawiają przesunąć Marsa, na orbitę Ziemi. By tego dokonać trzech z nich, przybywa na naszą planetę, gdzie zamierzają skonstruować bombę H i wypchnąć Ziemię w kosmos. Plany złoczyńców krzyżuje jednak Larry Martin posiadający specjalny, rakietowy skafander, oraz jego zespół.
Rok 1830. Grupa pionierów wyrusza tratwą w odległą podróż w nieznane, na dziewicze tereny będące we władaniu indiańskiego plemienia Czarnych Stóp.
Dwaj komicy Mitchell i Petrillo wyskakują z samolotu i lądują, przy użyciu spadochronów, na malutkiej wysepce Cola-Cola. Nieprzytomnych odnajdują członkowie prymitywnego plemienia zamieszkujący wyspę i zabierają do swojej wioski. Mitchell zakochuje się w córce wodza, czym wzbudza gniew mieszkającego nieopodal naukowca. Z zemsty doktor Zabor przemienia go w goryla.
Podczas II wojny jeden z amerykańskich bombowców, zostaje trafiony w trakcie misji, a jego załoga zmuszona do lądowania gdzieś na oceanie. Ocaleli z katastrofy lotnicy, po kilku dniach dryfowania, docierają do małej wysepki zamieszkanej przez plemię amazonek i prehistoryczne zwierzęta.
Na Ziemię przybywa obcy z księżyca, mający przygotować teren pod przyszłą inwazję. Wykorzystując do pomocy dwóch zbirów, obcy niszczy kilka strategicznych obiektów, niezwykle zaawansowanym działem atomowym. Do odnalezienia sprawcy tych zniszczeń przydzielony zostaje Cody i jego ekipa. Naukowcy szybko odkrywają prawdę i chcąc powstrzymać inwazję udają się na Księżyc.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…