Filmy 1952

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1952 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kanji Watanabe jest leciwym urzędnikiem w Urzędzie Miejskim w Tokio. Jak większość pracowników, zajmuje się wszystkim, tylko nie pracą. Kiedy dowiaduje się, że ma raka żołądka i zostało mu najwyżej sześć miesięcy życia, Watanabe zmienia swoje podejście. Jego celem staje się wybudowanie placu zabaw w jednej z biednych dzielnic.
Adaptacja opowiadania Johna W. Cunninghama "The Tin Star". Powszechnie lubiany i szanowany szeryf małego miasteczka w sytuacji zagrożenia zostaje zupełnie sam. Okazuje się, że nie ma prawdziwych przyjaciół, traci nawet ukochaną kobietę. Samotnie musi stawić czoło niebezpieczeństwu...
Podczas amatorskiego turnieju golfowego nauczycielka wychowania fizycznego zostaje zauważona przez pewnego siebie menedżera, który przekonuje ją do zawodowstwa. Wkrótce tych dwoje połączy nie tylko miłość do sportu...


Film opowiada o Mae, dziewczynie, która bardzo chciała się wyrwać z małej rybackiej osady. Po dziesięciu latach powraca jednak do miasteczka i swej dawnej miłości - Jerry'ego. Nadal trawi ją jednak wewnętrzny niepokój. Od oferującego ustabilizowane życie rybaka woli cynicznego uwodziciela, kinooperatora Earla.
Pluto pomaga Miki'emu zdobyć bożonarodzeniowe drzewko. Chip i Dale obserwują psa i droczą się z nim. Chronią się przed nim w choince, którą ścina Miki i zanosi do domu. Urządzają sobie zabawę dekoracjami, szczególnie podobają im się cukierkowe sople i orzeszki, którymi Miki obwiesza choinkę. Pluto zauważa grasujące między gałązkami zwierzątka i rozpoczyna się gonitwa. Z wizytą przychodzi Minnie, Donald i Goofy.
Marsjanie chcąc uratować swoją rasę przed zagładą, postanawiają przesunąć Marsa, na orbitę Ziemi. By tego dokonać trzech z nich, przybywa na naszą planetę, gdzie zamierzają skonstruować bombę H i wypchnąć Ziemię w kosmos. Plany złoczyńców krzyżuje jednak Larry Martin posiadający specjalny, rakietowy skafander, oraz jego zespół.
Rok 1830. Grupa pionierów wyrusza tratwą w odległą podróż w nieznane, na dziewicze tereny będące we władaniu indiańskiego plemienia Czarnych Stóp.
Ameryka zostaje zaatakowana przez wojska radzieckie i ich sojuszników. Pomimo zaciekłej obrony Rosjanie zajmują coraz większe terytorium i niezmordowanie prą naprzód. Najpierw jednak o inwazji dowiaduje się pięć przypadkowych osób siedzących w jednym z barów. Chcąc uratować swój kraj udają się z tą wiadomością do władz.
Podczas II wojny jeden z amerykańskich bombowców, zostaje trafiony w trakcie misji, a jego załoga zmuszona do lądowania gdzieś na oceanie. Ocaleli z katastrofy lotnicy, po kilku dniach dryfowania, docierają do małej wysepki zamieszkanej przez plemię amazonek i prehistoryczne zwierzęta.
Historia rozgrywa się we Francji, w osiemnastym wieku. Główny bohater, Andre Moreau, jest pozamałżeńskim synem zamożnego arystokraty. Andre za wszelką cenę chce się dowiedzieć, kto de facto jest jego ojcem. Okazał się nim hrabia de Gavrillac, więc decyduje się go odwiedzić. Razem ze swoim przyjacielem Philippe de Valmorin wyrusza w długą drogę, w trakcie której poznaje piękną Aline, która okazuje się być jego siostrą. Narzeczony Aline, Andre de Maine, w pojedynku z Phillippe zabija go, więc Andre postanawia się zemścić...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…