Filmy 1955

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1955 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Panther Girl of the Kongo 4.0

Szalony naukowiec zdobywa mapę, dzięki której odnajduje w dżungli kopalnię diamentów. Chcąc odstraszyć miejscową ludność tworzy gigantycznego raka atakującego odtąd miejscowych. Jakiś czas później monstrum natrafia na ekipę filmowców, z którą przebywa żyjąca w dżungli Jean Evans. Nie mogąc pokonać potwora Jean wraz z przyjacielem Larrym postanawiają odszukać jego leżę, co wplątuje ich w plany naukowca.

Zakochany kundel 7.7

Ciotka Sara dostaje pracę jako opiekunka do dziecka w domu, w którym znajduje się również cockerspanielka Lady. Sara wprowadza się do domu wraz ze swoimi przebiegłymi kotami syjamskimi. I tu zaczyna się gehenna - kaganiec, dyscyplina - ogólnie bardzo nie wesoło. Zbuntowana Lady poznaję czarującego kundelka z ulicy, bezdomnego obieżyświata. Wspólnie z jego przyjaciółmi Jockiem, Trustym i Pegiem poznają, co to jest swoboda i wolność - życie bez opiekuna i smyczy!

Na wschód od Edenu 7.8

Historia pokazuje konflikt pokoleń na przykładzie surowego, prostolinijnego farmera - ojca, a jednym z jego synów - urodzonym buntownikiem, który rozpaczliwie chce poznać swoją matkę, właścicielkę domu publicznego w pobliskim Monterey.


Buntownik bez powodu 7.7

Jim (James Dean) musi przejść szereg prób, by móc wstąpić do gangu Buzza (Corey Allen). Jedną z nich jest udział w szaleńczym wyścigu. Ginie w nim Buzz. W obawie przed zemstą jego przyjaciół Jim wraz z ukochaną i kolegą próbują się ukryć.

Uśmiech nocy 6.8

"Uśmiech nocy letniej" jest jedną z nielicznych komedii Ingmara Bergmana, obrazującą perypetie miłosne, których głównym bohaterem jest Fredrik Egerman (Gunnar Björnstrand) oraz grono bliskich mu osób. Fredrik jest prawnikiem, od dwóch lat żonatym z o wiele od niego młodszą Anne (Ulla Jacobsson), jednak przez ten czas nie zdołali oni "skonsumować" swojego małżeństwa. Fredrik przypomina sobie o swojej dawnej kochance - Desiree (Eva Dahlbeck), aktorce, która cały czas go kocha i dlatego postanawia ona zerwać ze swoim dotychczasowym kochankiem - żonatym hrabią Carlem Magnusem Malcolmem. Do tego wszystkiego wmiesza się syn Egermana, student teologii Henrik (Björn Bjelfvenstam) oraz jego służąca Petra (Harriet Andersson). Wszyscy spotkają się na przyjęciu u matki Desiree - to tam, pod wpływem czarodziejskiego napoju, dojdzie do uzewnętrznienia ich długo skrywanych pasji i namiętności.

Słomiany wdowiec 7.1

Richard Sherman wysyła swoją żonę i syna na wakcje na wieś. Obiecuje przy tym, że nie oprze się wszelkim pokusom i pozostanie wiernym. Lecz jego obietnice legną w gruzach, gdyż pojawia się pewna blondynka.

Złodziej w hotelu 7.2

Na Lazurowym Wybrzeżu dochodzi do serii kradzieży. Podejrzenia padają na dawnego złodzieja Johnego Robina (Cary Grant). Musi on sam oczyścić się z zarzutów.

Kłopoty z Harrym 7.3

Akcja tej czarnej komedii dzieje się w Nowej Anglii. Występują John Forsythe, zdobywca Oscara Edmund Gwenn, Mildred Natwick i mały Jerry Mathers oraz Shirley MacLaine. Jakie są kłopoty z Harrym? Po pierwsze Harry nie żyje i choć nikomu to nie przeszkadza, każdy myśli, że to on jest odpowiedzialny za jego śmierć. Po kilku ekshumacjach, dużej dawce śmiechu i romansach między głównymi bohaterami przyczyna śmierci zostaje ujawniona i Harry już nikogo nie męczy.

Pocałunek mordercy 6.5

Dave Gordon, weteran bokserstwa, właśnie przegrał swoją ostatnią walkę. Zmęczony wraca do mieszkania i kładzie się spać. W środku nocy, budzi go jednak krzyk sąsiadki Glorii, którą zaatakował jej zazdrosny szef. Dave ratuje ją z opresji i zakochuje się w niej. Zazdrosny kochanek nie daje jednak za wygraną i postanawia się zemścić. Kiedy Gloria chce odebrać należne jej pieniądze, postanawia zabić Dave'a.

Sissi. Opowieść o prawdziwej księżniczce 7.1

Jest to pierwsza część trylogii o życiu cesarzowej Elżbiety, nazywanej pieszczotliwie Sissi. Elżbieta ma 16 lat i jest bawarską księżniczką. Jej życie jest bardzo beztroskie. Spędza czas na jeździe konnej, zabawach z licznym rodzeństwem, oraz na ulubionych przez nią polowaniach z ukochanym ojcem- księciem Maksymilianem, z którym łączy ją szczególnie silna więź. Wkrótce poznaje cesarza Austrii - młodego i przystojnego Franciszka Józefa. Oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak uczucie to sprawia, ze życie Sissi ma się wkrótce całkowicie odmienić.

Słowa kluczowe