Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żyrafa, lew.
Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali
w tych filmach.
Alex, Melman, Gloria i Marty są mieszkańcami nowojorskiego zoo. Nigdy nie zaznały życia na wolności. Pewnego dnia zebra Marty, postanawia uciec z zoo i rozpocząć nowe życie na wolności. Aby uchronić przyjaciela przed wpadnięciem w tarapaty, lew Alex, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman, postanawiają go odszukać i sprowadzić do zoo. Przechadzające się po ulicach Nowego Jorku zwierzęta szybko jednak zostają złapane, załadowane na statek i wysłane do Afryki. Przez przypadek cała czwórka ląduje na Madagaskarze. Nowojorczycy muszą nauczyć się teraz życia w „dziczy”.
Sebastian, lew żyjący w nowojorskim zoo, raczy swego syna Franka wielce dramatycznymi opowieściami o życiu w prawdziwej dżungli, z której – jak twierdzi – pochodzi. Martwi się, że syn jest nieśmiały i nie potrafi nawet porządnie zaryczeć. Zresztą i sam wielki tata ma z tym niejakie trudności… Gdy po rodzinnych nieporozumieniach Franek trafia na statek, który zmierza do prawdziwej dżungli, Sebastian rusza synowi na ratunek. Towarzyszy mu grupa ekscentrycznych, ale wiernych przyjaciół: wiewiórka Benek, żyrafa Bożena, anakonda Ksysiek oraz miś koala Bazyl. Razem przeżyją moc niesamowitych przygód, najpierw w dżungli Nowego Jorku, a potem – w tej prawdziwej.
W kontynuacji przebojowego Madagaskaru powracają dobrze znani bohaterowie: lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman, hipopotamica Gloria, Król Julian, Maurice, pingwiny oraz szympansy. Oddalone o setki tysięcy mil od swojego domu w Nowym Jorku zwierzaki znajdują nieprawdopodobny sposób na powrót do nowojorskiego zoo: za pomocą zreperowanego przez pingwiny samolotu zamierzają opuścić dzikie zakątki Afryki. Tymczasem każdy z naszych ulubieńców po raz pierwszy spotyka innych przedstawicieli swojego gatunku, a Czarny Kontynent zaczyna się wydawać cudownym miejscem... Czy pokusa powrotu do wielkiego miasta okaże się silniejsza?
W sercu Afryki ekspedycja badawcza odkrywa złoża chemiczne czystych diamentów we wnętrzu wulkanu. Wkrótce potem amerykańska baza traci kontakt z badaczami, zaatakowanymi przez jakieś zwierzęta. Śladem tragicznej wyprawy rusza Karen Ross. Przyłącza się ekspedycji Petera Elliota, której celem jest powrót do natury superinteligentnej gorylicy. Towarzyszy im niejaki Homolka - poszukiwacz przygód, sprawiający wrażenie zwykłego oszusta. Afryka nie jest gościnna: nikt - ani ludzie, ani natura - nie czeka na przybyszy. Misję jednak trzeba doprowadzić do końca - zbliża się czas erupcji.
Zabawna i żądna przygód panda Pang wyrusza z Chin do Afryki, aby uratować swoją najlepszą przyjaciółkę, smoczycę Jielong, z rąk podstępnych porywaczy. W trakcie obfitującej w niespodzianki podróży po nieznanym lądzie, Pang odkryje zupełnie zdumiewający świat równikowej przyrody oraz stawi czoła wrednym hipopotamom, knującym spisek hienom i podstępnym gorylom. Polegając na swoim sprycie i ekipie nowopoznanych kumpli, sympatyczna panda zrobi wszystko, aby odnaleźć smoka, a przy okazji – uratować leśne domy afrykańskich przyjaciół przed zbliżającym się niebezpieczeństwem.
Oryginalna wersja jednej z najbardziej znanych historii wszechczasów, z ujmującym połączeniem humoru, uroku i sympatycznych postaci. Film opowiada historię dwóch myszy: Viniego, charyzmatycznego poety ze straszną tremą i Tito, utalentowanego i czarującego gitarzysty. Kiedy nadejdą deszcze, na Arce Noego może przebywać tylko jeden samiec i jedna samica z każdego gatunku. Przy pomocy pomysłowego karalucha i szczęścia losu Vini i Tito przedostają się na Arkę i wspólnie zapobiegają rozgrywce pomiędzy mięsożercami i roślinożercami. Czy tym utalentowanym pasażerom na gapę uda się za pomocą muzyki rozładować napięcie i pomóc stłoczonym istotom przetrwać 40 dni i 40 nocy razem?
Nieśmiały dziesięciolatek wakacje spędza z dwoma bardzo tajemniczymi wujkami. Każdy z nich ma za sobą jakąś tajemniczą i zarazem niebezpieczną przeszłość.
[opis dystrybutora]