Filmy 1956

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1956 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Olbrzym

7,1
Bick Benedict, właściciel rancha w Texasie udaje się w podróż do Maryland aby zakupić konia. Podczas wizyty u hodowcy koni zakochuje się w jego córce. Poślubia ją i zabiera w swoje rodzinne strony. Jednak w ich szczęśliwe dotychczas życie wkracza miejscowy kowboj - Jett Rink, wzmagając wzajemną rywalizację rodzin...
Astronauci trafiają na planetę, gdzie ich sny staja się rzeczywiste, nawet te złe.
Musashi Miyamoto po wielu latach treningów i ciągłych walk osiąga w końcu wszystko czego pragnął i zostaje najlepszym szermierzem w Japonii. Nie przynosi mu to jednak szczęścia i porzuciwszy dotychczasowe życie tuła się po kraju z wiernym uczniem. W trakcie wędrówki Miyamoto zostaje wyzwany na pojedynek przez żądnego sławy Kojiro. Obaj umawiają się, że ich pojedynek odbędzie się za rok na małej wysepce Ganryu.


Kanał

7,5
Powstanie Warszawskie. Tragiczne losy żołnierzy oddziału AK, którzy z pozycji na Mokotowie usiłują przedostać się kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Wszystkich czeka śmierć. Dowódca „Zadra” wraca do kanału, bo oszukany przez tchórzliwego „Kulę” zostawił za sobą swój oddział. „Mądry” załamuje się, wychodzi przez właz i zostaje rozstrzelany przez Niemców. Halinka popełnia samobójstwo, „Smukły” ginie, rozbrajając granaty. Ciężko ranny „Korab” i „Stokrotka” docierają resztkami sił do Wisły, ale drogę zagradza im zamykająca kanał żelazna krata.
Młody kowboj, Bo Decker, jedzie po raz pierwszy do miasta, aby wziąć udział w rodeo. Całe dotychczasowe życie spędził na farmie ze starym wiernym przyjacielem Virgilem, w otoczeniu pastuchów i bydła. Po raz pierwszy w życiu zaczyna myśleć o miłości i założeniu rodziny. Postanawia, że jego wybranką zostanie "kobieta anioł", która pokocha go i bez oporu pojedzie z nim na wieś. W podrzędnej spelunce poznaje jasnowłosą piosenkarkę Cherie (Marilyn Monroe) i uznaje, że ona jest tą, której szukał.
Ludzie wysyłają w kosmos pierwszego satelitę. W odpowiedzi, na Ziemię szybko przybywa stwór z Wenus, który zatrzymuje wszystkie źródła energii na planecie. Jego kolejnym posunięciem jest zawładnięcie umysłami ważniejszych obywateli. Unika tego jedynie Paul Nelson, który wiedząc o istnieniu stwora usiłuje go zniszczyć. Pomaga mu w tym przyjaciel Tom Anderson, który początkowo pomagał kosmicie, ale gdy ten zabił mu żonę stał się jego wrogiem.
Ed Avery (James Mason), nauczyciel z przedmieścia, jest przepracowany i niezadowolony ze swojego życia. Po zdiagnozowaniu u niego rzadkiej choroby arterii, nasz bohater zaczyna przyjmować eksperymentalny preparat, którego przedozowanie wpływa na jego psychikę i zachowanie. Gardząc swoim nędznym życiem, Ed terroryzuje kochającą żonę i syna, których życie znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
Mężczyzna przeżywa osobisty dramat - jego była żona szykuje się do powtórnego zamążpójścia. Postanawia do tego nie dopuścić. W całą sprawę wmieszani są również dwaj reporterzy... Grace Kelly w swej ostatniej roli przed objęciem tronu księżnej Monaco.
Bogata Troja jest rządzona przez mądrego władcę Priama. Jego syn Parys wyrusza na wyprawę, podczas której rozbija się jego okręt. Cudem ocalały książę trafia na wybrzeże wojowniczej Sparty. Poznaje tam piękną Helenę, żonę króla Menelausa. Zakochuje się w niej z wzajemnością i razem uciekają do Troi. Zdradzony mąż postanawia się zemścić. Zbiera swoją armię i rozpoczyna wojnę... [opis dystrybutora]
Słowa kluczowe

Proszę czekać…