Filmy 1956

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1956 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zakazana planeta 7.1

Astronauci trafiają na planetę, gdzie ich sny staja się rzeczywiste, nawet te złe.

Miyamoto Musashi kanketsuhen: kettô Ganryûjima 6.0

Musashi Miyamoto po wielu latach treningów i ciągłych walk osiąga w końcu wszystko czego pragnął i zostaje najlepszym szermierzem w Japonii. Nie przynosi mu to jednak szczęścia i porzuciwszy dotychczasowe życie tuła się po kraju z wiernym uczniem. W trakcie wędrówki Miyamoto zostaje wyzwany na pojedynek przez żądnego sławy Kojiro. Obaj umawiają się, że ich pojedynek odbędzie się za rok na małej wysepce Ganryu.

Olbrzym 7.2

Bick Benedict, właściciel rancha w Texasie udaje się w podróż do Maryland aby zakupić konia. Podczas wizyty u hodowcy koni zakochuje się w jego córce. Poślubia ją i zabiera w swoje rodzinne strony. Jednak w ich szczęśliwe dotychczas życie wkracza miejscowy kowboj - Jett Rink, wzmagając wzajemną rywalizację rodzin...


Kanał 7.5

Powstanie Warszawskie. Tragiczne losy żołnierzy oddziału AK, którzy z pozycji na Mokotowie usiłują przedostać się kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Wszystkich czeka śmierć. Dowódca "Zadra" wraca do kanału, bo oszukany przez tchórzliwego "Kulę" zostawił za sobą swój oddział. "Mądry" załamuje się, wychodzi przez właz i zostaje roztrzelany przez Niemców. Halinka popełnia samobójstwo, "Smukły" ginie rozbrajając granaty. Ciężko ranny "Korab" i "Stokrotka" docierają resztkami sił do Wisły, ale drogę zagradza im zamykająca kanał żelazna krata.

Latające talerze 6.6

Ludzie wysyłają w przestrzeń kosmiczną kolejną rakietę. Niestety również ona jak kilka poprzednich ginie w tajemniczych okolicznościach. Jakiś czas później przy próbie wystrzelenia następnej, nad terenem startu pojawia się kosmiczny spodek. Początkowo kosmici twierdzą, że przybyli na ziemi w pokojowych zamiarach, jednak bardzo szybko porwany przez nich doktor Russell i jego żona Carol, przekonują się o ich prawdziwych intencjach. Ale jest już za późno, bo inwazja właśnie się rozpoczęła. Teraz jedynym ratunkiem dla ludzi, okazuje się konstruowane przez grupę naukowców z Russellem na czele, działo antymagnetyczne. Bo tylko ono jest w stanie zniszczyć pojazdy obcych.

Niewłaściwy człowiek 7.7

Żona Manny`ego Balestrero, Rose, skarży się na ból zębów, ale na wizytę do dentysty brakuje jej pieniędzy. Mężczyzna postanawia pożyczyć gotówkę w firmie ubezpieczeniowej, w której Rose ma wykupioną polisę. Urzędnicy mylnie go identyfikują jako poszukiwanego złodzieja, który rok wcześniej napadł na firmę. Manny zostaje aresztowany. [opis dystrybutora]

Przystanek autobusowy 7.7

Młody kowboj, Bo Decker, jedzie po raz pierwszy do miasta, aby wziąć udział w rodeo. Całe dotychczasowe życie spędził na farmie ze starym wiernym przyjacielem Virgilem, w otoczeniu pastuchów i bydła. Po raz pierwszy w życiu zaczyna myśleć o miłości i założeniu rodziny. Postanawia, że jego wybranką zostanie "kobieta anioł", która pokocha go i bez oporu pojedzie z nim na wieś. W podrzędnej spelunce poznaje jasnowłosą piosenkarkę Cherie (Marilyn Monroe) i uznaje, że ona jest tą, której szukał.

Moby Dick 7.3

Moby Dick jest tak ponadczasowy, jak morze samo w sobie.Ogarnięty szaloną pasją, Kapitan Ahab Peck ma tylko jeden cel w życiu - odegrać się na Moby Dicku, wielkim, białym wielorybie, który go okaleczył i oszpecił. Nawiedzony szyper kutra łowiącego wieloryby, Ahab, wykorzystuje swe dowództwo jako wymówkę do wypłynięcia daleko w morze na poszukiwanie swego drapieżnego wroga. Walcząc z buntowniczą załogą, tropikalnym klimatem i niebezpiecznymi sztormami, Ahab ostatecznie łapie swą ofiarę i dochodzi do konfrontacji, w której kulminuje się zmaganie nieobliczalnej furii i nieuchronnego przeznaczenia.

Wyższe sfery 7.4

Mężczyzna przeżywa osobisty dramat - jego była żona szykuje się do powtórnego zamążpójścia. Postanawia do tego nie dopuścić. W całą sprawę wmieszani są również dwaj reporterzy... Grace Kelly w swej ostatniej roli przed objęciem tronu księżnej Monaco.

Zimowy zmierzch 4.0

Nastrojowy dramat psychologiczny, rozegrany w scenerii prowincjonalnego miasteczka: stary kolejarz staje wobec konfliktów, zrodzonych z nieoczekiwanego ożenku syna z obcą kobietą, nie zaś z kochającą go miejscową dziewczyną. Małe kresowe miasteczko. Z wojny wraca do domu syn starego zawiadowcy stacji, niespodziewanie przywożąc ze sobą żonę. Dramat kochającej go i czekającej na niego córki sąsiada, Celinki, oraz ojca, który w niej widział swą synową. Syn nie mogąc pogodzić się z ojcem, wyjeżdża wraz z żoną spodziewającą się dziecka. Miasteczko opuszcza także Celinka.

Słowa kluczowe