Filmy 1956

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1956 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kanał 7.5

Powstanie Warszawskie. Tragiczne losy żołnierzy oddziału AK, którzy z pozycji na Mokotowie usiłują przedostać się kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Wszystkich czeka śmierć. Dowódca "Zadra" wraca do kanału, bo oszukany przez tchórzliwego "Kulę" zostawił za sobą swój oddział. "Mądry" załamuje się, wychodzi przez właz i zostaje roztrzelany przez Niemców. Halinka popełnia samobójstwo, "Smukły" ginie rozbrajając granaty. Ciężko ranny "Korab" i "Stokrotka" docierają resztkami sił do Wisły, ale drogę zagradza im zamykająca kanał żelazna krata.

Olbrzym 7.1

Bick Benedict, właściciel rancha w Texasie udaje się w podróż do Maryland aby zakupić konia. Podczas wizyty u hodowcy koni zakochuje się w jego córce. Poślubia ją i zabiera w swoje rodzinne strony. Jednak w ich szczęśliwe dotychczas życie wkracza miejscowy kowboj - Jett Rink, wzmagając wzajemną rywalizację rodzin...

Miyamoto Musashi kanketsuhen: kettô Ganryûjima

Musashi Miyamoto po wielu latach treningów i ciągłych walk osiąga w końcu wszystko czego pragnął i zostaje najlepszym szermierzem w Japonii. Nie przynosi mu to jednak szczęścia i porzuciwszy dotychczasowe życie tuła się po kraju z wiernym uczniem. W trakcie wędrówki Miyamoto zostaje wyzwany na pojedynek przez żądnego sławy Kojiro. Obaj umawiają się, że ich pojedynek odbędzie się za rok na małej wysepce Ganryu.


Zakazana planeta 7.2

Astronauci trafiają na planetę, gdzie ich sny staja się rzeczywiste, nawet te złe.

Latające talerze 6.6

Ludzie wysyłają w przestrzeń kosmiczną kolejną rakietę. Niestety również ona jak kilka poprzednich ginie w tajemniczych okolicznościach. Jakiś czas później przy próbie wystrzelenia następnej, nad terenem startu pojawia się kosmiczny spodek. Początkowo kosmici twierdzą, że przybyli na ziemi w pokojowych zamiarach, jednak bardzo szybko porwany przez nich doktor Russell i jego żona Carol, przekonują się o ich prawdziwych intencjach. Ale jest już za późno, bo inwazja właśnie się rozpoczęła. Teraz jedynym ratunkiem dla ludzi, okazuje się konstruowane przez grupę naukowców z Russellem na czele, działo antymagnetyczne. Bo tylko ono jest w stanie zniszczyć pojazdy obcych.

Przystanek autobusowy

Młody kowboj, Bo Decker, jedzie po raz pierwszy do miasta, aby wziąć udział w rodeo. Całe dotychczasowe życie spędził na farmie ze starym wiernym przyjacielem Virgilem, w otoczeniu pastuchów i bydła. Po raz pierwszy w życiu zaczyna myśleć o miłości i założeniu rodziny. Postanawia, że jego wybranką zostanie "kobieta anioł", która pokocha go i bez oporu pojedzie z nim na wieś. W podrzędnej spelunce poznaje jasnowłosą piosenkarkę Cherie (Marilyn Monroe) i uznaje, że ona jest tą, której szukał.

Dziesięcioro przykazań 7.5

Film przedstawia dzieje hebrajskiego proroka Mojżesza. Faraon każe zabijać nowo narodzonych żydowskich chłopców. Jednego z nich matka wkłada do trzcinowego koszyka i puszcza z biegiem rzeki. Dziecko znajduje siostra faraona (Nina Foch). Nadaje mu imię Mojżesz. Gdy ten jest już dorosłym mężczyzną (Charlton Heston), staje się faworytem panującego oraz pretendentem do tronu. Nie możne tego znieść zawistny książę Ramzes (Yul Brynner). Robi wszystko, by poróżnić rywala z faraonem...

I Bóg stworzył kobietę 6.6

Juliete Hardy ma osiemnaście lat. Mieszka u pewnej rodziny w St. Tropez, ale w każdej chwili może wrócić do sierocińca. W miasteczku jest obiektem westchnień wszystkich mężczyzn. Trzech z nich, stara się jednak bardziej o jej względy. Są to: bogaty przedsiębiorca Eric Carradine, młody chłopak, któremu udało się wyjechać z miasta Antoine Tardieu i jego brat, Michel Tardieu.

Zabójstwo 7.3

Gdy były skazaniec Johnny Clay (Sterling Hayden) ogłasza plan nowej zbrodni, wszyscy chcą wziąć udział w akcji. Zwłaszcza, że łupem mają być dwa miliony dolarów, a podczas operacji "nikomu nic się nie stanie". Jednak mimo szczegółowej intrygi, Clay i jego ludzie przegapili jeden szczegół: Sherry Peatty (Marie Windsor), chciwa i dwulicowa dama planuje sama zgarnąć pieniądze… nawet jeśli oznacza to zamordowanie wszystkich członków gangu.

Wojna i pokój 7.2

Audrey Hepburn jako Natasza, Henry Fonda jako Pierre i Mel Ferrer jako książę Andriej tworzą obsadę Wojny i pokoju - dramatu, opowiadającego o starciu dwóch potęg, wielkich przygodach, intrydze i tragicznej miłości na tle wyprawy Napoleona na Rosję.

Słowa kluczowe