Filmy 1956

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1956 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kanał

7,5
Powstanie Warszawskie. Tragiczne losy żołnierzy oddziału AK, którzy z pozycji na Mokotowie usiłują przedostać się kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Wszystkich czeka śmierć. Dowódca „Zadra” wraca do kanału, bo oszukany przez tchórzliwego „Kulę” zostawił za sobą swój oddział. „Mądry” załamuje się, wychodzi przez właz i zostaje rozstrzelany przez Niemców. Halinka popełnia samobójstwo, „Smukły” ginie, rozbrajając granaty. Ciężko ranny „Korab” i „Stokrotka” docierają resztkami sił do Wisły, ale drogę zagradza im zamykająca kanał żelazna krata.
Astronauci trafiają na planetę, gdzie ich sny staja się rzeczywiste, nawet te złe.
Musashi Miyamoto po wielu latach treningów i ciągłych walk osiąga w końcu wszystko czego pragnął i zostaje najlepszym szermierzem w Japonii. Nie przynosi mu to jednak szczęścia i porzuciwszy dotychczasowe życie tuła się po kraju z wiernym uczniem. W trakcie wędrówki Miyamoto zostaje wyzwany na pojedynek przez żądnego sławy Kojiro. Obaj umawiają się, że ich pojedynek odbędzie się za rok na małej wysepce Ganryu.


Olbrzym

7,1
Bick Benedict, właściciel rancha w Texasie udaje się w podróż do Maryland aby zakupić konia. Podczas wizyty u hodowcy koni zakochuje się w jego córce. Poślubia ją i zabiera w swoje rodzinne strony. Jednak w ich szczęśliwe dotychczas życie wkracza miejscowy kowboj - Jett Rink, wzmagając wzajemną rywalizację rodzin...
Młody kowboj, Bo Decker, jedzie po raz pierwszy do miasta, aby wziąć udział w rodeo. Całe dotychczasowe życie spędził na farmie ze starym wiernym przyjacielem Virgilem, w otoczeniu pastuchów i bydła. Po raz pierwszy w życiu zaczyna myśleć o miłości i założeniu rodziny. Postanawia, że jego wybranką zostanie "kobieta anioł", która pokocha go i bez oporu pojedzie z nim na wieś. W podrzędnej spelunce poznaje jasnowłosą piosenkarkę Cherie (Marilyn Monroe) i uznaje, że ona jest tą, której szukał.
Film przedstawia dzieje hebrajskiego proroka Mojżesza. Faraon każe zabijać nowo narodzonych żydowskich chłopców. Jednego z nich matka wkłada do trzcinowego koszyka i puszcza z biegiem rzeki. Dziecko znajduje siostra faraona (Nina Foch). Nadaje mu imię Mojżesz. Gdy ten jest już dorosłym mężczyzną (Charlton Heston), staje się faworytem panującego oraz pretendentem do tronu. Nie możne tego znieść zawistny książę Ramzes (Yul Brynner). Robi wszystko, by poróżnić rywala z faraonem...
Ludzie wysyłają w kosmos pierwszego satelitę. W odpowiedzi, na Ziemię szybko przybywa stwór z Wenus, który zatrzymuje wszystkie źródła energii na planecie. Jego kolejnym posunięciem jest zawładnięcie umysłami ważniejszych obywateli. Unika tego jedynie Paul Nelson, który wiedząc o istnieniu stwora usiłuje go zniszczyć. Pomaga mu w tym przyjaciel Tom Anderson, który początkowo pomagał kosmicie, ale gdy ten zabił mu żonę stał się jego wrogiem.
Szukający węgla górnicy uwalniają z podziemnej jaskini prehistorycznego owada. Stwór szukając pożywienia zaczyna atakować ludzi. Po ciężkiej walce udaje się go pokonać, ale następnego dnia w jaskini wykluwa się gigantyczny pterodaktyl.
Romek zostaje zwolniony z pracy. Od tego momentu cały wolny czas spędza z trzema przyjaciółmi – Filipem, Edkiem i Małym na kolejnych libacjach. Filip jako jedyny z nich posiada dziewczynę – Dankę. Okazuje się, że jest z nim ciąży. Postanawia zmienić się dla ukochanej, ale kolejne spotkanie z przyjaciółmi nie różni się zbytnio od poprzedniego.
Ed Avery (James Mason), nauczyciel z przedmieścia, jest przepracowany i niezadowolony ze swojego życia. Po zdiagnozowaniu u niego rzadkiej choroby arterii, nasz bohater zaczyna przyjmować eksperymentalny preparat, którego przedozowanie wpływa na jego psychikę i zachowanie. Gardząc swoim nędznym życiem, Ed terroryzuje kochającą żonę i syna, których życie znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…