Filmy 1956

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1956 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zakazana planeta 7.4

Astronauci trafiają na planetę, gdzie ich sny staja się rzeczywiste, nawet te złe.

Olbrzym 7.0

Bick Benedict, właściciel rancha w Texasie udaje się w podróż do Maryland aby zakupić konia. Podczas wizyty u hodowcy koni zakochuje się w jego córce. Poślubia ją i zabiera w swoje rodzinne strony. Jednak w ich szczęśliwe dotychczas życie wkracza miejscowy kowboj - Jett Rink, wzmagając wzajemną rywalizację rodzin...

Kanał 7.4

Powstanie Warszawskie. Tragiczne losy żołnierzy oddziału AK, którzy z pozycji na Mokotowie usiłują przedostać się kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Wszystkich czeka śmierć. Dowódca "Zadra" wraca do kanału, bo oszukany przez tchórzliwego "Kulę" zostawił za sobą swój oddział. "Mądry" załamuje się, wychodzi przez właz i zostaje roztrzelany przez Niemców. Halinka popełnia samobójstwo, "Smukły" ginie rozbrajając granaty. Ciężko ranny "Korab" i "Stokrotka" docierają resztkami sił do Wisły, ale drogę zagradza im zamykająca kanał żelazna krata.


Latające talerze 6.8

Ludzie wysyłają w przestrzeń kosmiczną kolejną rakietę. Niestety również ona jak kilka poprzednich ginie w tajemniczych okolicznościach. Jakiś czas później przy próbie wystrzelenia następnej, nad terenem startu pojawia się kosmiczny spodek. Początkowo kosmici twierdzą, że przybyli na ziemi w pokojowych zamiarach, jednak bardzo szybko porwany przez nich doktor Russell i jego żona Carol, przekonują się o ich prawdziwych intencjach. Ale jest już za późno, bo inwazja właśnie się rozpoczęła. Teraz jedynym ratunkiem dla ludzi, okazuje się konstruowane przez grupę naukowców z Russellem na czele, działo antymagnetyczne. Bo tylko ono jest w stanie zniszczyć pojazdy obcych.

Zabójstwo 7.5

Kasa lokalnych wyścigów konnych zbiera olbrzymią ilość pieniędzy. Wie o tym Johnny Clay, który opracował precyzyjny plan skoku na kasę, w której ma nadzieję znaleźć 5 milionów dolarów. W tym celu dobiera sobie jeszcze czterech innych przestępców. Czy plan napadu się powiedzie?

Wojna i pokój 7.0

Audrey Hepburn jako Natasza, Henry Fonda jako Pierre i Mel Ferrer jako książę Andriej tworzą obsadę Wojny i pokoju - dramatu, opowiadającego o starciu dwóch potęg, wielkich przygodach, intrydze i tragicznej miłości na tle wyprawy Napoleona na Rosję.

Inwazja porywaczy ciał 6.9

Lekarz mieszkający w małym miasteczku dokonuje makabrycznego odkrycia. Jego pacjenci, rodzina, przyjaciele nie są już sobą - ich ciała zostały opanowane przez przybyszów z kosmosu. Zimne, pozbawione uczuć dążą do podporządkowania sobie całej ludzkości.

Człowiek, który wiedział za dużo 7.5

Główne role grają Doris Day i James Stewart. Wcielają się oni w postacie Bena i Jo MacKenna, małżeństwa wypoczywającego na wakacjach w Maroku w towarzystwie ich syna Hanka. Po tym jak na rynku w Marakeszu w ramionach Bena ginie francuski szpieg, para dowiaduje się, że ich syn został uprowadzony do Anglii. Nie wiedząc, komu mogą zaufać, małżeństwo MacKenna zostaje wplątane w międzynarodową aferę szpiegowską. W krótce, w miarę jak będą zbliżać się do odkrycia prawdy, okaże się, że ich życie wisi na włosku. Finalna scena rozgrywa się w londyńskim Royal Albert Hall.

Nikodem Dyzma 7.7

Odstawiony we frak bezrobotny nędzarz Nikodem Dyzma stara się o pracę fordansera w warszawskim nocnym lokalu. Jednak właściciel oświadcza, że Dyzma jest prowincjuszem i nie daje mu angażu. Szczęśliwym trafem Dyzma znajduje na ulicy zaproszenie na bal wyższych sfer. Idzie tam z zamiarem oddania zaproszenia właścicielowi, licząc na suty napiwek. Przez omyłkę służący biorą go za ważnego gościa i wpuszczają na raut. Tam chamskie zachowanie Dyzmy otwiera mu drzwi do oszałamiającej kariery.

Bitwa o ujście rzeki 7.3

Oparta na faktach historia wielkiej bitwy o Atlantyk, która rozegrała się na początku II wojny światowej. Brytyjska flota wojenna desperacko walczy z niemieckim pancernikiem, atakującym alianckie konwoje morskie, uniemożliwiając dostarczenie zapasów do brytyjskich wysp. 13 grudnia 1939 roku dochodzi do ostatecznej bitwy, w której angielscy marynarze z krążowników Exeter, Afax i Achilles zamieniają niemiecki „Admiral Graf Spee” z myśliwego w zwierzynę. Poważnie uszkodzony pancernik chroni się w porcie, gdzie w tragiczny sposób kończy swój los.

Słowa kluczowe