Filmy 1959

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1959 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ben Hur 8.0

Niesprawiedliwie zniewolony przez Rzymian hebrajski książe, staje do walki w wyścigu rydwanów. Wygrana i laury sprawią, iż dokona się zemsta nad Trybunem Rzymu, który upokorzył i zniszczył rodzinę walecznego Hebrajczyka.

Dom na Nawiedzonym Wzgórzu 6.4

Milioner Fredrick Loren i jego żona Annabelle zapraszaja pięć osób na przyjęcie w "nawiedzonym domu". Główną atrakcją jest nagroda w wysokości 10.000 dolarów. Otrzyma ją osoba, która wytrzyma w tym domu do rana. Jednak dom jest straszliwą pułapką.

Historia zakonnicy 7.3

Córka bogatego i szanowanego lekarza, Gabrielle, jest zawiedziona swoim dotychczasowym życiem. Nie ma przyjaciół, kogoś, kogo mogłaby pokochać, nie do końca rozumie się z ojcem. Pod wpływem impulsu Gabrielle postanawia udać się do klasztoru i zostać zakonnicą. Przez pierwsze dni radzi sobie z surową dyscypliną, jednak męczą ją niemiłosiernie wspomnienia z dawnego życia. W końcu dziewczynie udaje się złożyć śluby. Postanawia dostać się do szkoły Medycyny Tropikalnej. Tam zostaje wybitną uczennicą. Wkrótce zaczyna zajmować się chorymi umysłowo ludźmi. Po pewnym czasie zostaje wysłana na misję, do Konga...


Bonanza 6.9

Ranczo „Ponderosa” wraz z potężnymi przyległościami ziemskimi należącymi do rodziny Cartwrightów jest położone w Nevadzie, niedaleko Virginia City i w pobliżu słynnych pokładów srebra „Comstock Silver Lode”. Akcja filmu jest umiejscowiona w czasie wojny domowej i niedługo po niej. Ojciec Ben Cartwright, obecnie wdowiec, człowiek nieposzlakowanej opinii i powszechnie szanowany obywatel miał cztery żony, z których każda dała mu syna. Ich wspólne życie w piątkę obfituje w typowe przygody dla gatunku jakim jest western, gdzie osobiste dramaty i problemy hodowlane przeplatają się z konfliktami małej, prowincjonalnej społeczności, której są częścią.

Pod znakiem Rzymu

Rzymski dowódca Marcus Valerius zostaje schwytany po przegranej bitwie z wojskami królowej Zenobii. Skazany na niewolę i tortury Marcus ucieka z pomocą przyjaciół i wraca do królowej oferując swoją pomoc w walce z rodakami.

Zwierciadło życia 7.0

Początkująca aktorka Lora Meredith poznaje Annie Johnson, bezdomną murzynkę z Coney Island. Wkrótce dzielą ze sobą mieszkanie. Obie kobiety mają nieznośne córki, lecz córeczka Annie, Sarah Jane, okazuje się gorsza. Neurotycznej i wstrętnej Sarze Jane przeszkadza to, że jest czarna. Lora, natomiast zaniedbuje własną córkę, w pogoni za sławą.

Hiroszima, moja miłość 7.1

Młoda Francuska kręci w Hiroshimie film o pokoju. Mimo iż jest mężatką, spędza noc z japońskim architektem. Między dwójką młodych ludzi rodzi się głębokie uczucie i wielka namiętność. Jednak na drodze do szczęścia stoi niemiecki żołnierz - były ukochany aktorki.

Rio Bravo 7.5

Szeryf z małego miasteczka na Dzikim Zachodzie stawia czoła bandytom, którzy chcą odbić z więzienia swego kumpla, a po swojej stronie ma tylko: wiecznie pijanego zastępcę, starego dziwaka, porywczego młodzieńca i... piekną kobietę.

Strefa mroku 7.8

Zwykli ludzie znajdują się w wyjątkowo zdumiewających sytuacjach, które każdy z nich próbuje rozwiązać na swój sposób.

Atak gigantycznych pijawek

Na bagnach Luizjany pojawiają się dwie gigantyczne pijawki, które szukając pożywienia zaczynają atakować przebywających tam ludzi. Gdy liczba zaginionych wzrasta, mieszkańcy pobliskiego miasteczka rozpoczynają poszukiwania. Początkowo nie przynoszą one efektu, ale po zastosowaniu dynamitu, na powierzchnię wypływają ciała pozbawione krwi.

Słowa kluczowe