Filmy 1960

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1960 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Remake filmu Akira Kurosawy Siedmiu samurajów, przenoszącej akcję ze średniowiecznej Japonii do XIX - wiecznej Ameryki. Groźna banda terroryzuje spokojnych, meksykańskich farmerów. Chłopi za ostatnie grosze wynajmują rewolwerowców, którzy mają uwolnić wioskę od zagrożenia.
Film opowiada o groteskowo-karykaturalnym ujęciu losów pechowego oportunisty, który w różnych warunkach na przestrzeni dwudziestu lat usiłuje przypodobać się aktualnym władzom. Wszelkie te próby „dobrze widzianych” metamorfoz kończą się fiaskiem. Piszczyk pozostaje antybohaterem, ponieważ kolejnych, bezkrytycznych przemian dokonuje za późno. Piszczyk chce za wszelką cenę dostosować się do aktualnej sytuacji politycznej, lecz z różnych powodów mu się to nie udaje. Pragnie być wzorowym harcerzem, ale kompromituje się na defiladzie. Podczas antysemickich ekscesów na uniwersytecie wzięty został za Żyda, kiedy zaś znalazł się wśród bojówkarzy niszczących sklepy żydowskie, pobili go policjanci. Po wojnie los odwraca się wreszcie na korzyść pechowego Piszczyka.

Krzyżacy

7,1
„Krzyżacy” to ekranizacja jednej z najbardziej znanych powieści H. Sienkiewicza. Młody rycerz – Zbyszko z Bogdańca – zostaje wybawiony od śmierci przez Danusię, córkę Juranda ze Spychowa. Wkrótce dziewczyna zostaje porwana przez Krzyżaków, którzy w ten sposób chcą się zemścić za szkody wyrządzone przez jej ojca zakonowi. Rozpoczynają się obfitujące w wydarzenia poszukiwania, dla których tło stanowią przygotowania Polaków do wielkiej bitwy z Krzyżakami w 1410 roku.


Prof. Genessier jest świetnym lekarzem chirurgiem. Pewnego dnia jego córka ulega wypadkowi i zostaje koszmarnie oszpecona. Od tego czasu profesor z rosnącym uporem stara się podarować jej nową twarz. Najpierw przeszczepia jej skórę z twarzy innej kobiety. Operacja kończy się jednak niepowodzeniem, bo przeszczep się nie przyjmuje.
Serial opowiada o dwóch zaprzyjaźnionych rodzinach Flintstonów i Rubble'ów, które żyją w erze kamienia łupanego. Każdego dnia ich życie dostarcza im wielu przygód i zabawnych sytuacji.
Oto młode małżeństwo z dwójką dzieci i z trzecim w drodze, mieszkające w dwupoziomowym domu w Seulu - spełniona rodzina koreańska lat 60. Mąż, Kim Dong-sik, jest nauczycielem muzyki i właśnie zaczyna rozglądać się za służącą, która odciąży jego żonę w pracach domowych. Znajduje ją w fabryce, gdzie prowadzi zajęcia śpiewu dla pracownic (i wśród których jest niezwykle popularny, co przysparza mu wielu kłopotów). Pojawienie się w domu atrakcyjnej, tajemniczej kobiety, i krótka chwila słabości Kima na zawsze zburzą spokój rodziny, oddalą marzenie o niezmąconym, mieszczańskim życiu. Plątanina emocji będzie gęstnieć z każdym ujęciem, a niezwykle sugestywnie filmowany dom, mający być bezpieczną przystanią, stanie się dla bohaterów śmiertelną pułapką.
Borykająca się z problemami finansowymi rodzina Zorbów, otrzymuje w spadku po zmarłym niedawno wuju, starą rezydencję. Podarunek jak się szybko okazuje ma swój haczyk, a jest nim 12 uwiezionych tam duchów. Od tej chwili w ich życie wkrada się strach, pogłębiany dodatkowo przez żądnego pieniędzy prawnika.
Wieczne Miasto nie zmienia się mimo upływu wieków: wciąż istnieje w nim grupa ludzi żyjąca poza społeczeństwem, dla której liczy się tylko zabawa, rozgłos i seks. Pieniądze nie są ważne, ponieważ nie stanowią dla niej problemu. W tym środowisku Rzymskiej bohemy Marcello Rubini, dziennikarz jednego z brukowców i niespełniony pisarz, czuje się jak ryba w wodzie. Opisując ekscesy i skandale z udziałem gwiazd, sam nie unika podobnego życia. Nie jest w stanie dochować wierności narzeczonej, ani tym bardziej odwzajemnić jej uczucia. Targany wciąż nowymi zachciankami: raz próbuje zdobyć amerykańską aktorkę, następnym wierzy w miłość do jednej z kochanek, czy też jest biernym obserwatorem sfingowanego objawienia Matki Boskiej. Takie "słodkie życie" prowadzi go do stopniowego oddalania się od prawdziwego życia - kontakty z ojcem, lub z coraz rzadziej widywanym przyjacielem są tego doskonałym przykładem.
„Niewinni czarodzieje” to studium psychologiczne dwojga młodych ludzi. On – to młody lekarz sportowy, „po godzinach” jazzman w piwnicy muzycznej. Nie ma wygórowanych ambicji, marzy o domku i samochodzie, do uczuć nie przywiązuje większej wagi. Ona – to dziewczyna spotkana przypadkowo w lokalu muzycznym. Nic bliższego o niej nie wiadomo. Ta para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy, a jednak jest coraz bardziej sobą zafascynowana.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…