Filmy 1960

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1960 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dziewiąty krąg 7.0

Zagrzeb, rok 1941. Żeby ocalić Ruth, młodą Żydówkę z sąsiedztwa przed ustaszowskimi prześladowaniami, stary Vojnović przymusza syna by ten ożenił się z młodszą od siebie o kilka lat dziewczyną. Początkowo zakochany w innej Ivo nie jest z tego zadowolony, jednak z czasem pomiędzy nim a Ruth rodzi się szczera i namiętna miłość. Któregoś dnia, znalazłszy się sama na ulicy, Ruth zostaje zatrzymana przez policję i umieszczona w tzw. „dziewiątym kręgu” – części obozu koncentracyjnego, w której Ustasze rozkoszują się wdziękami młodych dziewczyn. Wkrótce Ivo podejmie próbę, by ją stamtąd wydostać.

Le ambiziose

W modnym nadmorskim miasteczku odbywa się konkurs piękności zatytułowany „Piękno roku”, w którym bierze udział trzydzieści ambitnych dziewcząt z nadzieją na sukces. W gorączkowej atmosferze, która wymusza wyścig, poprzez rekomendacje, groźby i skargi, każdy z uczestników stara się przyciągnąć członków komisji sędziowskiej do siebie. Tylko Marina, powołana w ostatnim momencie, ma jedyną, prostą ambicję wygrania maszyny do szycia – nagrody, która trafi do wszystkich uczestników.

Wehikuł czasu 7.3

Według powieści H.G. Wellsa, naukowiec i majsterkowicz buduje wehikuł czasu i używa go do badania odległej przyszłości, w której istnieją dwie ludzkie rasy, jedna łagodna i delikatna, druga ludożercza żyjąca pod ziemią. Maszyna zostaje skradziona przez podziemną rasę, podróżnik musi podjąć ryzyko bycia złapanym (i zjedzonym) żeby powrócić do swoich czasów.


Exodus 6.0

Młoda działaczka izraelska walczy o utworzenie ojczyzny dla narodu żydowskiego.

Niewinni czarodzieje 7.0

"Niewinni czarodzieje" to studium psychologiczne dwojga młodych ludzi. On - to młody lekarz sportowy, "po godzinach" jazzman w piwnicy muzycznej. Nie ma wygórowanych ambicji, marzy o domku i samochodzie, do uczuć nie przywiązuje większej wagi. Ona - to dziewczyna spotkana przypadkowo w lokalu muzycznym. Nic bliższego o niej nie wiadomo. Ta para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy, a jednak jest coraz bardziej sobą zafascynowana.

Siedmiu wspaniałych 7.7

Remake filmu Akira Kurosawy Siedmiu samurajów, przenoszącej akcję ze średniowiecznej Japonii do XIX - wiecznej Ameryki. Groźna banda terroryzuje spokojnych, meksykańskich farmerów. Chłopi za ostatnie grosze wynajmują rewolwerowców, którzy mają uwolnić wioskę od zagrożenia.

Psychoza 8.3

Marion kradnie swojemu szefowi 40 tys. dolarów, aby rozpocząć nowe życie u boku swojego chłopaka. Uciekając zatrzymuje się w motelu, gdzie na kolację zaprasza ją syn właścicielki, który nie uznaje odmowy.

Walet pikowy 7.3

Latarnik morski Kawanias był przed laty kasjerem bankowym zakochanym po uszy w uroczej Melanii. Przebywając w samotności poświęca nadmiar wolnego czasu na swoją pasję - studiowanie kryminologii. Pewnego dnia w latarni Kawaniasa zjawia się detektyw Marac, ścigający groźnego przestępcę Testona...

Słowa kluczowe