Filmy 1962

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1962 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Doktor No 7.5

W filmie, który rozpoczyna serię przygód super agenta 007 James Bond (Sean Connery) wyjaśnia sprawę podwójnego morderstwa na Jamajce. Trafia do siedziby tajemniczego Dr. No, naukowego geniusza, który zamierza zniszczyć program kosmiczny Stanów Zjednoczonych. Poznaje piękną Honey Ryder (Ursula Andress) i toczy zaciekłą walkę z bezwzględnym terrorystą.

Zabić drozda 7.8

Adaptacja powieści Harper Lee. Miasteczko Maycomb w Alabamie. Atticus Finch jest prawnikiem, który broni młodego, czarnego mężczyznę Toma Robinsona, niesłusznie oskarżonego o gwałt na białej kobiecie. Chociaż wszyscy radzą Atticusowi, aby zostawił tą sprawę, Finch jest nieugięty i postanawia doprowadzić ją do końca. Film widzimy oczami córki prawnika, zwanej Scout, która musi się zmierzyć w trakcie procesu z wrogością mieszkańców miasteczka do niej i jej ojca.

King Kong kontra Godzilla 5.1

W trakcie rejsu po Morzu Arktycznym, amerykańska łódź podwodna Seahawk, uwalnia uwięzioną w lodzie Godzillę. Potwór niszcząc wszystko na swojej drodze wraca do Japonii. Tymczasem producent telewizyjny wysyła dwóch swoich ludzi na tropikalną wysepkę, gdzie podobno żyje ogromny potwór. Osamu i Kinsaburo docierają na wyspę i wraz z mieszkającymi tam tubylcami usypiają King Konga, by następnie przetransportować go do kraju.


Zerwany most 8.0

Jest już po zakończeniu wojny, ale w Bieszczadach nadal trwają walki z banderowcami. Mosur, wówczas w randze porucznika KBW, podszywając się za Krwawego Wasyla, zostaje członkiem bandy a następnie zabija jej herszta. Kilkanaście lat później, Mosur, już jako cywilny inżynier, zostaje oskarżony o współpracę z UPA...

Opowieści niesamowite 6.9

Film składa się z trzech historii powstałych na motywach opowiadań Edgara Allana Poe. W pierwszej Lenora wraca do rodzinnej posiadłości po dwudziestu jeden latach wygnania, by spotkać się z ojcem. Nocą podczas snu w jej ciało wchodzi duch matki mogący w końcu wywrzeć zemstę na mężu. W drugiej pijak panicznie bojący się kotów odkrywa, że jego żona ma romans. Nie mogąc tego znieść zamurowuje oboje w jednej ze ścian. Następnego dnia zaczyna mieć halucynacje i wyznaje wszystko policji. W trzeciej hipnotyzer hipnotyzuje bogacza i więzi jego duszę po śmierci, by dzięki temu zagarnąć jego majątek i piękną żonę.

Jak zdobyto Dziki Zachód 6.5

50 lat amerykańskiej ekspansji na tereny Dzikiego Zachodu opowiedziane z perspektywy losów rodzin Prescottów i Rawlingsów. Gorączka złota, wojna domowa, budowa kolei i walka z tubylcami - po drodze ku nowemu domowi oba rody czeka wiele wyjątkowych przygód.

Zabawa na sto dwa 8.0

Dwoje młodych ludzi wyrusza do Londynu, aby zaprosić do swojego miasteczka znanych disc-jockeyów i wykonawców muzyki rozrywkowej. Błąkając się po studiach radiowych i telewizyjnych, spotykają znanych artystów, reprezentujących tak różne nurty jak: rock'n roll, pop, twist i jazz tradycyjny.

Journey to the Seventh Planet 7.5

Z Ziemi wyrusza pierwsza ekspedycja na planetę Uranus. Przybywszy na miejsce astronauci odkrywają, że w jakiś sposób wszystkie ich fantazje stają się realne. Niestety dotyczy to również koszmarów. A wszystko to za sprawą jedynego, prawdziwego mieszkańca planety.

Lawrence z Arabii 8.5

Oparta na faktach epopeja o heroicznych wyczynach T.E. Lawrence'a (Peter O'Toole), romantycznego bohatera, który jako oficer armii brytyjskiej wpłynął na losy Arabii. Podczas pierwszej wojny światowej służący na Bliskim Wschodzie Lawrence zdołał zjednoczyć zwaśnione plemiona Beduinów i utworzyć z nich partyzancką armię. Pod jego wodzą Arabowie odnieśli wiele wspaniałych zwycięstw i przepędzili Turków ze swojej ojczyzny. Po wejściu na ekrany w roku 1962 Lawrence z Arabii odniósł wielki sukces, zdobywając 7 Oscarów (najlepszy film, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, muzyka, dźwięk).

Człowiek, który zabił Liberty Valance'a 7.4

Jimmy Stewart gra tu szlachetnego i naiwnego prawnika z wielkiego miasta, który postanawia stawić czoła bandycie Liberty Valance'owi (Lee Marvin) terroryzującemu miasteczko na Pograniczu. Największą gwiazdą filmu jest jednak John Wayne, prawy kowboj i mistrz w posługiwaniu się bronią. Idealistycznego prawnika i twardego ranczera połączy nie tylko wspólny cel pozbycia się Valance'a ale też i miłość do jednej kobiety (Vera Miles).

Słowa kluczowe