Filmy królewna

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje królewna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiedźmin 4.9

Przygody Geralta z Rivii, wiedźmina zajmującego się zabijaniem potworów.

Wiedźmin 3.4

Ekranizacja opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, których bohaterem jest Geralt z Rivii, polujący na potwory wojownik znany jako wiedźmin.

Królowa Bona 7.2

"Królowa Bona" to rozpisany na odcinki wielki fresk historyczny, przedstawiający dzieje I Rzeczypospolitej w pierwszej połowie XVI wieku. Był to czas dynamicznego wzrostu znaczenia i potęgi Polski na arenie międzynarodowej. Siła polityczna, gospodarcza i militarna państwa Jagiellonów szła w parze z rozwojem kulturalnym.


Pierścień i róża 6.6

Wszystkiemu winny jest zaczarowany pierścień, który w magiczny sposób z brzydkiego czyni piękne. Za sprawą owego pierścienia w królestwie Paflagonii, książę Bulbo i królewicz Lulejko nie mogą się zdecydować z kim się ożenić. Bo ich wybranki serca: Angelika, Rózia czy Gburia – Furia, raz są piękne a za chwilę szpetne, zależy która w danym momencie nosi ów pierścień. Powstaje jeszcze większy galimatias, kiedy do gry wchodzi Czarna Wróżka, ze swą czarodziejską różą, która czyni brzydkich młodzieńców przystojnymi. Co z tego wyniknie?

Królewna w oślej skórze 6.9

Adaptacja baśni o przygodach królewny (Catherine Deneuve), która przed natarczywą miłością własnego ojca (Jean Marais) uciekła do sąsiedniego królestwa i przyodziana w oślą skórę pracowała jako świniarka.

Wyprawa po złote włosy

Tego samego dnia rodzi się królewska córka i syn biednego górnika. Przepowiednia głosi, że są sobie przeznaczeni. Król chce temu zapobiec, wiec wysyła chłopaka w niebezpieczną podróż i daje do zrealizowania bardzo trudne zadanie: ma przynieść trzy złote włosy Vratka. Chłopak wyrusza w drogę ze swoim przyjacielem - Otlakiem.

Królewskie sny 7.7

Jagiełło przedstawiony jest jako człowiek obdarzony ogromnym talentem politycznym, ujmujący, bogaty charakterologicznie, o wielkiej inteligencji, poczuciu humoru, chytrości, a przede wszystkim jako człowiek z wyobraźnią, która pozwoliłaby zbudować dynastii.

The Vagabond Queen

Młoda kobieta zostaje podstawiona w miejsce królewny, która ma być celem zamachu.

Koltsa Almanzora

Król postanowił wydać obie córki za mąż. Królewna Augusta jest zanadto zła, a Anelia, jak sądzą nadworni, zbyt głupia, dlatego że mówi to co myśli. Wtedy to czarodziej Almanzor przychodzi im z pomocą. On ofiaruje pannom dwie obrączki: zwykłe złote i czarodziejskie cynowe...

Piecuch

Księżniczka o wdzięcznym imieniu Lásky květ kocha drogie kamienie. Wbrew zakazom ojca, udaje się do Kamiennej Doliny, którą zamieszkuje groźny Zemětřas. Król najchętniej wydałby córkę za jednego z trzech synów swojego przyjaciela - króla sąsiedniej krainy. Jednym z nich jest Radko, którego królewna przezywa Piecuchem, gdyż ten najchętniej przesiaduje na piecu.

Słowa kluczowe