Filmy królewna

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje królewna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wiedźmin 4.9

Przygody Geralta z Rivii, wiedźmina zajmującego się zabijaniem potworów.

Wiedźmin 3.5

Ekranizacja opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, których bohaterem jest Geralt z Rivii, polujący na potwory wojownik znany jako wiedźmin.

Królowa Bona 7.3

"Królowa Bona" to rozpisany na odcinki wielki fresk historyczny, przedstawiający dzieje I Rzeczypospolitej w pierwszej połowie XVI wieku. Był to czas dynamicznego wzrostu znaczenia i potęgi Polski na arenie międzynarodowej. Siła polityczna, gospodarcza i militarna państwa Jagiellonów szła w parze z rozwojem kulturalnym.


7 krasnoludków i Królewna Śnieżka - Nowe przygody 2.3

W świecie Siedmiu Krasnoludków nie ma czasu na nudę. Tu ciągle coś się dzieje. Pewnego dnia uciekająca przed złym wilkiem Zosia zostaje uratowana przez przebojowych małych bohaterów, o wielkich sercach. Krasnoludki wraz z Królewną Śnieżką pomogą dziewczynce odnaleźć tatę. Podczas wielkiej wyprawy czeka ich mnóstwo przygód z pięknym, bajkowym przesłaniem, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a siła miłości, która łączy rodzinę, pozwoli odnaleźć się kochającym osobom, nawet na końcu świata.

Pierścień i róża 6.7

W królestwie Paflagonii rządzi król Walorozo, który bezprawnie zajął tron należny bratankowi, królewiczowi Lulejce. Lulejko kocha się w córce króla Angelice. Angelika nosi na palcu zaczarowany pierścień dodający jej urody. W czasie kłótni z Lulejką wyrzuca pierścień przez okno. W tym momencie traci cały urok i królewicz przestaje ją kochać. Pierścień odnajduje szpetna ochmistrzyni Gburia-Furia. Na dwór królewski przybywa Książę Bulbo, następca tronu sąsiedniej Krymtatarii. Pragnie ożenić się z Angielką. Jest brzydkim młodzieńcem. Czarna wróżka chce mu podarować cudowną różę, która uczyni go przystojnym.

Królewna w oślej skórze 6.9

Adaptacja baśni o przygodach królewny (Catherine Deneuve), która przed natarczywą miłością własnego ojca (Jean Marais) uciekła do sąsiedniego królestwa i przyodziana w oślą skórę pracowała jako świniarka.

Wyprawa po złote włosy

Tego samego dnia rodzi się królewska córka i syn biednego górnika. Przepowiednia głosi, że są sobie przeznaczeni. Król chce temu zapobiec, wiec wysyła chłopaka w niebezpieczną podróż i daje do zrealizowania bardzo trudne zadanie: ma przynieść trzy złote włosy Vratka. Chłopak wyrusza w drogę ze swoim przyjacielem - Otlakiem.

Królewskie sny 7.3

Jagiełło przedstawiony jest jako człowiek obdarzony ogromnym talentem politycznym, ujmujący, bogaty charakterologicznie, o wielkiej inteligencji, poczuciu humoru, chytrości, a przede wszystkim jako człowiek z wyobraźnią, która pozwoliłaby zbudować dynastii.

The Vagabond Queen

Młoda kobieta zostaje podstawiona w miejsce królewny, która ma być celem zamachu.

Koltsa Almanzora

Król postanowił wydać obie córki za mąż. Królewna Augusta jest zanadto zła, a Anelia, jak sądzą nadworni, zbyt głupia, dlatego że mówi to co myśli. Wtedy to czarodziej Almanzor przychodzi im z pomocą. On ofiaruje pannom dwie obrączki: zwykłe złote i czarodziejskie cynowe...

Słowa kluczowe