Filmy 1966

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1966 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dzikie anioły

Blues jest przywódcą gangu Anioły Piekieł. Kiedy jednemu z członków zostaje rąbnięty motor, szajka Blues'a pragnie za wszelką cenę odzyskać skradziony jednoślad.

Persona 7.8

Opowieść o dwóch kobietach mieszkających w odosobnionym domku nad brzegiem morza. Znana aktorka Elizabeth Vogler uparcie milczy, by w ten sposób zdystansować się do świata i ludzi... Pielęgniarka, której zadaniem jest opieka nad Elizabeth, wręcz przeciwnie - wierząc w sympatie milczącej pacjentki opowiada jej o swoich najintymniejszych przeżyciach.

Milion lat przed naszą erą 6.2

Bohaterem filmu jest jaskiniowiec o charakterystycznym imieniu - Tumak. Wchodzi on w nieustanne konflikty z osobnikami ze swego plemienia. Zostaje w końcu wygnany z ich otoczenia. Rusza na samotną pielgrzymkę, w poszukiwania nowego miejsca na osiedlenie. Po drodze spotyka Loanę, która staje się jego towarzyszką w podróży.


El Dorado 7.2

Cole Thornton (John Wayne) wraz z nowicjuszem Alanem Bourdillion (James Caan) pomagają szeryfowi El Dorado (Robert Mitchum) pokonać alkoholizm oraz bandę terroryzującą miasteczko.

Teksas po drugiej stronie rzeki 6.7

W Luizjanie Phoebe szykuje się do ślubu z przybyłym z Europy księciem. Przygotowania do zaślubin zaczynają się walić, kiedy przybywa dawny narzeczony panny młodej, zawadiaka i rozbójnik. Wszczyna bójkę z niedoszłym panem młodym, w wyniku której ginie. Niewinnie oskarżony książę ucieka przez rzekę do Texasu.

Wielka włóczęga 7.6

Malarz pokojowy i dyrygent mają za zadanie eskortować lotników zestrzelonych nad Francją podczas wojny. Ich podróż pełna jest niesamowitych przygód,a fabuła pełna niezliczonych zwariowanych pomysłów.

Django 6.3

W opanowanej przez bandytów przygranicznej okolicy Meksyku pojawia się dziwny mężczyzna. Podróżuje pieszo i ciągnie za sobą trumnę, w której, jak mówi "trzyma swego przyjaciela". To Django, weteran wojny secesyjnej, który ratując z rąk oprychów młodą kobietę naraża się bezwzględnym i żądnym zemsty miejscowym bandytom. Django ma również porachunki z okrutną bandą majora Jacksona, znęcającą się nad mieszkańcami pobliskich wiosek.

Powiększenie 7.5

Niezadowolony ze swego stylu życia, rozgoryczony i rozczarowany fotograf bezmyślnie włóczy się po Londynie lat 60., utrwalając na kliszy momenty z codziennego życia. Po wywołaniu filmu okazuje się, że nieświadomie uchwycił scenę morderstwa.

Faraon 7.2

Ekranizacja powieści Bolesława Prusa należy do największych przedsięwzięć polskiej kinematografii. Historyczny fresk z dziejów starożytnego Egiptu opowiada o losach młodego faraona – Ramzesa XIII. To opowieść o jego drodze do tronu, walce o władzę z kapłanem Herhorem i nieszczęśliwej miłości do Żydówki, Sary.

Czterej pancerni i pies 7.5

Serial telewizyjny bijący wszelkie rekordy popularności wśród kilku pokoleń widzów. Przedstawia wojenne losy dzielnej załogi czołgu Rudy i psa Szarika. Sformowana daleko od okupowanej Polski załoga czterech pancernych przemierza szlak bojowy prowadzący aż do Berlina. Bohaterowie wiodą codzienne życie żołnierzy, pełne niebezpieczeństw, czasem humorystycznych sytuacji, co cementuje ich przyjaźń. Jako zwycięzcy wracają do Polski, uroczyście witani w stolicy Śląska - Katowicach. Wkrótce świętują zaręczyny trzech par. Wojenna historia czterech przyjaciół, harmonijnie godząc odwieczny kontrast między romantyzmem a codziennością, nadaje zwyczajności żołnierskiego trudu walor niezwykłości - dlatego stała się bestsellerem pięćdziesięciolecia.

Słowa kluczowe