Filmy 1967

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1967 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja rozpoczyna się w opuszczonym, słynnym więzieniu na wyspie Alcatraz. Dwaj gangsterzy: Walker i Reese dzielą ukryty tam łup. Reese niespodziewanie strzela do wspólnika i ucieka, nie dość, że z całą gotówką, to jeszcze z jego żoną. Walker jednak nie zginął i rusza tropem zbiegów...
Historia opowiadająca losy trzech atrakcyjnych kobiet. Wszystkie pracują w show biznesie wiążąc z tym nadzieje na osiągnięcie życiowego sukcesu. Ich wyobrażenia rozmijają się jednak z rzeczywistością. Stresująca praca, ciągłe napięcia prowadzą do załamań nerwowych, narkotyków, alkoholizmu i niepowodzeń w życiu osobistym. Nie wszystkie mają siłę, by stawić temu czoła.
Severine nawiedzają przedziwne sny o zabarwieniu erotycznym. Nie może jednak w pełni spełnić się jako kobieta, gdyż pomimo olbrzmiej miłości, jaką żywi do swojego męża, nie umie uprawiać z nim seksu.Postanawia spróbować czegoś nowego - bardziej egzotycznego. W końcu, przy niemałym udziale przyjaciela rodziny, zostaje prostytutką. Pogrąża się w swojej nowej pracy i nie zauważa coraz więszego zmartwienia jej męża. Ale prawda w końcu wyjdzie na jaw.


Reksio

7,1
Mały, sympatyczny piesek Reksio, mieszka w budzie na pewnym podwórku. Czasem chodzi na dalsze wyprawy, innym razem przeżywa różne przygody blisko swojego domu.
Głęboko religijna matka Hooków umiera. Siedmioro dzieci grzebie jej zwłoki w tajemnicy w ogrodzie i żyje nadal jakby nic się nie stało. Obawiają się tego, że sąd je rozdzieli do domów zastępczych. I właśnie wtedy odwiedza ich długo nieobecny ojciec, Charlie...
Przez rok, od 1966 do 1967, Kazimierz Karabasz i Stanisław Niedbalski przyglądali się życiu Franciszka Wróbla. Poprosili go też, aby spisywał wszystkie swoje myśli, odczucia i wydarzenia, które odcisnęły na nim piętno, w pamiętniku. Ów pamiętnik prowadzi nas przez cały ten rok. Widzimy, jak Franek przybywa do OHP, uczy się tam zawodu, poznaje nowych ludzi i ogląda zupełnie inny świat niż w rodzinnej wsi.
Bonnie Parker i Clyde Barrow to najsłynniejsza para gangsterów w filmie. Ona poznała go parę dni po tym jak wyszedł z więzienia. Clyde został przyłapany na próbie kradzieży samochodu matki swojej kompanki. Przez długi okres udawało im się uciekać przed ścigającą ich w całych stanach policją, ale po upływie pewnego czasu dali się złapać w policyjną zasadzkę.
Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23. Przystojny Polak wygrywa II Wojnę Światową, wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.

Sami swoi

8,2
Od kiedy Kargulowa krowa weszła na pole Pawlaka, a było to bardzo dawno temu na kresach wschodnich, rodziny Pawlaków i Kargulów żyją jak pies z kotem. Nawet zawierucha wojenna i konieczność osiedlenia się na Ziemiach Odzyskanych nie pomogły. Obie rodziny nadal żyją po sąsiedzku. Śledzimy losy obu rodów w trudnych czasach powojennych, częste kłótnie i godzenie się głów rodzin: Pawlaka z Kargulem, są na porządku dziennym. Czy ich młodsze pokolenie – syn Pawlaka, Witia, i córka Kargula, Jadźka – pójdą w ślady rodziców? Czy może…

Samuraj

7,4
Jef Costello jest samotnym, płatny zabójcą. Po wykonaniu kolejnego zadania, łapie go policja. Udaje mu się wyjść z tej opresji cało, ponieważ nie ma dowodów, a Jef ma doskonałe alibi. Kiedy Costello będzie chciał odebrać zapłatę, zleceniodawcy będą chcieli go zabić. Od tej chwili zacznie się zabawa w "kotka i myszkę" pomiędzy zabójcą, zleceniodawcami i policją.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…