Filmy 1967

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1967 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Stawka większa niż życie 7.5

Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23. Przystojny Polak wygrywa II Wojnę Światową, wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.

Parszywa dwunastka 7.8

Major, który popada w konflikty z przełożonymi otrzymuje nowe zadanie: wytrenowania 12 mężczyzn, którzy wywodzą się ze skazańców, aby wysłać ich na tyły wroga do zamku zaadaptowanego przez Nazistów jako główna kwatera radiostacji frontowej w celu zniszczenia centrum dowodzenia i przekazywania informacji. Reisman nie tylko musi ich wyszkolić, ale stworzyć z nich zgrany oddział. Pułkownik, któremu podlega major i który zwykle stwarzał mu najwięcej problemów donosi dowództwu, że majorowi nie udało się wykonać zadania. Major odpowiada, aby wysłać jego jednostkę do walki, a wówczas w prawdziwym boju będzie można stwierdzić, czy wybrańcy podołają. A jeśli im się nie uda, będzie można odesłać ich z powrotem do więzienia.

Noc generałów 7.0

Historia rozpoczyna się kilkanaście lat po zakończeniu II wojny światowej. Francuski policjant, inspektor Morand, wznawia dochodzenie w sprawie zabójstwa popełnionego w Paryżu w 1942 roku. Kojarzy je z bardzo podobnym morderstwem, jakiego dokonano w tym czasie w Warszawie. Ofiarą była wówczas prostytutka, jak się później okazało - hitlerowska agentka. Naoczny świadek widział generalski lampas na spodniach wychodzącego od kobiety mężczyzny. Prowadzący wtedy śledztwo major Wehrmachtu Grau podejrzewał, że sprawcą jest któryś z urzędujących w Warszawie hitlerowskich generałów: Tanz, Seidlitz-Gabler lub Kahlenberge. Niestety był zbyt gorliwy i został przeniesiony na front. Po dwóch latach ponownie spotkał tych trzech generałów w Paryżu. I tam też zamordowano prostytutkę.


Kaukaska branka 8.0

Szurik, skierowany do jednej z górskich republik, by tam badać miejscowy folklor, zakochuje się w sympatycznej Ninie. Pewnego dnia dziewczyna zostaje porwana, by, zgodnie ze starym zwyczajem, siłą wydać ją za mąż. Naiwnemu i dobremu Szurikowi nie od razu udaje się zrozumieć o co chodzi, lecz wkrótce z pomocą lojalnego przyjaciela uwalnia "kaukaską brankę"...

Reksio 7.0

Mały, sympatyczny piesek Reksio, mieszka w budzie na pewnym podwórku. Czasem chodzi na dalsze wyprawy, innym razem przeżywa różne przygody blisko swojego domu.

Rok Franka W. 8.5

Przez rok, od 1966 do 1967, Kazimierz Karabasz i Stanisław Niedbalski przyglądali się życiu Franciszka Wróbla. Poprosili go też, aby spisywał wszystkie swoje myśli, odczucia i wydarzenia, które odcisnęły na nim piętno, w pamiętniku. Owy pamiętnik prowadzi nas przez cały ten rok. Widzimy jak Franek przybywa do OHP, uczy się tam zawodu, poznaje nowych ludzi i ogląda zupełnie inny świat niż w rodzinnej wsi.

Dom matki 5.5

Głęboko religijna matka Hooków umiera. Siedmioro dzieci grzebie jej zwłoki w tajemnicy w ogrodzie i żyje nadal jakby nic się nie stało. Obawiają się tego, że sąd je rozdzieli do domów zastępczych. I właśnie wtedy odwiedza ich długo nieobecny ojciec, Charlie...

Zbieg z Alcatraz 6.5

Akcja rozpoczyna się w opuszczonym, słynnym więzieniu na wyspie Alcatraz. Dwaj gangsterzy: Walker i Reese dzielą ukryty tam łup. Reese niespodziewanie strzela do wspólnika i ucieka, nie dość, że z całą gotówką, to jeszcze z jego żoną. Walker jednak nie zginął i rusza tropem zbiegów...

Samuraj 7.3

Jef Costello jest samotnym, płatny zabójcą. Po wykonaniu kolejnego zadania, łapie go policja. Udaje mu się wyjść z tej opresji cało, ponieważ nie ma dowodów, a Jef ma doskonałe alibi. Kiedy Costello będzie chciał odebrać zapłatę, zleceniodawcy będą chcieli go zabić. Od tej chwili zacznie się zabawa w "kotka i myszkę" pomiędzy zabójcą, zleceniodawcami i policją.

Absolwent 7.8

Absolwent traktuje o przepaści dzielącej pokolenie rodziców i ich dzieci, jak również o poszukiwaniu właściwego celu w życiu, co czyni go nadzwyczaj uniwersalnym i wciąż aktualnym. Niezapomniane piosenki w wykonaniu duetu Simona i Garfunkela oraz genialne aktorstwo (Anne Bancroft jako uwodzicielska pani Robinson), sprawiają, że jest to dzieło, o którym nie sposób zapomnieć.

Słowa kluczowe