Filmy 1967

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1967 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Akcja filmu rozgrywa się podczas II wojny światowej w Anglii. Major Reisman (Lee Marvin) otrzymuje zlecenie wybrania, a następnie przeszkolenia dwunastu ludzi spośród więźniów i dezerterów. Mają oni za zadanie wykonać specjalną misję we Francji. Szanse, że przeżyją, są minimalne, ale tym, którym się to uda, zapewniona będzie wolność po powrocie do kraju.

Sami swoi

8,2
Od kiedy Kargulowa krowa weszła na pole Pawlaka, a było to bardzo dawno temu na kresach wschodnich, rodziny Pawlaków i Kargulów żyją jak pies z kotem. Nawet zawierucha wojenna i konieczność osiedlenia się na Ziemiach Odzyskanych nie pomogły. Obie rodziny nadal żyją po sąsiedzku. Śledzimy losy obu rodów w trudnych czasach powojennych, częste kłótnie i godzenie się głów rodzin: Pawlaka z Kargulem, są na porządku dziennym. Czy ich młodsze pokolenie – syn Pawlaka, Witia, i córka Kargula, Jadźka – pójdą w ślady rodziców? Czy może…
Tragiczna historia miłości i zdrady. Los kobiety, która dla namiętności zdecydowała się nieodwołalne zmienić swoje dotychczasowe życie. Anna Karenina nie jest w stanie zrezygnować ze swoich uczuć do ukochanego, odrzuca moralność świeckiego społeczeństwa, próbując obronić swoje prawo do miłości. Mąż rozdziela Annę z synem, jej znajomi odwracają się od niej...


Pod koniec 1500 roku do Padwy przybywa Lucentio (Michael York), młody student z Pizy, aby dokończyć studia. Zakochawszy się w Biance (Natasha Pyne), ulubionej córce bogatego Battisty (Michael Hordern) z rozpaczą widzi jak jego zamierzenia małżeńskie zostają zniszczone przez sprzeciw ojca dziewczyny. Według niego Bianca będzie mogła wyjść za mąż dopiero wtedy, kiedy zrobi to jej starsza siostra Katharina (Elizabeth Taylor). Problem jest jej nieznośny charakter, który powoduje, że unikają jej wszyscy młodzi ludzie z Padwy. Na szczęście na "poskromienie złośnicy" decyduje się pewien młody szlachcic Petruchio (Richard Burton).
Robert Redford gra "Pana Poważnego", a Jane Fonda jego młodą żonę, która ponad wszystko przedkłada dobrą zabawę. Kiedy uniesienia miodowego miesiąca ustępują codziennej rutynie, a ona przeobraża się w kurę domową pilnującą małego mieszkania na piatym piętrze (bez windy), małżeńska harmonia zamienia się w tragikomiczną huśtawkę niespełninych marzeń. Do tego dochodzi narzekająca teściowa i flirtujący z nią starszy sąsiad. Czy młodzi mają szansę na happy end?

Absolwent

7,8
Absolwent traktuje o przepaści dzielącej pokolenie rodziców i ich dzieci, jak również o poszukiwaniu właściwego celu w życiu, co czyni go nadzwyczaj uniwersalnym i wciąż aktualnym. Niezapomniane piosenki w wykonaniu duetu Simona i Garfunkela oraz genialne aktorstwo (Anne Bancroft jako uwodzicielska pani Robinson), sprawiają, że jest to dzieło, o którym nie sposób zapomnieć.

Samuraj

7,4
Jef Costello jest samotnym płatnym zabójcą. Po wykonaniu kolejnego zadania łapie go policja. Udaje mu się wyjść z tej opresji cało, ponieważ nie ma dowodów, a Jef ma doskonałe alibi. Podczas odbioru zapłaty zleceniodawcy usiłują go zabić. Od tej chwili zacznie się zabawa w "kotka i myszkę" pomiędzy zabójcą, zleceniodawcami i policją.

Reksio

7,1
Przeróżne przygody podwórkowego psiaka o imieniu Reksio.
Akcja rozpoczyna się w opuszczonym, słynnym więzieniu na wyspie Alcatraz. Dwaj gangsterzy: Walker i Reese dzielą ukryty tam łup. Reese niespodziewanie strzela do wspólnika i ucieka, nie dość, że z całą gotówką, to jeszcze z jego żoną. Walker jednak nie zginął i rusza tropem zbiegów...
Przez rok, od 1966 do 1967, Kazimierz Karabasz i Stanisław Niedbalski przyglądali się życiu Franciszka Wróbla. Poprosili go też, aby spisywał wszystkie swoje myśli, odczucia i wydarzenia, które odcisnęły na nim piętno, w pamiętniku. Ów pamiętnik prowadzi nas przez cały ten rok. Widzimy, jak Franek przybywa do OHP, uczy się tam zawodu, poznaje nowych ludzi i ogląda zupełnie inny świat niż w rodzinnej wsi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…