Filmy 1968

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Peter Sellers wciela się w rolę hinduskiego aktora, który ma wziąć udział w drogiej hollywoodzkiej produkcji. Hrundi V. Bakshi (Sellers), przybyły prosto z Indii, ma poważne kłopoty ze zorientowaniem się w regułach rządzących światkiem Hollywood. Na domiar złego prześladuje go wrodzony pech. Od razu demoluje kosztowny plan filmowy a producent zwalnia go i poleca wpisać na „czarną listę". Tymczasem sekretarka wpisuje go omyłkowo na listę gości zaproszonych na szykowne przyjęcie w rezydencji owego producenta. Tam, wszystko co robi Hrundi , oczywiście bez złych intencji, jest prawdziwą katastrofą.
W południowym miasteczku działa banda przemytników, na czele której stoi Szef i jego pomocnik Hrabia. Niepozorny radziecki urzędnik Siemion Siemienycz Gorbunkow udaje się w zagraniczną turystyczną podróż morską na statku, na którym także płynie Hrabia, który powinien zabrać brylanty w jednym z wschodnich miast i przewieźć je w zagipsowanej ręce. Lecz w wyniku nieporozumienia zamiast złodziejaszka na umówionym miejscu upada nic nie podejrzewający Siemion i drogocenny gips nakładają jemu...
Hawaii Five-0 to nazwa specjalnej jednostki policyjnej składającej się z nie więcej niż czterech mężczyzn, chociaż może ona swobodnie zwrócić się do Departamentu Policji w Honolulu po dodatkowych ludzi w razie potrzeby. Oddział podlega tylko gubernatorowi. Five-0 bada najważniejsze i najbardziej sensacyjne przestępstwa, począwszy od porwań i zabójstw kończąc na terroryźmie i szpiegostwie międzynarodowym...


Do małego miasteczka gdzieś w Teksasie przyjeżdża tajemniczy nieznajomy szukający niejakiego Franka. Jego drogę znaczą trupy nasłanych zabójców. W tym samym czasie niesławny Frank i jego ludzie zabijają rodzinę Irlandczyków, by przejąć ich ziemię. Podejrzenie jednak pada na lokalną bandę Cheyenna. Ten chcąc oczyścić się z zarzutów, łączy siły z tajemniczym Harmonicą, aby razem rozprawić się z bandą Franka.
Film jest rozłożony na trzy, w szczególny sposób powiązane ze sobą historie. W pierwszej obserwujemy życie przodków ludzi - małp. Pewnego dnia z kosmosu na Ziemię spada tajemniczy monolit, który inspiruje małpy, które wynajdują broń. Akcja przenosi się w przyszłość. Doktor Floyd udaje się na Księżyc, gdzie dokonano odkrycia monolitu - tajemniczy kamień wysyła sygnał, ogłuszając wszystkich obecnych tam naukowców. 18 miesięcy później wyprawa, dowodzona przez Davida Bowmana udaje się na Jowisza, z ważną misją. W trakcie lotu uczestnicy muszą zmierzyć się ze zbuntowanym, super-inteligentnym komputerem, H.A.L-em, który usiłuje przeszkodzić kosmonautom w dotarciu do celu...
Astronauci lądują awaryjnie w środku zbiornika wodnego na nieznanej planecie. Przedzierają się przez zalegającą wokół pustynię. Wkrótce odkrywają, że na wyspie żyją inteligentne małpy. Dowódca statku, George Taylor (Charlton Heston), zostaje przez nie schwytany.
Młodzi małżonkowie, Rosemary i Guy Woodhouse, są zachwyceni myślą o zamieszkaniu w starym domu eleganckiej dzielnicy Nowego Jorku. Nie zważają na podejrzaną reputację jego lokatorów. Plotka głosi, że zajmują się magią i czarami. Rosemary i Guy nie przywiązują wielkiej wagi do tych pogłosek. Myślą jedynie o radościach, jakie przyniesie życie w nowym, dużym mieszkaniu z dzieckiem, które wkrótce się narodzi.
II wojna światowa. W Walmington-on-Sea zostaje utworzony nietypowy oddział, składający się z mężczyzn, którzy z powodu mniej lub bardziej zaawansowanego wieku, nie zostali powołani do wojska. Chcą jednak walczyć, stąd ich nietypowy pomysł o własnym oddziale.
Film opowiada o początkach wielkiej kariery gwiazdy amerykańskiej estrady Fanny Brice, w którą wcieliła się Barbara Streisand. Do spróbowania swoich sił na scenie zachęciła ją własna matka. Na estradzie "zabawna dziewczyna" zadebiutowała w szalonym numerze na wrotkach, po którym uznana została za urodzoną aktorkę komediową. Rok później zaangażowała się do słynnej rewii Florenza Ziegfelda, gdzie zjednała sobie tłumy wielbicieli. Wkrótce została gwiazdą i poślubiła Nicka Arnsteina (Omar Sharif), przystojnego hazardzistę, któremu szczęście rzadko sprzyjało.
Spotykanie dwójki młodych członków zwaśnionych rodzin kończy się zakazaną miłością.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…