Filmy 1968

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1968 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

To właśnie Dziki Zachód. Claudia Cardinale gra prostytutkę, która zamienia się w madonnę. Henry Fonda wciela się w najczarniejszy charakter w swej karierze i jest w tym przekonujący jak nigdy: jego Frank, bezwzględny, psychopatyczny morderca, nie odczuwa żadnych wyrzutów sumienia po wymordowaniu całej rodziny. Jason Robards jest Metysem fałszywie oskarżonym o te zbrodnię, zaś Charles Bronson gra człowieka, który pamięta, jak brutalnie torturowano jego brata.
Ludka jest wrażliwą piętnastoletnią dziewczyną. Zauroczona jest w swoim starszym a zarazem przystojnym sąsiedzie,w którym widzi idealnego mężczyznę opiekującego się kobietą. Jednak jej świat nagle zaczyna się burzyć, gdyż jej brat rozwodzi się z żoną i jest to dla niej duży cios. Z czasem Ludka zaczyna pojmować że życie to nie bajka i nie jest ono takie słodkie i cukierkowe jak to sobie dotychczas wyobrażała...
Kolejna z przygód Asteriksa i Obeliksa tym razem tocząca się w starożytnym Egipcie. Do wioski Galów przybywa dawny przyjaciele Panoramiksa – Numerobis. Szuka on pomocy u druida, ponieważ Kleopatra zleciła mu zbudowanie pałacu na cześć Cezara w trzy miesiące. Jeśli się nie wywiąże z umowy, zostanie rzucony krokodylom na pożarcie. Panoramiks oczywiście zgadza się na udzielenie mu pomocy i zabiera ze sobą żądnych przygód Asteriksa i Obeliksa. W Egipcie spotykają się oni z nową kulturą i obyczajowością. Muszą uważać na wrogo nastawioną konkurencję – Amontolisa – oraz Cezara, który nie chce przegrać zakładu z Kleopatrą.


Tomasz, młody lekarz ortopeda, otrzymuje przydział na mieszkanie M-3, ale przysługuje ono tylko żonatym. W ciągu 30 dni musi się więc ożenić. Tomasz nie zamierza jednak zrezygnować z miłoci. Pierwsza kandydatka jest uparta, druga - zazdrosna, trzecia - zbyt samodzielna i władcza. Dopiero w ostatniej chwili znajduje tę wymarzoną...
Tytułowy Chrabąszcz to samochód volkswagen Garbus z numerem bocznym 53. Nie jest to typowy, seryjny samochód, gdyż ma zdolność decydowania o tym, co chce robić. Chrabąszcz sam sobą kieruje, nawet gdy kieruje nim rajdowiec Jim Douglas. Chrabąszcz obraża się na Jima, gdy ten zdradza go dla nowszego auta...
Hodowca drobiu, Marc (Jean-Louis Trintignant) i jego żona Anna (Gina Lollobrigida), uwodzicielska i pewna siebie kobieta, nie dają wizerunku szczęśliwej pary. W trosce o intensywne działanie swojej nowoczesnej hodowli zwierząt poświęcają kilka godzin dziennie na monitorowanie najnowocześniejszych maszyn, które zmniejszą radykalnie siłę roboczą. Młoda siostrzenica Anny, Gabrielle (Ewa Aulin), sierota po śmierci rodziców w wypadku samochodowym, mieszka w środku tej zepsutej pary. Wuj chce zrobić ją swoją kochanką.
Początek sagi o planecie małp. Trójka amerykańskich astronautów wraca na Ziemię po wieloletniej misji. Ale planeta jaką znali bardzo się zmieniła, a oni zmuszeni są awaryjnie lądować pośrodku pustkowia. Kilka dni później ocaleli natykają się na plemię rozumnych małp, wykorzystujące cofniętych do epoki kamiennej ludzi jako niewolników. Wzięty do niewoli Taylor swoim zachowaniem zwraca uwagę dwójki małpich naukowców, z którymi wkrótce się zaprzyjaźnia.
"Wszystko na sprzedaż" jest opowieścią o człowieku, który niespodziewanie odszedł. Jego śmierć zmusza do zastanowienia się nad tym, kim był naprawdę, co po sobie zostawił, jakim pozostanie w pamięci tych, którzy go kochali , i tych, którzy podziwiali go z daleka. Jak długo żywa będzie jego legenda? Nietrudno na ekranie dostrzec wiele faktów z życia Zbyszka Cybulskiego, ale nie jest to film o nim. Jest to - jak mówił Andrzej Wajda - opowieść o ludziach, którzy robią filmy - reżyserach, aktorach, asystentach, pomocnikach. Występujący w "Wszystko na sprzedaż" Beata Tyszkiewicz, Elżbieta Czyżewska czy Daniel Olbrychski grają samych siebie, występują pod własnymi imionami, mówią swoje teksty. Filmowa fikcja miesza się tu z rzeczywistością. [opis dystrybutora]

Bullitt

7,3
Nowe zadanie detektywa Franka Bullitta wygląda na rutynowe: ochrona głównego świadka podczas weekendu poprzedzającego ważny proces. Jednak zanim skończy się noc, świadek będzie leżał umierając od ran postrzałowych, a twardy, rzeczowy Bullitt przysięga, że nie spocznie, póki zabójcy nie zostaną przygwożdżeni.
Hrundi V. Bakshi jest hinduskim aktorem, który przyjechał prosto z New Delhi, aby w Hollywood zagrać rolę w filmie "Syn Gungi Dina". Hrundi nie może się jednak przystosować do otoczającego go środowiska, a do tego prześladuje go wrodzony pech. Kiedy niszczy kosztowne dekoracje, producent zwalnia go i karze wpisać na czarną listę. Traf chce, że sekretarka wpisuje jego imię na listę gości, na szykowne przyjęcie w rezydencji producenta. Hrundi postanawia wybrać się na zabawę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…