Filmy 1970

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tatort to jeden z najdłużej emitowanych seriali kryminalnych. Akcja nie skupia się tu na jednej grupie dochodzeniowej, ale w poszczególnych odcinkach mamy okazję zobaczyć pracę policjantów z wielu komend policji na terenie Niemiec, jak też z Austrii czy Szwajcarii.
Pastor Wittembach wyrusza na Litwę i Żmudź, by szukać tam śladów starego piśmiennictwa sakralnego. Trafia do pałacu hrabiego Michała Szemiota, poznaje tajemnice tej rodziny. Matka hrabiego trzymana jest w klatce, postradała, bowiem zmysły, kiedy zaatakował ją niedźwiedź. Była wtedy w ciąży. Istnieje podejrzenie, że jej syn ma w sobie coś z lokisa - litewskiego niedźwiedzia. Podejrzenie to staje się realne. Odbywa się ślub hrabiego Michała z piękną Julią. Nazajutrz hrabia znika, pozostawiając młodą żonę w kałużach krwi. Wszystko wskazuje na to, że spędziła ona noc poślubną z niedźwiedziem...
Stefan Waldek jest mężczyzną raczej zwyczajnym. Wyróżniają go jednak dwie cechy: po pierwsze jest pantoflarzem, a po drugie pasjonuje się nagraniami ptasich głosów. Z pierwszego powodu koledzy z pracy nie darzą go wielkim szacunkiem, z drugiego zaś, uważają za zniewieściałego nudziarza. Waldek wykorzystując kilkudniową nieobecność żony, postanawia zmienić swoją opinię w oczach kolegów i decyduje się na miłosną przygodę. Ta męska decyzja prowadzi do komicznych perypetii, ponieważ panie są dość chętne, ale sam Waldek nie bardzo wie jak zabrać się do rzeczy.


Kitty i Stud są kochankami. Korzystają z urozmaiconego życia seksualnego, które obejmuje nawet lekkie sadomaso. W szczególności, Stud w tym gustuje. Na imprezę do nich przychodzą trzy kobiety, Stud bierze się do "roboty" by je zadowolić.
Kontynuacja słynnego cyklu François Truffaut o życiowych perypetiach Antoine’a Doinela. Młody bohater tym razem poznaje blaski i cienie małżeństwa. Antoine Doinel (Jean-Pierre Léaud) jest pełnym uroku dwudziestosześciolatkiem, który niedawno ożenił się ze swoją dziewczyną Christine (Claude Jade) i wkrótce zostanie ojcem. Nieoczekiwanie jednak Antoine postanawia rzucić ciepłą posadkę i spróbować swoich sił w amerykańskiej firmie. Poza tym zaczyna mu już doskwierać małżeńska rutyna. Pragnie emocji i niezapomnianych wrażeń. Pewnego dnia poznaje w biurze śliczną Japonkę (Hiroko Berghauer), z którą szybko nawiązuje romans. Gdy wychodzi to na jaw, mężczyzna musi ratować swój związek z Christine. Czwarty z pięciu filmów o perypetiach Antoine’a Doinela.
Reżyser Zygmunt Zawada (Jan Machulski) wyjeżdża do Ameryki Południowej na premierę swojego filmu o powstaniu warszawskim . Korzystając z okazji chce odszukać przyjaciół z lat wojny - Kamę i Adama - autentycznych bohaterów filmu. Kamila (Pola Raksa) była wielką miłością Zygmunta, o której do dziś nie umie zapomnieć, Adam (Stanisław Mikulski) - jego najbliższym przyjacielem i ideałem mężczyzny bohatera. Po wojnie Zygmunt był przekonany, że Kama porzuciła go dla Adama. Po uroczystej premierze filmu, poznany przypadkowo w samolocie inżynier Babecki (Leon Niemczyk), żyjący w Johannesburgu emigrant, przedstawia Zawadę znajomym. Jest wśród nich Kama, dziś żona i matka dwójki dzieci. Kobieta nie zamierza wracać do Polski i nie okazuje Zygmuntowi, czy jest wzruszona tym spotkaniem i filmem, który opowiada historię ich miłości i rozstania. Ale dzięki niej Zawada odnajduje w Paryżu Adama, który jest właścicielem lokalu. Okazuje się, że dla niego również czasy powstańcze do przeszłość, do której nie lubi wracać. Rozczarowany Zygmunt powraca do kraju. Kiedy spotyka aktorkę Magdę (Magdalena Zawadzka), zdaje sobie sprawę, że to ona - a nie Kama - jest dla niego ideałem kobiety.

Borsalino

6,9
Marsylia, lata trzydzieste XX wieku. Dwóch drobnych oszustów, których poróżniła kiedyś kobieta, a pracujących teraz dla różnych gangsterów z mniejszym lub większym powodzeniem, postanawia założyć coś na kształt spółki w złodziejskim fachu. Okazuje się jednak, że wymaga to od nich zmiany ich beztroskiego podejścia do wykonywanego fachu.
Wzruszająca historia kotki oraz jej maleństw pozostawionych na pastwę losu. Różne zwierzęta starają się pomagać porzuconej rodzinie.
Serial Janusza Morgensterna opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom, o młodzieży lat wojny, jej codziennym życiu i walce. Głównymi bohaterami są dwudziestoletni chłopcy, wplątani w dramatyczną historię narodu i zmuszeni do podejmowania trudnych, nierzadko tragicznych decyzji. Z właściwą ich wiekowi fantazją, poświęceniem, ale i ze świadomością ogromu ryzyka i odpowiedzialności podejmują nierówną walkę z wrogiem. Początkowo jest ona spontaniczna. Z czasem przeradza się jednak w zorganizowaną i dokładnie planowaną działalność dywersyjną.
Film opowiada o relacjach łączących gangstera Chasa Devlina (James Fox) z upadłą i zapomnianą gwiazdą rocka Turnerem (Mick Jagger). Devlin dopuszcza się morderstwa, przez co musi na pewien czas ukryć się przed policją i światem przestępczym. Bezpiecznym schronieniem wydaje się dom Turnera.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…