Filmy 1972

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1972 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Krokodyl Gena ma urodziny. Z tej okazji serdeczne życzenia składa mu Czeburaszka i obdarowuje go prezentem. Następnie przyjaciele próbują zbudować ogródek jordanowski i pomagają pionierom zbierać złom.
Akcja filmu toczy się pod koniec II wojny światowej w Ameryce. Don Vito Corleone (Marlon Brando) jest głową jednej z pięciu mafijnych rodzin w Nowym Jorku. Wraz z pomocą synów, Sonny'ego i Freda, oraz Toma Hagena – który oferuje swoje usługi w zakresie prawnym – cieszą się uznaniem wśród wielu znanych i ważnych osobistości. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy Don Vito odmawia współpracy w handlu narkotykami.
Kultowy debiut Wesa Cravena z 1972 roku. Ze względu na ukazanie dramatycznych zdarzeń w bardzo brutalny sposób został zakazany w wielu państwach. Lata '70. Dwie nastolatki, Mari i Phyllis wybierają się na koncert rockowy, mimo sprzeciwu rodziców. Jednak dziewczyny nie docierają na zabawę. Próbując kupić marihuanę w podejrzanej dzielnicy zostają porwane przez poszukiwaną przez policję grupę morderców. Ofiary są gwałcone i torturowane, aż w końcu w brutalny sposób zamordowane. Przestępcy nieświadomie postanawiają przenocować rodziców jednej z ofiar. Nie wiedzą jaki los zgotują im gospodarze domu, gdy dowiedzą się, co zrobili.


Glina

7,1
Czterech zamaskowanych mężczyzn napada na bank. Wywiązuje się strzelanina, w której ginie kasjer, a jeden z bandytów zostaje ranny. Szczęśliwie udaje im się uciec, ale ich tropem podąża doświadczony, ale zmęczony już życiem, komisarz Edouard Coleman.

Kandydat

6,6
Bill McKay jest prawnikiem i szczęśliwym człowiekiem. Robi to co lubi - pomaga ubogim. Zaczyna się nim interesować komitet wyborczy partii demokratycznej, proponują mu kandydowanie w wyborach do senatu USA, ze stanu Kalifornia. Akcja wyborcza zaczyna wciągać kandydata, traktuje on swoje zadanie coraz poważniej i zdobywa coraz większe poparcie.
Czterech przyjaciół z bardzo dobrze sytuowanych rodzin postanawia razem spędzić weekend. Wybierają się na wycieczkę kajakową. Celem ich podróży jest rwąca i niebezpieczna rzeka Georgii. Miła wycieczka szybko zamienia się w koszmar. Młodzi ludzie zostają napadnięci przez ludzi gór.

Blacula

5,7
Za obrazę hrabia dracula skazuje afrykańskiego księcia Manuwalda na wieczne życie w trumnie, a jego żonę na śmierć w zamkniętej komnacie. Wiele lat później dwaj amerykańscy kolekcjonerzy antyków kupują rzeczy należące do hrabiego. Wśród nich znajduje się tajemnicza zamknięta trumna. Już w stanach kolekcjonerzy otwierają trumnę, budząc tym samym Manuwalda z jego wiecznego snu. Teraz blakula by żyć musi pić krew ludzi.
Pies i kot, naturalni wrogowie, spotykają się w różnych sytuacjach. Kot, który chodzi własnymi ścieżkami, podejmuje różne prace: na wsi, w lesie, w miasteczku, w przydrożnym zajeździe. Wszędzie w tych miejscach pies jest jego szefem. Różne charaktery, przyzwyczajenia i gusty powodują rożne zachowania.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…