Filmy 1974

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ojciec chrzestny II 8.6

Kontynuacja losów włoskiej, gangsterskiej rodziny Corleone. Po śmierci głowy rodziny, schedę przejmuje jego syn Michael, który pragnie jeszcze bardzie poszerzyć ich przestępcze interesy.

Wiosna, panie sierżancie 7.1

Z Trzebiatowa, prowincjonalnego miasta nad Wisłą, młodzi ludzie uciekają w poszukiwaniu pracy i lepszego życia do wielkich miast. Jest jeden, sierżant miejscowej milicji, Władek, uwielbiany przez wszystkich mieszkańców, który próbuje zatrzymać tą emigrację. Ale sierżant musi jeszcze zdać ustną maturę. Mieszkańcy starają się stworzyć mu jak najlepsze warunki do nauki, obowiązuje cisza i zakaz picia. Milicjant nie zazna jednak spokoju, zaczyna się nim interesować Hela…


Domek na prerii 6.9

Jest rok 1878, w Ameryce trwa „gorączka ziemi” i zasiedlanie zachodnich terenów. Wśród wielu, którzy postanowili rozpocząć nowe życie jest rodzina Ingallsów: Charles, jego żona Caroline i ich trzy córki: Mary, Laura i Carrie. Pakują swój niewielki dobytek, żegnają się z krewnymi i przyjaciółmi i wyruszają w podróż na Zachód, która zaprowadzi ich do ich nowego domu – Plum Creek na równinach Minnesoty. Rodzina Ingallsów, próbując ziścić swój amerykański sen, będzie musiała walczyć o każdy skrawek ziemi, którą będą uprawiać – z chorobami, z naturą, lokalnymi uprzedzeniami i wrogim środowiskiem. Przygody rodziny Ingallsów oparte są na wspomnieniach Laury Ingalls Wilder, która w swojej książce „Mały domek” nakreśliła bardzo realistyczny obraz życia pionierów na zachodnich krańcach Ameryki ponad 100 lat temu.

Chinatown 8.5

Detektyw Gittes, podczas rutynowego śledztwa wpada na trop niebezpiecznej afery.

Potop 7.6

Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.

Teksańska masakra piłą mechaniczną 8.2

Historia psychopatycznej rodziny mieszkającej na odludziu w stanie Teksas.

Ziemia obiecana 7.9

Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.

Płonący wieżowiec 7.2

W trakcie hucznego otwarcia najwyższego na świecie wieżowca, dochodzi do pożaru, który szybko trawi ogromny budynek.

Nie ma róży bez ognia 7.8

Janek i Wanda zajmują pokoik w starej willi. Pewnego dnia otrzymują przydział na nowe mieszkanie.

Słowa kluczowe