Filmy 1974

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Teksańska masakra piłą mechaniczną 7.3

Historia psychopatycznej rodziny mieszkającej na odludziu w stanie Teksas.

Domek na prerii 6.9

Jest rok 1878, w Ameryce trwa „gorączka ziemi” i zasiedlanie zachodnich terenów. Wśród wielu, którzy postanowili rozpocząć nowe życie jest rodzina Ingallsów: Charles, jego żona Caroline i ich trzy córki: Mary, Laura i Carrie. Pakują swój niewielki dobytek, żegnają się z krewnymi i przyjaciółmi i wyruszają w podróż na Zachód, która zaprowadzi ich do ich nowego domu – Plum Creek na równinach Minnesoty. Rodzina Ingallsów, próbując ziścić swój amerykański sen, będzie musiała walczyć o każdy skrawek ziemi, którą będą uprawiać – z chorobami, z naturą, lokalnymi uprzedzeniami i wrogim środowiskiem. Przygody rodziny Ingallsów oparte są na wspomnieniach Laury Ingalls Wilder, która w swojej książce „Mały domek” nakreśliła bardzo realistyczny obraz życia pionierów na zachodnich krańcach Ameryki ponad 100 lat temu.


Nocny portier 6.7

Historia byłej nastoletniej więźniarki obozu koncentracyjnego i jej seksualnego oprawcy.

Potop 7.5

Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.

Nie ma mocnych 7.7

Ciężko chory Kazimierz Pawlak szuka spadkobiercy. Jedyną nadzieją jest wnuczka Ania.

Ziemia obiecana 7.7

Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.

Hong Kong Phooey 6.5

Głównym bohaterem jest woźny o imieniu Pacek. W rzeczywistości jest on pogromcą przestępczości - gdy miasto zostaje zaatakowane, Pacek zamienia się w Hong Kong Phooey'a gotowego walczyć z bandytami i złoczyńcami.

Słowa kluczowe