Filmy 1974

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Domek na prerii 6.8

Jest rok 1878, w Ameryce trwa „gorączka ziemi” i zasiedlanie zachodnich terenów. Wśród wielu, którzy postanowili rozpocząć nowe życie jest rodzina Ingallsów: Charles, jego żona Caroline i ich trzy córki: Mary, Laura i Carrie. Pakują swój niewielki dobytek, żegnają się z krewnymi i przyjaciółmi i wyruszają w podróż na Zachód, która zaprowadzi ich do ich nowego domu – Plum Creek na równinach Minnesoty. Rodzina Ingallsów, próbując ziścić swój amerykański sen, będzie musiała walczyć o każdy skrawek ziemi, którą będą uprawiać – z chorobami, z naturą, lokalnymi uprzedzeniami i wrogim środowiskiem. Przygody rodziny Ingallsów oparte są na wspomnieniach Laury Ingalls Wilder, która w swojej książce „Mały domek” nakreśliła bardzo realistyczny obraz życia pionierów na zachodnich krańcach Ameryki ponad 100 lat temu.

Potop 7.5

Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.


W drodze na Kasjopeję

Wiktor Sereda, szkolny autorytet w naukach ścisłych, opowiada o swoim projekcie lotu na planetę Alfa z gwiazdozbioru Kasjopei na statku kosmicznym "Zorza". Właściwie nic by się nie zdarzyło, gdyby nagle nie pojawiła się jakaś zagadkowa postać, która przedstawiła się jako I.O.O., co oznacza pełniący specjalne obowiązki...

Płonące siodła 7.1

Magnat kolejowy zamierza przeprowadzić nową linię dokładnie przez środek sennego miasteczka Rock Ridge. Grunty w nim będą warte fortunę - niestety już należą do mieszkańców. Jak ich wypędzić? Wysłać najbardziej brutalny, niebezpieczny i podły gang z okolicy... oraz wyznaczyć szeryfa który na swoim stanowisku wytrwa najwyżej 24 godziny.

Czterdziestolatek 7.4

Serial przedstawia różne problemy, z którymi musimy się zmierzyć w życiu codziennym. Bohaterem filmu jest inżynier Karwowski, prawdziwy człowiek pracy. Pracując tak dobrze, jak tylko potrafi, czerpie sens ze swoich wewnętrznych wartości, sens jego społecznego statusu, jaki daje mu wykonywana praca.

Ziemia obiecana 7.7

Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.

Hana to hebi

Shizuka (Naomi Tani) jest arystokratyczną żoną prezesa dużej firmy. Kiedy ona chce rozwodu, jej despotyczny mąż każe swemu pracownikowi Yoshi, synowi właściciela sklepu z "zabawkami dla dorosłych", żeby wyszkolił jego żonę, tak żeby stała się uległa seksualnie. Yoshi był impotentem z powodu traumy, wynikającej z zabicia czarnego amerykańskiego żołnierza,który odbywał stosunki seksualne ze swoją matką. W trakcie masochistycznego szkolenia Shizuki, Yoshi odzyskuje sprawność seksualną.

Thriller - En grym film

Brutalna opowieść o młodej kobiecie, która została porwana, uzależniona od narkotyków, wielokrotnie gwałcona i zmuszana do prostytucji. Po wyjściu z traumy postanawia zemścić się na swoich oprawcach...

Mały domek na prerii

Rodzina Ingallsów rozpoczyna nowe życie w niewielkim domku na prerii. Jedenastoletnia Mary, dziewięcioletnia Laura, dwuletnia Carrie i ich rodzice zmagają się z trudnymi początkami kolejnego etapu ich życia. Dalsze losy rodziny poznajemy w serialu "Domek na prerii".

Słowa kluczowe