Filmy 1974

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1974 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Francja, 1944 r. Lucien Lacombe (Pierre Blaise, siedemnastoletni chłopiec ze wsi, pragnie dołączyć do Ruchu Oporu. Niestety, jego kandydatura zostaje odrzucona. Postanawia się zemścić i donosi do gestapo na miejscowego działacza Ruchu. Rola donosiciela zaczyna się coraz bardziej podobać młodemu chłopakowi.
Ponad tysiąc lat temu w Arabii młody mężczyzna Nur ed-Din (Franco Merli) kupuje na targu uroczą czarną niewolnicę Zumurrùd (Ines Pellegrini). W rzeczywistości to dziewczyna wybiera sobie nowego pana, ponieważ znajduje w nim coś dobrego i pięknego w porównaniu z innymi nabywcami. Zapłaciwszy za obiad, Nur ed-Din zabiera Zumurrùd do swojego domu, gdzie spędzają razem szczęśliwą i pełną pasji noc. Następnego dnia dziewczyna zaczyna opowiadać swojemu nowemu towarzyszowi pewną historię.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.


Jeden z pasażerów Orient Ekspresu ginie od pchnięcia nożem, do akcji wkracza detektyw Herkules Poirot.
Magnat kolejowy zamierza przeprowadzić nową linię dokładnie przez środek sennego miasteczka Rock Ridge. Grunty w nim będą warte fortunę - niestety już należą do mieszkańców. Jak ich wypędzić? Wysłać najbardziej brutalny, niebezpieczny i podły gang z okolicy... oraz wyznaczyć szeryfa który na swoim stanowisku wytrwa najwyżej 24 godziny.
Francisco Scaramanga płatny zabójca wzywa na pojedynek Agenta Bonda.
Ciężko chory Kazimierz Pawlak szuka spadkobiercy. Jedyną nadzieją jest wnuczka Ania.
Historia psychopatycznej rodziny mieszkającej na odludziu w stanie Teksas.

Rozmowa

7,5
Specjalista od podsłuchu, Harry Caul, żyje w panicznym strachu - wydaje mu się, że jest obserwowany. Nagrany przez niego dialog, prowadzony przez młodych ludzi na ulicy w San Francisco, mimo że pozornie banalny, sprawia, że Harry zaczyna śledzić ową parę...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…