Filmy 1975

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1975 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Program to amerykańskie show telewizyjne składające się z kilku skeczy w wykonaniu stale współpracującej grupy komików, jednego gościa - znanej osoby ze świata showbiznesu oraz zaproszona grupa muzyczna.
Młoda, urocza i nieprawdopodobnie seksi dziewczyna Emmanuel (Laura Gemser) pracuje jako fotograf w redakcji jednego z czasopism. Po pracy wiele podróżuje, by zbierać materiały do swoich "gorących" reportaży. Z powodu inklinacji do podejrzanej działalności nieustannie dostaje się w różne pikantne sytuacje...
To prawdziwa historia, która zdarzyła się w Brooklynie. Zawodowy złodziej bardzo potrzebuje pieniędzy. Jest biseksualistą i żyje z innym mężczyzną. Jego przyjaciel przygotowuje się do operacji. Chce zmienić płeć. A to kosztuje. Nasz złodziej przygotowuje więc plan napadu na bank. Jest gorące, słoneczne lato. Akcja się nie udaje.


McMurphy - szuler, chuligan i drobny złodziej chcąc uniknąć więzienia, symuluje chorobę umysłową. Trafia na oddział psychiatryczny zarządzany przez bezwzględną siostrę Ratched.
Akcja filmu rozgrywa się w dzień świętego Walentego. Grupa uczennic ze szkoły dla dziewcząt wybiera się wraz z opiekunami na wycieczkę pod Wiszącą Skałę- ogromną, tajemniczą górę, która jest lokalną atrakcją. W trakcie pobytu czwórka nastolatek - Miranda (Anne-Louise Lambert), Irma (Karen Robson), Marion (Jane Vallis) oraz Edith (Christine Schuler) postanawia przyjrzeć się miejscu dokładniej i odłącza się od grupy. Kiedy dziewczyny nie wracają na czas rozpoczynają się poszukiwania.
Opierająca się na prawdziwych wydarzeniach historia śledztwa w sprawie notorycznego zabójcy i rabusia – Emila Buissona. Przestępca ten uciekł z szpitala psychiatrycznego, by dalej szerzyć swe brutalne rzemiosło. Jego tropem podąża zasłużony detektyw Roger Borniche, lecz mimo wielu prób pojmania, bandyta wciąż pozostaje na wolności…
Film jest fascynującym studium sadomasochistycznych relacji między ludźmi. Młoda dziewczyna Anne (Mary Mendum) zostaje wprowadzona w ten nowy dla niej świat przez starszą kobietę (Marilyn Roberts) i jej przyjaciela Jeana (Carl Parker). Rozpoczynają się przewrotne gry seksualne.
Od pewnego czasu w małym miasteczku na południu USA giną ludzie, którzy dosłownie roztapiają się w czasie nocnych ulew. Mówi się, że powodem są czary odprawiane przez okolicznych satanistów. Syn jednej z ofiar postanawia wdać się w walkę z wyznawcami szatana. Okazuje się, że tajemnica sięga aż XVII wieku, i wiąże się z zaginięciem starych ksiąg ze spisem dusz, obiecanych diabłu.
Plantator z amerykańskiego południa trenuje swoich niewolników do walk bokserskich, na których później sam zarabia. Nie domyśla się, że jego córka ma romans z jego najlepszym zawodnikiem. Sam zresztą również nie pozostaje nieczuły na wdzięki swoich niewolnic. Zakazane namiętności doprowadzą szanowaną rodzinę na skraj przepaści.
Sympatyczna Maja i jej leniwy przyjaciel Gucio poznają świat poza ulem, w którym się urodzili. Spotykają inne istoty żyjące na łąkach oraz niebezpieczeństwa, których trzeba się wystrzegać. Gotowa do niesienia pomocy będącym w potrzebie pszczółka wkrótce zyskuje wielu nowych przyjaciół.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…