Filmy 1976

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1976 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

King Kong

6,6
W dzikich ostępach afrykańskiej dżungli ekspedycja poszukująca złóż ropy naftowej znajduje gigantycznego goryla. Małpa sieje postrach wśród tubylców, którzy traktują ją jak boga i nazywają Kong. Szef ekspedycji postanawia schwytać goryla i przewieźć do Ameryki, gdzie ma się on stać maskotką koncernu paliwowego. Mimo sprzeciwów antropologa Jacka Prescotta, Kong trafia do Nowego Jorku, gdzie na ogromnym festynie ma zostać zaprezentowany tłumom. Przerażony goryl wyrywa się z gigantycznej klatki i zaczyna pustoszyć miasto.
Weteran wojny wietnamskiej zostaje taksówkarzem. Jeździ głównie w nocy, od najgorszej strony poznaje życie Nowego Jorku. Nie może pogodzić się z otaczającym go zewsząd złem i zakłamaniem. Przygotowując się do zamachu na senatora poznaje dwunastoletnią prostytutkę, którą postanawia odesłać do domu...


Niezwykle sprawny, błyskotliwy, pewny siebie. Potrafi znaleźć się w każdej sytuacji, rozwiąże najtrudniejszą kryminalną zagadkę. Nie oprze mu się żadna kobieta. Kto to taki? Porucznik Sławomir Borewicz, pierwszy milicjant PRL-u. Serial o jego przygodach kręcono ponad 10 lat. Za kanwę scenariusza posłużyła popularna seria opowiadań kryminalnych „Ewa wzywa 07” wydawanych przez wydawnictwo Iskry w latach 1968–1989. Łącznie ukazało się 146 tekstów. Intencją pomysłodawców (funkcjonariuszy MO) było przybliżenie w propagandowej formule kulis pracy milicjantów. Nic dziwnego więc, że serial „07 zgłoś się” był postrzegany jako odgórne zamówienie partii mające służyć poprawie wizerunku milicji w społeczeństwie. Twórcy serialu zaprzeczali, podkreślając jednocześnie, że tytułowy bohater nie należy do partii.
Klaudiusz, członek rodziny cesarskiej, przez całe życie uważany za półgłówka, lekceważony jako jąkała i kuternoga, a jednak uczciwy, prawy, sprawiedliwy i lojalny, nagle, w niezwykłych okolicznościach zostaje cesarzem. Powoduje to przełom w jego życiu. Stopniowo staje się władcą coraz bardziej okrutnym, do czego w dużej mierze przyczynia się jego najbliższe otoczenie.
Po licznych morderstwach policjantów komisarz postanawia rozpocząć trening sztuk walki dla swoich podwładnych. O kontrakt rywalizują dwaj mistrzowie. Bojąc się przegranej Nikaido wyzywa swojego konkurenta na pojedynek. Dzięki pomocy swoich ludzi udaje mu się go pokonać i ciężko ranić. Upokorzony Kazuma zaczyna trenować z córką. Po latach dorosła Yumi, wyrusza do Japoni by dokonać zemsty na Nikaido i jego zabójcach.
Unikatowa stacja "Wschód" na biegunie znalazła się pod groźbą zamknięcia z powodu deficytu paliwa. Zgłasza się oddział ochotników ze stacji "Pokój" żeby ją uratować. Po wielu trudach oddział Gawriłowa dociera z paliwem do zagrożonej stacji polarnej...

Kobra

7,5
Piękna modelka jest przypadkowym świadkiem zabójstwa młodej kobiety. Ona też jedyna widziała twarz mordercy. Śledztwo prowadzi detektyw Komura - wśród policjantów zwany "Kobrą". Okazuje się, że ślad wiedzie do otoczenia wpływowego polityka...

Grizzly

6,7
Wraz z nadejściem wiosny z wyższych partii gór schodzi wielki niedźwiedź grizzly. Tym razem jednak zamiast zwykłej zwierzyny zaczyna polować na ludzi. W niedługim czasie zaczynają pojawiać się pierwsze ofiary bestii. Jego tropem wyrusza kilku ludzi ze strażnikiem leśnym i ekologiem na czele. Ale czy zwykłą bronią uda im się zabić takie zwierzę?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…