Filmy 1977

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1977 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja 8.0

Kosmiczna saga o zmaganiach dobra ze złem doprawiona błyskami laserów, statkami kosmicznymi i sporą liczbą kosmitów.

Kochaj albo rzuć 7.4

Trzecia już część przygód dwóch rodzin - Pawlaków i Karguli. Pawlak otrzymuje od swojego brata zaproszenie do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka. Gdy Pawlak, wraz z Kargulem i Anią docierają na miejsce, okazuje sie iż brat nie żyje. Pawlakowi pozostaje jedynie pochować brata i spełnić jego ostatnią wolę, która okazuje sie niełatwa do zrealizowania - trzeba odszukać nieślubne dziecko Johna.

Dubler 7.1

Znakomita komedia Claude'a Zidi o kaskaderze-nieudaczniku, Mike'u Gaucher (Jean-Paul Belmondo), który nigdzie nie może znaleźć stałej pracy. Żadne studio filmowe nie chce go zatrudnić, ponieważ wyrządza on więcej szkód niż daje pożytku, na domiar złego narzeczona chce go zabić. Nawet przebrany za King-Konga na promocji w supermarkecie narobił tyle szkody, że musi salwować się ucieczką, niwecząc tym samym możliwość zarobku. Jedyne co robi bezbłędnie to udawanie niedorozwiniętego, jeżdżącego na wózku inwalidę, co pozwala mu wyłudzić pieniądze z opieki społecznej. Chętnie mu w tym pomagają dzieciaki sąsiadów udając jego własne w chwili, gdy opieka społeczna wybiera się na wizytę do swojego "podopiecznego". Ale nagle dla Mike'a pojawia się nadzieja - jest nią sławny aktor Bruno Ferrari, który potrzebuje kaskadera w najnowszym filmie, a Mike jest do niego łudząco podobny. Ale czy pech odpuści tym razem?


Cena strachu 7.4

Fabuła rozgrywa się w jednym z krajów Ameryki Płd., gdzie w dżungli wydobywa się ropę. Terroryści napadają na wieżę wiertniczą i kradną środki wybuchowe. Szyb naftowy staje w płomieniach. Jedyną możliwością ugaszenia pożaru jest użycie nitrogliceryny, którą można ściągnąć z odległego miasteczka. Szefowie firmy naftowej wybierają czterech mężczyzn, życiowych desperatów, którzy podejmują się, że przewiozą dwiema ciężarówkami ładunek, który przy większym wstrząsie może eksplodować. Na uczestników wyprawy, którzy przeżyją czeka cenna nagroda. Czy dotrze ktoś żywy do celu?

La Bestia in calore

Nazistowski naukowiec dr Ellen Kratsch (Macha Magall) pracuje nad wyprodukowaniem superżołnierza. Jaka bestia wyjdzie spod jej ręki?

Yattaman 7.2

Banda Drombo zgodnie z rozkazem swojego bossa - Dokuro Bei'a - wyrusza na poszukiwanie legendarnego kamienia Dokuro. Jednak w każdym odcinku kryminalistom na drodze niecnoty staje para głównych bohaterów, którzy z pomocą swoich wielkich robotów, unieszkodliwiają złoczyńców.

Telefon 6.8

Lata 70. XX w. W USA przebywają agenci radzieckiego wywiadu. Uwarunkowani przez hipnozę czekają na telefon, by rozpocząć niszczycielską akcję. Tymczasem do Stanów przybywa Mikołaj Dalchimski, który chce wykorzystać agentów do własnych celów. KGB wysyła majora Borzova, by go powstrzymał. Borzovowi pomaga urodziwa Barbara.

Wielka podróż Bolka i Lolka 7.4

Film oparty jest na pomyśle zaczerpniętym z książki J. Verne'a pt. W 80 dni dookoła świata. Według testamentu zmarłego w Londynie wielkiego podróżnika Fileasa Fogga cały jego majątek ma przypaść śmiałkom, którzy w 80 dni okrążą świat. Bolek i Lolek podejmują wyzwanie. Przeszkadza im Jeremiasz, sługa lorda. Chłopcy wsiadają na statek. Jeremiasz na wszelkie sposoby stara się opóźnić ich podróż. Po drodze chłopcy trafiają do Ali Baby, spotykają japońskie potwory i goszczą na egzotycznych wyspach. Przemierzają Indie, Himalaje i Dziki Zachód. Ich podróż kończy się sukcesem, a za otrzymaną nagrodę chłopcy kupują wyspę, która jest miejscem wspaniałych zabaw dla wszystkich dzieci świata.

Słowa kluczowe