Filmy 1978

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1978 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Philo Beddoe jest niepokonanym do tej pory mistrzem nielegalnych walk bokserskich. Pokonując kolejnych rywali Philo próbuje zebrać wystarczająco dużo pieniędzy, by otworzyć swój własny warsztat. W jego podróżach towarzyszą mu orangutan Clyde i kumpel Orville. Niestety po kolejnej wygranej walce, narażają się członkom motocyklowego gangu i ważniakom, którzy przegrali przez nich duże pieniądze.
Przybyły na Ziemię książę Flick prosi o pomoc, grupę czterech komików zwaną "Trapalhões", w uwolnieniu jego planety spod jarzma okrutnego Zuco. Skuszeni nagrodą przyjaciele wyruszają z nim i jego włochatym partnerem Bonzo na rodzimą planetę księcia. Na miejscu muszą zmierzyć się z różnorakimi obcymi oraz sługami Zuco, a przy okazji zakosztować odrobiny miejscowych rozrywek.


Grease

7,3
Sandy rozpoczyna naukę w liceum w Kalifornii. Tam spotyka Danny'ego, chłopaka, z którym spędziła niemal całe wakacje. Danny jednak wstydzi się przyznać przed kolegami do swojego uczucia.

Kierowca

6,9
"Kierowca" jak go zwą koledzy, ma w swojej "pracy" jedno zadanie - jak najszybciej ulotnić się z miejsca przestępstwa. "Detektyw" szuka go już od kilku lat, niestety bez większego rezultatu. Czy jednak w końcu uda mu się schwytać całą bandę?
Polski dziennikarz, Maj, współpracujący z paryskim pismem ekonomicznym, zbliżonym do agend prasowych ONZ, trafia na ślad działalności tajnej organizacji "W", powołanej do życia przez pozostających na wolności zbrodniarzy hitlerowskich. Działalność tej organizacji sprowadza się do sabotażu, prób zdobycia broni masowej zagłady, morderstw czy przemytu narkotyków. Maj po pierwszym zetknięciu się na terenie Wiednia i Budapesztu z przejawami działalności organizacji "W" idzie dalej jej tropem, odkrywając coraz to nowe powiązania i starannie przygotowane akcje.

Halloween

7,2
Psychicznie chory Michael Myers od dzieciństwa, od chwili gdy zamordował swoją siostrę przebywa w zakładzie zamkniętym, z którego ucieka wracając w rodzinne strony i w czasie Halloween nawiedza spokoje miasteczko, które ciągle o nim pamięta. Napada na grupę niczego się nie spodziewających nastolatków, powtarzając makabryczny scenariusz. Jego psychiatra ściga go w przekonaniu, że jego pacjent jest manifestacją wcielonego zła...

Rój

6,0
Południowe USA zostaje zaatakowane przez rój zabójczych pszczół. Entomolog postanawia zapobiec tragedii i pokonać owady.

Zmory

6,5
Film opowiada o dojrzewaniu wrażliwego chłopca. Jest jednym z ważniejszych debiutów w powojennym kinie polskim. Stanowi ciąg luźno powiązanych epizodów i ukazuje, jak na pozór mało ważne momenty życia kształtują charakter człowieka. Jest buntem przeciwko tłamszeniu indywidualności przez totalitarny system polityczny i służące uniformizacji metody wychowawcze.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…