Filmy 1979

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1979 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Obcy - 8 pasażer Nostromo 8.4

Siedmiu ludzi, statek kosmiczny i czający się gdzieś w jego odmętach potwór rodem z najgorszych koszmarów.

Czas Apokalipsy 8.2

Zainspirowana "Jądrem ciemności" Josepha Conrada opowieść o losach kapitana Benjamina Willarda (Martin Sheen), któremu zlecono zlikwidowanie pułkownika Waltera E. Kurtza (Marlon Brando). By wykonać zadanie Willard wyrusza w niebezpieczną podróż w głąb azjatyckiej puszczy, gdzie wsławiony niezwykłym okrucieństwem pułkownik stworzył własne państwo.

Blaszany bębenek 7.0

Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.


Na Zachodzie bez zmian 7.4

Akcja filmu toczy się podczas I wojny światowej. Niemiec Paul Baumer i jego koledzy zaciągają się do armii pod wpływem zagrzewających do walki opowieści swego pedagoga. W okopach ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Mordercze kuleczki 6.4

Dwóch braci Jody i Mike przypadkowo odkrywają przerażającą prawdę, o miejscowym zakładzie pogrzebowym i jego właścicielu. Narażają się tym samym Tall Manowi, który zrobi wszystko by jego niecny plan, tworzenia z ludzi niewolników, nie wyszedł na jaw. Rozpoczyna się rozgrywka w której stawką jest nie tylko życie bohaterów, ale również los świata.

Czarny rumak

Kilkunastoletni Alec podróżuje z ojcem statkiem wzdłuż północnych wybrzeży Afryki. Pewnej nocy statek tonie. Chłopak zostaje uratowany przez pięknego czarnego rumaka. Na bezludnej wyspie rodzi się niezwykła przyjaźń konia i dziecka. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych Alec wraz z koniem staje do wielkiego wyścigu o cenną nagrodę.

Akcja na Morzu Północnym 6.8

Bandyci pod wodzą Lou Kramera (Anthony Perkins) porywają norweski okręt. Grożą, że w każdej chwili mogą wysadzić platformy wiertnicze na Morzu Północnym. Kramer jest gotów odstąpić od swojego planu w zamian za ogromny okup. Jednak brytyjski rząd nie ma zamiaru negocjować. Wzywa na pomoc Rufusa Excalibura Ffolkesa (Roger Moore) i jego oddział do zadań specjalnych.

Czarna dziura

Załoga statku badawczego dokonująca pomiarów w okolicy czarnej dziury, natyka się na dawno zaginiony statek. Jak się okazuje jest on kierowany przez szalonego naukowca i jego armię robotów. Planuje on przejść na drugą stronę dziury. Poznawszy jego plany załoga musi walczyć z robotami, by uciec ze skazanego na zagładę statku.

Słowa kluczowe