Filmy 1982

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1982 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

E.T. 7.5

Film ten to historia przyjaźni między nieśmiałym i samotnym chłopcem - Elliottem a mądrym przybyszem z innej planety o imieniu ET. Obydawj szybko się zaprzyjaźniają, kiedy chłopiec próbuje pomóc nowemu przyjacielowi w skontaktowaniu się ze swoją planetą. Niestety muszą unikać naukowców oraz agentów rządowych dla których przybysz byłby świetnym materiałem do badań. Chłopiec i kosmita przeżywają pełno przygód co jeszcze bardziej umacnia ich przyjaźń.

Czarna Żmija 6.9

W średniowieczu, książę Edmund Czarna Żmija nieustannie stara się przejąć koronę należącą do jego ojca i brata.


Wilczyca 6.2

Pan Kacper Wosiński, zarządca majątku hrabiego Ludwika wraca do rodzinnych dóbr, wezwany przez brata, Mateusza. Żona Wosińskiego, Maryna leży na łożu śmierci, po nieudanej próbie spędzenia płodu. Umierając Maryna przeklina męża i obiecuje, że odnajdzie go po śmierci. Brat przebija zwłoki osikowym kołkiem, by uniemożliwić jej powrót do świata żywych. Po pogrzebie Kacper wraca do majątku hrabiego Ludwika. Wkrótce przybywa tam Mateusz, z wieścią że duchowi Maryny udało się uwolnić z pułapki.

Rocky 3 7.3

Rocky traci tytuł mistrza i by go odzyskać po raz kolejny musi poddać się morderczemu treningowi, tym razem pod okiem dawnego rywala Apolla.

'Allo 'Allo! 8.1

Podczas drugiej wojny światowej René Artois prowadzi małą kawiarnię, w której codziennie spotykają się nieznający swoich prawdziwych tożsamości bojownicy ruchu oporu, gestapowcy, niemieccy oficerowie oraz angielscy lotnicy.

Potwór z bagien 5.9

Doktor Alec Holland pracuje pod nadzorem rządowych agentów, nad połączeniem genów roślinnych i zwierzęcych. Po miesiącach ciężkich badań, w końcu mu się udaje, ale tego samego dnia, ukryta na bagnach placówka zostaje zaatakowana przez terrorystów. W zamieszaniu Alec wylewa na siebie miksturę i zaczyna mutować stając się na pół rośliną.

W krzywym zwierciadle: Zlot absolwentów

Uczniowie z rocznika '72 przyjeżdżają na zlot absolwentów. W tym samym czasie obłąkany Walter Baylor, który również uczęszczał do tej klasy, ucieka z zakładu dla psychicznie chorych. Zrobi on wszystko by zepsuć zabawe.

Świntuch 6.9

Czterech przyjaciół postanawia się zabawić w sobotnią noc. Jadą więc do baru zwanego "Porkys" w sąsiednim miasteczku. Pomimo tego, że są jeszcze nieletni udaje im się wejść do środka i rozmawiać z właścicielem. Ten jednak oszukuje ich, zabiera im pieniądze i wrzuca do rzeki czym rozbawia wszystkich bywalców baru. Mokrzy i źli chłopcy postanawiają za wszelką cenę dać nauczkę porkiemu.

Słowa kluczowe