Filmy 1988

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1988 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wojna Hanny

Węgry, lata trzydzieste XX-tego wieku. Młoda żydowska dziewczyna Hanna pragnie studiować i zostać pisarką, jak jej zmarły ojciec. Zdolna, ambitna, zostaje w swym gimnazjum wybrana sekretarzem koła literackiego. Ten wybór, ze względu na pochodzenie dziewczyny, zostaje unieważniony przez bojówkę faszystowskiej organizacji studenckiej. Załamana wyjeżdża do Palestyny, by tam studiować rolnictwo. Po wybuchu wojny zostaje zwerbowana przez brytyjskie siły powietrzne do prowadzenia działań wywiadowczych na terenie Europy.

Superlotniskowiec

Amerykański lotniskowiec U.S.S Georgetown opuścił swój port San Miguel. Wypłynął na sześciotygodniowe ćwiczenia. Pewnego dnia przyrządy wykryły, że do okrętu zbliża się rosyjski samolot szpiegowski. Kapitan wysłał dwóch pilotów - Dowe Rawleya i Jacka Di Palmę, aby zmylić Rosjanina i odciągnąć w inną stronę...

Czerwony Karzeł 7.5

W odległej galaktyce, trzy miliony lat świetlnych stąd, wchodzimy na pokład statku wydobywczego Czerwonego Karła. Jego załoga to Dave Lister, ostatni żyjący człowiek; Arnold Rimmer hologram jego kumpla, stworzenie, które powstało w kilka eonów w efekcie ewolucji z puchatego pupilka Listera; oraz Holly komputer pokładowy. Wszyscy oni próbują wrócić na Ziemię żeby wreszcie się wykąpać. W trakcie podróży w czasie i przestrzeni natykają się na Krytona paranoicznego robota. Gdyby nie alternatywne światy i pomysły Listera, mogłoby im się udać wrócić do domu jeszcze przed śniadaniem.


Sajgon

Detektywi z departamentu śledczego amerykańskiej armii, otrzymują polecenie wykrycia morderców wietnamskich prostytutek, z których usług często korzystają przebywający w Sajgonie żołnierze. Tropy prowadzą do wyższych rangą oficerów amerykańskich. Dwaj detektywi muszą więc stanąć przed wyborem: albo wystąpią przeciw swym przełożonym, co może być zinterpretowane jako działalność na szkodę Ameryki, albo zatuszują sprawę, sprzeniewierzając się swojej profesji.

Pracująca dziewczyna 6.8

Tess McGill (Melanie Griffith) pracuje na Wall Street i marzy o karierze. Jednak wszyscy dokoła widzą w niej tylko atrakcyjną kobietę. Pewnego dnia daje wyraz swojemu niezadowoleniu i rezygnuje z pracy, w w dodatku w domu zastaje swojego chłopaka z inną. Tess zaczyna nowe życie. Zmienia wygląd i zatrudnia się u Katharine Parker (Sigourney Weaver). Przypadkowo nowa szefowa łamie nogę na nartach. Tess wykorzystuje to zrządzenie losu i podszywa się pod nią biorąc udział w bardzo ważnym spotkaniu. Tam spotyka Jacka Trainera (Harrison Ford) i wspólnie przeprowadzają korzystną transakcję...

Nico 6.4

Nico Toscani - syn włoskich imigrantów zamieszkałych w USA (Chicago) już w młodym wieku był fanatykiem wschodnich sztuk walki. Jako nastolatek wyjeżdża na Daleki Wschód by tam uczyć się walki. Podczas wojny w Wietnamie uczestniczy w brutalnych przesłuchaniach za pomocą farmaceutyków. Pomaga mu przy tym Zagon - najemnik CIA wykorzystujący wojnę dla własnych narkotykowych interesów. Po powrocie z wojny występuje z CIA i podejmuje pracę jako zwykły policjant. Jak wypada w tego rodzaju filmach wplątuje się w aferę rządowo-narkotykową. Ale to dopiero początek kłopotów...

W labiryncie 6.4

Codzienne życie zwykłych ludzi - pracowników laboratorium, w jednym z instytutów medycznych w Warszawie, oraz ich rodzin. Losy i drogi życiowe głównych bohaterów przecinają się w coraz to nowych punktach, powstają różne nowe relacje. Na przemiany w życiu prywatnym głównych postaci niebagatelny wpływ mają coraz dynamiczniejsze przekształcenia związane z rokiem 1989.

Laleczka Chucky 6.9

Niebezpieczeństwo grozi z najbardziej niespodziewanej strony, uderza cicho i błyskawicznie. Magia voodoo jest potężna! Umierający seryjny morderca przekazuje swą duszę niewinnie wyglądającej zabawce - laleczce Chucky. Na swoje 6 urodziny Andy Barclay dostaje wspaniałą zabawkę - lalkę, która ma być jego przyjacielem. Wkrótce okazuje się, że Chucky żyje i pała żądzą mordu. Nikt nie wierzy małemu Andy'emu, że za brutalne zabójstwa odpowiedzialna jest lalka. Zamieszkujący lalkę duch chce zawładnąć duszą człowieka - niewinnego, małego Andy'ego.

Bliźniacy 6.3

Julius i Vincent Benedict (Arnold Schwarzenegger i Danny DeVito) nie znają się. Choć w rzeczywistości są bliźniakami, którzy przyszli na świat w wyniku eksperymentu medycznego, różnią się od siebie diametralnie. Gdy pewnego dnia, Julius, już jako dorosły mężczyzna, dowiaduje się, że ma brata bliźniaka, postanawia go odnaleźć. Spotkanie w Kalifornii jest pełne wrażeń dla obu braci. Vincent ma kłopoty z prawem, a jego jedyną szansą na wyjście z kłopotów jest nowo poznany brat bliźniak.

Słowa kluczowe